NKL: „Ryto“ dubleriai buvo sutriuškinti, jaunieji žalgiriečiai dramatiškai triumfavo (7)

Gruodžio 7 d., 20:12
Jaunieji žalgiriečiai dramatiškai triumfavo
Šaltinis: NKL

„Telšiai“ (15/4) iškovojo 15 pergalę „7bet-NKL“ čempionate. Povilo Šakinio auklėtiniai namų tvirtovėje 97:69 (28:9, 22:24, 18:17, 29:19) sutriuškino Vilniaus „Rytą-2“ (5/13).

„Telšiai“ pradėjo susitikimą 10:2 atkarpa, o vėliau sudavė ir dar rimtesnį smūgį vilniečiams pirmajame kėlinyje, kai spurtavo 14:0 (28:9).

Į nokdauną pasiųstas „Rytas-2“ sušvelnino turėtą deficitą (28:38), tačiau po ilgosios pertraukos šeimininkai pranašumą vėl susigrąžino (53:33).

Per likusį laiką sostinės ekipos jaunuoliams arčiau priartėti nepavyko, o telšiškių dominavimas paskutiniame ketvirtyje tik dar labiau išaugo.

Arti triženklio taškų skaičiaus buvę „Telšiai“ savo sirgalių akivaizdoje sutriuškino svečius iš Vilniaus – 97:69.

Telškiams Deividas Rasys per 24 minutes pelnė 16 taškų (4/6 dvit., 1/3 trit., 5/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Valerijus Anisimovas, kuris 18 minučių pelnė 18 taškų (9/14 dvit.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 26 efektyvumo balus.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Gediminas Alisas, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 7 taškai (3/5 dvit., 1/2 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 15 naudingumo balų.

Telšiškių ekipai nepadėjo Ovidijus Kaminskis. „Ryto-2“ gretose nerungtyniavo Modestas Babraitis, Gantas Križanauskas, Nojus Kulieša ir Aistis Lukoševičius.

„Telšiai“: Valerijus Anisimovas 18 (9/14 dvit., 12 atk. kam., 26 naud.), Deividas Rasys 16 (4/6 dvit., 5/5 baud., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud.), Rolandas Jakštas 15 (5/9 dvit., 7 atk. kam.), Gediminas Leščiauskas 14 (2/6 trit., 3 per. kam.), Vilius Pocius 10 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), Laurynas Kaveckis (2/4 trit.) ir Ernestas Bružas (2/4 trit.) po 8.

„Rytas-2“: Džiugas Remeikis 13 (3/10 trit.), Gabrielius Jokubauskas 10 (3 blok.), Nedas Cholevinskas (2/5 trit., 5 atk. kam.) ir Artūras Vilutis (4/5 dvit., 6 atk. kam., 3 blok.) po 8, Arūnas Rimkus (2/7 dvit., 4 rez. perd.) ir Gediminas Alisas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 7.

Įtemptą „7bet-NKL“ dublerių kovą dar kartą laimėjo Kauno „Žalgiris-2“ (12/6). Vytauto Pliaugos auklėtiniai išvykoje 69:68 (19:18, 13:16, 16:14, 21:20) palaužė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ (3/16).

Rungtynių pradžioje abi komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, bet pirmojo kėlinio pabaigoje kauniečiai turėjo minimalų pranašumą (19:18).

Atkakli kova tęsėsi ir toliau, o po ilgosios pertraukos „Neptūnas-Akvaservis“ įgijo 5 taškų persvarą (37:32).

Į tai sureagavęs „Žalgiris-2“ spurtavo 7:0 atkarpa (39:37) ir po trečiojo ketvirčio rezultatas buvo lygus (48:48).

Lemiamoje rungtynių atkarpoje, likus 42 sekundėms, priekyje buvo svečiai (68:63), bet kamuolį puolime sugriebęs Kristupas Leščiauskas išprovokavo pražangą ir realizavo abu baudų metimus (65:68).

Kitoje atakoje kamuolį puolime sugriebė Matas Vokietaitis, prieš kurį varžovai prasižengė, tačiau vidurio puolėjas abu kartus nuo baudų metimo linijos buvo netikslus.

Tuo pasinaudojęs Gabrielius Mažeika šaltakraujišku tritaškiu išlygino rezultatą (68:68).

Po minutės pertraukėlės paskutinėje atakoje šeimininkai prasižengė prieš Dovydą Buiką, kuris realizavo vieną metimą iš dviejų (69:68) ir naujos atakos klaipėdiečiai susikurti nebespėjo.

Kauniečių gretose naudingiausiai žaidė praėjusios savaitės MVP tapęs M.Vokietaitis, kurio sąskaitoje per 15 minučių buvo 15 taškų (6/8 dvit., 3/7 baud.), 9 atkovoti kamuoliai bei 16 naudingumo balų.

Klaipėdiečiams Matas Narvilas per 22 minutes pelnė 16 taškų (3/3 dvit., 1/2 trit., 7/7 baud.), atkovojo 3 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

„Neptūno-Akvaservis“ komandoje nežaidė Karimas Rtailas ir Tomas Zelenskij, o „Žalgirio“ dubleriai vertėsi be Nedo Montvilos, Dovydo Butkos, Justo Stonkaus ir Vytauto Žygo.

„Neptūnas-Akvaservis“: Gabrielius Mažeika (3/5 trit.) ir Matas Narvilas (7/7 baud., 3 per. kam.) po 16, Laurynas Mikalauskas (4/9 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Kristupas Leščiauskas (6/6 baud., 5 kld.) po 11, Matas Repšys 8 (6 atk. kam., 3 per. kam.).

„Žalgiris-2“: Mantas Juzėnas 17 (3/5 trit.), Matas Vokietaitis (6/8 dvit., 9 atk. kam., 4 kld.) ir Dovydas Buika (10/12 baud.) po 15, Dominykas Butka 7 (1/6 trit., 4 kld.).

„7bet-NKL“ savaitės rungtynėse pergalę pasiekė „Šilutė“ (6/13). Šilutiškiai išvykoje 87:84 (22:18, 22:21, 26:21, 17:24) įsirašė sunkią pergalę prieš „Kretingą“ (6/13).

Užtikrinčiau mačą pradėjo šilutiškiai (12:6), kurie ir laimėjo pirmąjį kėlinį (22:18).

Po ilgosios pertraukos atrodė, kad „Šilutė“ galutinai turėjo rungtynių kontrolę savo rankose (67:54), bet šeimininkai surengė 14:0 spurtą ir artėjant paskutinio ketvirčio viduriui persverė rezultatą (71:70).

Švieslentėje degant paskutinėms 32 sekundėms kretingiškiai dar turėjo 9 taškų deficitą (78:87), tačiau po minutės pertraukėlės pradėjo artėti prie varžovų.

Justas Žiubrys atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus (80:87), svečiai suklydo, dar gavo techninę pražangą, Arvydas Šikšnius realizavo baudos metimą (81:87), o Edgaras Danys sudėtingu tritaškiu dar priartino šeimininkus (84:87).

Likus 9 sekundėms Rytis Zabita vėl perėmė kamuolį, o laimę iš toli pabandęs J.Žiubrys buvo netikslus, bet kamuolys vis tiek atiteko kretingiškiams.

Arimantas Mikaločius pakvietė komandą į pasitarimą ir likus 2,9 sekundės A.Šikšnius dar galėjo tolimu šūviu išlyginti rezultatą, bet metimas tikslo nepasiekė.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Yevhenas Balabanas, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 16 taškų (5/10 dvit. 1/3 trit., 3/3 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 24 naudingumo balai.

„Šilutės“ gretose debiutavęs Karolis Babkauskas per beveik 29 minutes pelnė 3 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir surinko 3 efektyvumo balus.

Kretingiškių nuo nesėkmės neišgelbėjo R.Zabitos dvigubas dublis – 11 taškų (5/9 dvit., 1/3 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų.

Šeimininkams šioje akistatoje nepadėjo Nojus Pabrieža.

„Kretinga“: Justas Žiubrys (5/9 dvit., 2/5 trit.) ir Mindaugas Stašys (10/12 baud., 4 kld.) po 16, Edgaras Danys 14 (2/8 dvit., 3/4 trit., 4 rez. perd., 4 per. kam.), Mantas Ruikis (3/7 dvit.) ir Rytis Zabita (5/9 dvit., 12 atk. kam., 4 per. kam.) po 11, Edvinas Alunderis 10 (5/7 dvit., 7 atk. kam.).

„Šilutė“: Jalenas Warrenas 19 (5/12 dvit., 2/3 trit., 4 kld.), Ernestas Jaškus 18 (6/9 dvit., 6/10 baud., 8 atk. kam., 6 kld.), Yevhenas Balaban 16 (5/10 dvit., 11 atk. kam., 4 rez. perd.), Laurynas Balkūnas 14 (4/7 dvit., 2/4 trit.), Paulius Poška 8 (2/4 trit., 6 atk. kam.).

Gairės: nkl, telšiai