N.Giffey: apie vokiečių kalbą rūbinėje, „Žalgirio“ panašumus su ALBA ir žaidimą olimpiadoje (3) VIDEO interviu

Rugpjūčio 25 d., 11:30
N.Giffey džiaugėsi galimybe dirbti su pažįstamu treneriu (BNS nuotr.)
N.Giffey džiaugėsi galimybe dirbti su pažįstamu treneriu (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Kauno „Žalgiris“ pradėjo pasirengimą naujajam 2021–2022 metų sezonui, kuriame su klubo marškinėliais matysime 6 legionierius.

Vienas iš jų yra iš Berlyno ALBA ekipos tarpsezoniu persikėlęs 30 metų 201 cm ūgio puolėjas Nielsas Giffey.

– Kas buvo pagrindinis motyvas atvykti į „Žalgirį“, kadangi pinigais Kauno klubas stipriai nukonkuruoti ALBA negalėjo?

– Visa „Žalgirio“ aplinka yra aukšto lygio. Žinojau, kur vykstu, puikiai pažįstu trenerį. Taip pat kalbėjausi su Mariumi Grigoniu, Steve’u Vasturia. Girdėjau tik puikius atsiliepimus. Nėra tiesiog vieno dalyko, susidėjo daug detalių. Visas bendras paveikslas atitiko tai, ko noriu aš.

REKLAMA

– Akivaizdu, kad M.Grigonis gerai atsiliepė apie „Žalgirį“, bet ką sakė S.Vasturia, kuriam sezonas čia buvo gana sudėtingas?

– Jis turėjo sunkų sezoną, bet jis sakė, kad viskas čia profesionalu. Organizacijoje dirba aukščiausio lygio specialistai. Dėl koronaviruso jam neteko pajausti arenos atmosferos, tačiau žinome, kas dedasi čia, kai arena yra pilna.

– Praėjusį sezoną „Žalgiris“ Š.Jasikevičių vyriausiojo trenerio pozicijoje pakeitė M.Schileriu. Ar jus intriguotų galimybė žaisti Š.Jasikevičiaus vadovaujamoje komandoje, ar daugiau mėgstate laisvesnį krepšinį?

– Šaras yra labai sėkmingas treneris, bet jo stilius be abejo yra kitoks. Vis dėlto Schilleris buvo labai svarbi priežastis, kodėl ryžausi palikti ALBA. Nėra, kad bijočiau rizikuoti, bet ši situacija man atrodė labai priimtina.

– Praėjusį sezoną ALBA prieš rungtynes neturėdavo favoritės statuso. Kaip įsivaizduojate šio sezono „Žalgirio“ galimybes?

– „Žalgiris“, žaisdamas namuose, turi didelį pranašumą. Kaunas yra vieta, kurioje rungtyniauti visiems varžovams yra labai sunku. Turime tai išnaudoti, kaip vieną iš savo stiprybių. Laimėti išvykoje visada Eurolygoje sudėtinga, tad turime rinktis pergales namuose.

REKLAMA

– Vasarą su Vokietijos rinktine žaidėte olimpinėse žaidynėse. Tiek vokiečiai, tiek lietuviai nesugebėjo susitvarkyti su Slovėnijos rinktine. Kuo ši komanda buvo tokia ypatinga?

– Slovėnai žaidė tikrai solidų krepšinį. Tai nebuvo tik Dončičiaus komanda. Jie negrindė visko jo žaidimu „1 prieš 1“. Bet kokiu atveju Dončičius yra vienas iš penkių ar dešimties geriausių žaidėjų pasaulyje ir sulaikyti jį beprotiškai sunku. Slovėnai turėjo labai teisingą nusiteikimą ir atmosferą, jie ėjo kautis dėl medalių. Bent jau toks buvo jų planas.

– Ar nustebino tai, kad NBA žvaigždė sugebėjo taip gerai susiklijuoti su žemesnio lygio komandos draugais?

– Tai buvo šiek tiek netikėta, kadangi Luka tai padarė beprotiškai greitai. Svarbu tai, kad jis turi europietiško žaidimo patirties ir gali greitai persiorientuoti iš NBA į rinktinių krepšinį.

– Ar „Žalgirio“ rūbinėje vokiečių kalba netaps dominuojančia?

– Kad yra tik du vokiečiai ir du austrai. Tiesa, su pastaraisiais nėra taip lengva susikalbėti. Kartais būna labai smagių nesusikalbėjimų. Turbūt teks visiems mokytis lietuviškai.

REKLAMA

– Daugiausiai karjeroje žaidėte „trečiojo numerio“ pozicijoje. Kaip vertinate savo galimybes žaisti „ketvirtu numeriu“?

– Pastaruosius du sezonus tekdavo žaisti abejose šiose pozicijose. Stengiuosi bet kokiu atveju išnaudoti savo pranašumus tiek arčiau krepšio, tiek iš trijų taškų zonos.

– Kurioje pozicijoje jaučiatės užtikrinčiau?

– Pati pozicija didesnės įtakos neturi. Svarbiausia surasti, kaip išnaudoti savo pranašumus prieš tiesioginius oponentus: ar tai būtų ūgis, ar greitis. Svarbiausia yra  žinoti savo vietą ir užduotis.

– Praėjusio sezono ALBA žaidė labai greitą krepšinį. Ar kažko panašaus tikitės ir „Žalgiryje“?

– Abi komandos nėra favoritės kautis dėl pirmojo ketverto. Turime žaisti su didele aistra ir tinkamu nusiteikimu. Jeigu norime kautis dėl pergalių, turime demonstruoti agresyvumą abejose aikštės pusėse.

– Esate apibūdinamas kaip „3 and D“ žaidėjas. Sutinkate su šiuo apibrėžimu?

– Taip, visiškai. Toks ir yra mano žaidimo stilius.

„Ilgoji pertrauka“ apie „Savivaldybių lygą“: brangiausi kiekvienos komandos žaidėjai, klubų biudžetai, savivaldybių indėlis ir geriausiai/blogiausiai išnaudojami pinigai


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti