NBA vasaros darbai – „Knicks“ gerbėjų košmaras, „Warriors“ nežinomybė ir „Jazz“ jėga (19)

liepos 5 d., 10:50
Komandos aktyviai darbuojasi vasaros beprotybėje (Scanpix nuotr.)
Komandos aktyviai darbuojasi vasaros beprotybėje (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įsibėgėjo komandų vasaros darbai. Praėjus naujokų biržai, atsidarė mainų ir sutarčių pasirašymo sezonas, todėl daugelis klubų jau per pirmąsias liepos dienas sudėliojo savo kontūrus.

Vis dėlto vieniems klubams komplektuoti sudėtis pasisekė geriau už kitus. Pirminius klubų pasiekimus apžvelgti padės portalas Krepsinis.net.

Po keturis klubus buvo atrinkta į tris kategorijas – sustiprėjusių, susilpnėjusių bei įdomių manevrų atlikusių komandų, kurių veiksmai sezono eigoje gali atsiliepti dvejopai.

Jutos „Jazz“

Paprastai tyliai laisvųjų agentų rinkoje besisukanti Jutos ekipa šį kartą atkreipė į save krepšinio ekspertų dėmesį ir keliais solidžiais papildymais tapo viena iš Vakarų konferencijos favoričių.

REKLAMA

Prie kertinėmis komandos dalimis tapusių Rudy Goberto, Joe Ingleso bei Donovano Mitchello Solt Leik Sityje prisijungs mainais ekipą papildęs Mike‘as Conley bei racionaliais kontraktais privilioti Bojanas Bogdanovičius, Jeffas Greenas, Edas Davisas ir Emanuelis Mudiay.

Dabar „Jazz“ turi turbūt geriausiai besiginančią gynėjų porą visoje NBA, o kai po krepšiu dar yra ir individualų apdovanojimą už darbą savo aikštės pusėje gavęs R.Gobertas, Jutos klubo gynyba bus itin sunkiai pralaužiama. Balanso į komandos penketą atneša taškus produktyviai gaminti galintis kroatas B.Bogdanovičius.

Ekipa prarado Ricky Rubio ir Derricką Favorsą, tačiau jų ir anksčiau nebuvo ilgalaikiuose komandos planuose. Abu krepšininkus buvo norima išmainyti dar praėjusį sezoną, todėl rimtais nuostoliais jų pavadinti negalima.Lūkesčiai Jutos klubui yra kaip niekad aukšti.

Naujojo Orleano „Pelicans“

Iš drastiško komandos atsinaujinimo „Pelicans“ turbūt išspaudė viską, ką galėjo. Negalima kategoriškai sakyti, kad Naujojo Orleano klubas sustiprėjo, tačiau žinant, kokioje situacijoje ekipa buvo atsidūrusi, klubo vadovams galima tik paploti.

REKLAMA

Mainų pareikalavęs Anthony Davisas buvo išsiųstas į Los Andželą, o už jį gauti jaunieji Lonzo Ballas, Brandonas Ingramas ir Joshas Hartas iškart užims vietas starto penkete. Jiems talkins vienintelis išlikęs komandos lyderis Jrue Holiday‘us, toliau atsiskleisti bandantis Jahlilas Okaforas ir pirmasis naujokų biržos šaukimas Zionas Williamsonas. Teisingus žingsnius klubas atliko jaunimą papildydamas veteranais J.J.Redicku ir Derricku Favorsu, o sezono juodaisiais arkliukais gali tapti iš Europos atvykę Nicolo Melli ir Dairis Bertanis.

„Pelicans“ taip pat sugebėjo atsikratyti sunkaus Solomono Hillo kontrakto, o apmaudu gali būti tik dėl Juliuso Randle‘o išvykimo. Tiesa, jis yra itin panašus žaidėjas į Z.Williamsoną, todėl jo netektis nebus taip stipriai juntama.

Klubo vadovai dar prieš A.Daviso mainus teigė, kad nesiekia tik atsinaujinti – jie nori jau šį sezoną pretenduoti į atkrintamąsias. „Pelikanai“ ten nebūtinai pateks, tačiau ateičiai padėti stiprūs pamatai, galintys patriukšmauti ir šį sezoną.

Lillardas Lillardas

REKLAMA

Portlando „Trail Blazers“

Praėjusį sezoną Portlando klubas pasiekė Vakarų konferencijos finalą, tačiau ekspertai teigė, kad ekipa iššoko aukščiau bambos ir tokio žygio nepakartos. Vis dėlto „Trail Blazers“ deda teisingus žingsnius, kad išliktų tokiame lygyje.

Oregono ekipa mainais gavo Kentą Bazemore‘ą ir Hassaną Whiteside‘ą, kuria atrodo kaip teisingos sudedamosios sėkmės dalys. K.Bazemore‘as taps komandos lyderių dueto parama puolime, kurios „Trail Blazers“ iki šiol taip trūko, o H.Whiteside‘as priekinėje linijoje atsvers universalų Jusufą Nurkičių ir kels varžovams visiškai kitokią grėsmę nei bosnis, taip įnešdamas įvairovės. Mario Hezonjos prijungimą už tiesiog juokingą sumą taip pat reikia laikyti pergale.

Portlando klubas puikiai prasisuko ir su naujokais. Itin perspektyvus Nassiras Little‘as po prasto sezono NCAA nusirito net iki 25-ojo šaukimo naujokų biržoje. Pirmojo rato pabaigoje tokių talentų pasitaiko retai, todėl „Trail Blazers“ nusprendė įsivelti į mažos rizikos, bet galimo didelio laimėjimo avantiūrą. Be to, klubas priėmė ir perspektyvų prancūzą Jayleną Hoardą, kuris biržoje pašauktas nebuvo.

REKLAMA

Mainuose klubas prarado Evaną Turnerį, Maurice‘ą Harklessą ir Al-Farouqą Aminu,, leido išeiti Sethui Curry, tačiau šie žaidėjai tikrai nėra nepakeičiami. Kitą sezoną stebėti Portlando komandą bus išties įdomu.

Indianos „Pacers“

Negalima drąsiai teigti, kad „Pacers“ kategoriškai sustiprėjo, tačiau, kaip ir Portlando atveju, klubo vadovai beveik idealiai susitvarkė su situacija, kurioje atsidūrė.

Komandą palikus B.Bogdanovičiui, Thaddeusui Youngui, Cory Josephui ir netikėtai karjerą baigus Darrenui Collisonui, „Pacers“ turėjo laukti audringa vasara, bet iki šiol viskas vyksta gana tvarkingai. T.Youngą dar iš anksto pakeitė pigiai gautas T.J.Warrenas, taškus vietoje kroato gamins Jeremy Lambas, o abu išėję įžaidėjai irgi buvo pakeisti itin greitai.

Pagrindinio atakų organizatoriaus rolę perima Malcolmas Brogdonas. Tai – idealus pakeitimas D.Collisonui. Abu įžaidėjai yra fenomenaliai fundamentalūs, turintys itin gerus krepšinio pagrindus bei aukštą intelektą. Nė vieno iš jų negalima pavadinti žvaigžde, tačiau abu jie retai klysta ir žaidžia itin efektyviai, o Indianoje tai vertinama. Atsarginio įžaidėjo rolėje – drastiški pokyčiai. Vietoje į puolimą orientuoto C.Josepho atsirado gynybos meistras T.J.McConnellis, taip įnešiantis įvairovės.

REKLAMA

Naujokų biržoje buvo pakviestas perspektyvų nestokojantis gruzinas Goga Bitadzė, o vėliau dar pasipildyta ir savo pavardės neišgirdusiu Brianu Bowenu. Jis buvo laikomas vienu didžiausių savo kartos talentų, tačiau vietoje žaidimo universitete pasirinko profesionalų sezoną Australijoje ir ten nesužibėjęs prarado NBA susidomėjimą. Vis dėlto 20 metų 201 cm ūgio puolėjas dar gali iššauti ir „Pacers“ suteiks jam tokį šansą.

„Pacers“ greitai eliminavo atsiradusias problemas ir Domantas Sabonis turėtų būti patenkintas savo komandos nuveiktais darbais. Indianos klubas neabejotinai vėl grįš į atkrintamąsias.

Bruklino „Nets“

Bruklino klubas sudrebino rinką pasipildydamas Kyrie Irvingu ir Kevinu Durantu, tačiau ar tikrai šis manevras atneš greitų vaisių?

Nereikia pamiršti, kad Achilo sausgyslės trūkį patyręs K.Durantas kitą sezoną nerungtyniaus, o K.Irvingas turės pakeisti išvykusį D‘Angelo Russellą. Taip, individualiai K.Irvingas yra pajėgesnis, tačiau jis nebūtinai taip gerai įsilies į komandinį žaidimą demonstravusią ekipą. Šiuo atveju turbūt net svarbesnis yra pasipildymas DeAndre Jordanu, net jėgos po krepšiu „Nets“ iš tikrųjų stokojo.

REKLAMA

Į komandą atvykę Taureanas Prince‘as ir Garrettas Temple‘as atneša dinamikos į puolėjų grandį, tačiau tuo pačiu turėtų sumenkinti smarkiai progresuojančio latvio Rodiono Kuručo minutes. Pridėjus Rondae‘aus Holliso-Jeffersono praradimą ir dažnas lyderių Spencerio Dinwiddie bei Cariso LeVerto traumas, „Nets“ šiuo metu atrodo labiau kaip įdomus eksperimentas nei užtikrinti pretendentai į titulą.

Curry Curry

Oklando „Golden State Warriors“

Dramatiškiausi kritikai jau pradėjo trimituoti, kad „Warriors“ dinastijai atėjo galas ir penkerius metus dominavusi ekipa kitą sezoną net nepateks į atkrintamąsias. Situacija nėra tokia dramatiška, bet pokyčiai Oklande – nepaneigiami.

Kalifornijos klubas prarado K.Durantą, brangiai išlaikė bent didžiąją sezono dalį praleisiantį Klay‘ų Thompsoną bei pasipildė D.Russellu. Dabar komandos pajėgumai atrodo neproporcingai sutelkti į gynėjų grandį, o priekinėje linijoje – štilis. Maža to, Stepheno Curry ir D.Russello tandemas pasižymi prasta gynyba, todėl kažkam reikės kamšyti šias spragas.

REKLAMA

„Warriors“ taip pat iškeitė Andre Iguodalą (nors ir gali šį susigrąžinti) bei leido išeiti DeMarcusui Cousinsui ir Quinnui Cookui. Taip dar sutrumpėjo „karių“ rotacija, nors ir praėjusį sezoną ekipos rezerviniai žaidėjai aikštėje demonstravo prastą vaizdą.

Jau pasirodė spekuliacijų, kad „Warriors“ D.Russellu pasipildė tik todėl, kad nenorėjo rinkoje likti be nieko ir jį iškeis vos į rikiuotę grįžus K.Thompsonui. Net jei tai ir nėra tiesa, tokie mainai atrodytų kaip racionalus sprendimas, siekiant subalansuoti komandos pajėgumus į skirtingas pozicijas.

Filadelfijos „76ers“

Filadelfijos klubas šį tarpsezonį buvo aktyvus, nors komandos veiksmus ir galima vertinti dvejopai.

Komanda išsaugojo Tobiasą Harrisą – gerai. Kiti veiksmai atrodo atsiėję per brangiai. Vos du sezonus sužaidusiam Benui Simmonsui jau siūloma įspūdinga 5 metų 168 milijonų JAV dolerių. Alas Horfordas pakviestas už įspūdingą 4 metų 109 milijonų JAV dolerių, o tai reiškia, kad dar būdamas 38 metų jis uždirbs daugiau nei 25 milijonus JAV dolerių.

Visi jie starto penkete dalinsis vietą su Joeliu Embiidu ir už Jimmy Butlerį mainais gautu Joshu Richardsonu. Taip yra sudaromas itin įdomus ir aukštas penketas (vienintelis J.Richardsonas nesiekia bent 206 cm ūgio). Vis dėlto nė viena iš šių žaidėjų nėra išreikštas snaiperis, o B.Simmonsas apskritai nemeta iš toli, todėl gali kilti problemų su aikštės pasidalijimu.

REKLAMA

Be to, vasarą sutrumpėjo „76ers“ atsarginių suolelis. Išvyko T.J.McConnellis, J.J.Redickas, Bobanas Marjanovičius, ir Furkanas Korkmazas, o šias spragas teks kamšyti itin smarkiai žvaigždžių kontraktų apribota „algų kepure“. Filadelfijos klubo sezonas bus mažų mažiausiai įdomus, tačiau keturi prabangūs kontraktai yra labai didelė rizika ilgalaikėje perspektyvoje, todėl „76ers“ privalo rodyti greitus rezultatus.

Rose'as Rose'as

Detroito „Pistons“

Mičigano ekipa į didžiąsias rinkos žvaigždes nepretendavo, tačiau surinko įdomią sudėtį, kuri gali išsiskirti iš konteksto Rytuose.

Ilgą laiką solidžiu starto penketu ir tuščiu atsarginių žaidėjų suoleliu pasižymėjusi Detroito ekipa šį kartą pritaikė išimtį. Laisvųjų agentų rinkoje priekinė linija iš Andre Drummondo ir Blake‘o Griffino buvo papildyta Markieffu Morrisu, o Reggie Jacksono dubleriu tapo Derrickas Rose‘as.

REKLAMA

Atsarginių žaidėjų suolelio stiprinimas – gerai, tačiau klube ir vėl trūks jungiamosios linijos tarp įžaidėjų bei aukštaūgių. Klubas stokoja pajėgių antrosios ir trečiosios pozicijų žaidėjų. Tai gali tapti šansu biržoje pakviestiems Sekou Doumbouya ir Deividui Sirvydžiai, nors jie ir yra labiau ateities projektai.

Galima teigti, kad „Pistons“ sustiprėjo, tačiau daugelis šios komandos lyderių yra sunkiai prognozuojami ir dažnai kamuojami traumų, todėl Dwane‘o Casey lipdomas kortų namelis gali itin greitai sugriūti. Visą sezoną išsaugojusi sveiką sudėtį „Pistons“ gali būti itin grėsminga, tačiau tam nėra jokių garantijų.

Hjustono „Rockets“

Apie grandiozinius planus patriukšmauti rinkoje ir pakeisti daugiau nei pusę sudėties skelbęs Hjustono klubas nenuveikė absoliučiai nieko. Kitą sezoną „raketos“ pasitinka praktiškai tokiu pačiu sąstatu.

Iš naujokų biržos klubas nenugriebė nė vieno žaidėjo, o laisvųjų agentų rinkoje nusitaikė į Jimmy Butlerį. Krepšininkas komandai buvo ne tik per brangus bet ir nereikalingas – visa „Rockets“ sudėtis yra perpildyta gynėjais, o reikli žvaigždė galėjo tik pabloginti ir taip aštrią situaciją klubo rūbinėje. Komandos gerbėjai turėtų tik džiaugtis, kad J.Butleris pasuko į Majamį.

REKLAMA

„Rockets“ vėliau pigiai išsaugojo Austiną Riversą, Geraldą Greeną ir Danuelį House‘ą bei pasipildė Deyonta Davisas. Viskas. Ar to užtenka siekiant pretenduoti į titulą? Vargu.

Hjustono klubo gerbėjai gali guostis tik tuo, kad Oklando klubas kitą sezoną bus nusilpęs, todėl Vakaruose karūna gali pakliūti į naujas rankas, o „Rockets“ net ir nepasistiprinę yra pretendentai šią perimti.

Fynikso „Suns“

Arizonos ekipa ir vėl atliko daug kvestionuojamų sprendimų, kurie turėti kelti galvos skausmą apie atkrintamąsias tik svajojančiam komandos lyderiui Devinui Bookeriui.

Pozityviu galima vadinti tik Dario Šaričiaus prisijungimą prie klubo, tačiau ir dėl jo mainų „Suns“ nusirito iki 11-ojo šaukimo NBA naujokų biržoje bei juo pakvietė Cameroną Johnsoną, kuris yra vyresnis už keturis sezonus NBA jau sužaidusį D.Bookerį.

Tuo keisti „Suns“ mainai nesibaigė. Vienas solidžiausių komandos žaidėjų T.J.Warrenas buvo į Indianą išsiųstas už pinigus, o siekdamas atsikratyti vos prieš dvejus metus ketvirtuoju biržoje pakviesto Josho Jacksono, klubas Memfiui paaukojo dar ir De‘Anthony Meltoną bei du ateities šaukimus.

REKLAMA

Komandą nežymiai sustiprino atvykę Aronas Baynesas, Ricky Rubio ir Frankas Kaminsky, tačiau šiuo metu yra sunku įsivaizduoti „Suns“ pakylant iš turnyro lentelės dugno.

Barrettas Barrettas

Niujorko „Knicks“

Daug lūkesčių kėlę „Knicks“ pažadai apie žvaigždžių priviliojimą į komandą taip ir liko tik pažadais. Sėkmė nuo „Knicks“ gerbėjų nusisuko visiškai.

Naujokų biržoje buvo gautas vos trečiasis šaukimas. Čia klubas susitvarkė be trikdžių, pakviesdamas geriausią įmanomą žaidėją – R.J.Barrettą. Vis dėlto už kitus darbus komandos vadovų pagirti negalima.

Į klubą vilioti Kevinas Durantas, Kyrie Irvingas ir Kawhi Leonardas čia neatvyks. Maža to, komanda pati išplatino pranešimus, kad traumuotam K.Durantui pagailėjo maksimalaus kontrakto, o susitikimą su K.Leonardu atšaukė dėl to, kad baiminosi paleisti kitus laisvuosius agentus. Nepasisekus rinkoje buvo galima bent jau susilaikyti nuo tokių pareiškimų ir pralaimėti gražiuoju, tačiau „Knicks“ pasirinko kitą kelią.

REKLAMA

Vėliau klubas vyšnią ant torto uždėjo brangiai pasipildydamas trimis tos pačios pozicijos žaidėjais (Tajus Gibsonas, Juliusas Randle‘as ir Bobby Portisas) bei taip galutinai palaidodama kitą sezoną.

Šarlotės „Hornets“

Ir šiaip jau nedžiuginusi Michaelo Jordano ekipa dabar nugrimzdo į visišką dugną. Įspūdingų pergalių neatnešusius lyderius praradusi ekipa niekaip neužkamšė atsiradusių spragų.

Per vieną vasarą Rytų konferencijos vidutiniokai prarado vienintelę savo žvaigždę Kemba Walkerį, o savais keliais patraukė ir Jeremy Lambas bei F.Kaminsky. Karjerą baigė Tony Parkeris, todėl iš komandos neliko praktiškai nieko.

Vienintelis šias skyles turėjęs užlopyti pirkinys – Terry Rozieris, kuriam komanda stipriai permokėjo paklodama 3 metų 58 milijonų JAV dolerių kontraktą. Naujokų biržoje pakviesti niekuo neišsiskiriantys P.J.Washingtonas ir Jalenas McDanielsas situacijos taip pat itin nepagerina.

„Hornets“ realiai pretenduoja tapti blogiausia kito sezono Rytų konferencijos komanda, įskaitant ir Niujorko klubą, o tai jau labai daug pasako.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


19 komentarai
Naujausi komentarai (19)
Geriausiai ivertinti (19)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti