0

Monake – išvarytas D.Motiejūnas, keistas I.Brazdeikio vaidmuo ir paskutinį žodį taręs M.Jamesas (6)

Lapkričio 30 d., 22:14
M.Jamesas nulėmė rungtynes

Monake įvyko itin lietuviškas Eurolygos mačas – po vieną šios šalies atstovą savo gretose turėjo abi komandos ir teisėjų brigada.

Įtemptame susitikime Monako „AS Monaco“ (7/4) apgynė namų sienas prieš Pirėjo „Olympiacos“ (6/5) – 85:77 (22:17, 16:22, 20:20, 27:18).

Pirmoji mačo dalis užsitęsė – nesportinės pražangos fiksuotos Mamui Jaitehui, Donatui Motiejūnui ir Johnui Brownui, netrūko ir ginčų bei daugiau teisėjų peržiūrų. Klampus krepšinis labiau atitinka graikų stilių, tačiau šie vos laimėjo pirmąją mačo dalį, paskutinę sekundę dvitaškiu su pražanga pasižymėjus Shaquielle’ui McKissicui (39:38).

Trečiajame kėlinyje ir toliau vyko lygi kova, „Olympiacos“ kovoje išlaikė trys Aleco Peterso tritaškiai, iš toli pataikė ir Ignas Brazdeikis, tiesa, užmynęs perimetro liniją. Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuvis asistavo Thomaso Walkupo tritaškiui – 62:58. J.Brownas netrukus lygino rezultatą dėjimu po paties perimto kamuolio, šeimininkus į priekį išvedė D.Motiejūnas – 67:65.

Kitoje aikštės pusėje lietuvis baigė savo pasirodymą – po akistatos su Nikola Milutinovu jis atsidūrė ant žemės, jam buvo skirta techninė pražanga už vaidybą. Pridėjus ir prieš ilgąją pertrauką gautą nesportinę pražangą, jam teko keliauti į rūbinę.

Rezultatas dar kartą lygiu tapo po Donta Hallo dvitaškio – 71:71. Likus žaisti dvi minutes tai pakartojo ir I.Brazdeikis (73:73), tritaškiu iškart atsakė Mike’as Jamesas. „AS Monaco“ apsigynė, o amerikietis išprovokavo I.Brazdeikio pražangą. Vėliau M.Jamesas dar ir sumetė baudų metimus, o rungtynes uždarė uždirbęs nesportinę I.Brazdeikio pražangą.

D.Motiejūnas iki išvarymo spėjo sužaisti 17 minučių, surinkti 8 taškus (2/2 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 1/1 baudos metimo), 2 atkovotus, perimtą ir prarastą kamuolį, 3 pražangas bei 11 naudingumo balų.

I.Brazdeikis ant parketo praleido 15 minučių, per kurias pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių), atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė bei surinko 4 naudingumo balus. Lietuvio minutės buvo išdalintos itin neįprastai – jis pustrečio kėlinio sėdėjo ant suolo, bet žengęs į aikštę iki finalinės sirenos žaidė be keitimų.

Tūkstančio taškų Eurolygoje ribą pasiekė Elie Okobo, tai įgyvendinęs per vos pustrečio sezono. Tuo tarpu M.Jamesas palypėjo į ketvirtąją vietą pagal per karjerą surinktus naudingumo balus, su 4 188 aplenkęs Vassilį Spanoulį (4 183).

Rungtynėms kartu su ispanu Carlosu Peruga bei lenku Piotru Pastusiaku teisėjavo ir lietuvis Artūras Šukys.

Šių komandų mūšiai pastaraisiais metais yra itin įnirtingi, o likimas jas suveda ir svarbiausiose sezono stadijose. Praėjusiame sezone „Olympiacos“ pusfinalyje eliminavo Monako klubą (76:62), metais anksčiau 3:2 įveikė šį ketvirtfinalyje. „AS Monaco“ šiame mače ne tik atsirevanšavo už praeities nuoskaudas, bet ir nutraukė graikų trijų pergalių seriją, į kurią pakliuvo ir Kauno „Žalgiris“.

Monako ekipa po pergalės palypėjo į ketvirtąją vietą turnyro lentelėje, o artėjančią dvigubą savaitę žais Belgrade ir Kaune. Tuo tarpu „Olympiacos“ laukia du namų mačai – finalo pakartojimas prieš Madrido „Real“ bei Miuncheno „Bayern“ iššūkis.

„AS Monaco“: Mike'as Jamesas 24 (2/6 tritaškių, 6 rez. perd.), Elie Okobo 11 (5 atk. kam.), Donatas Motiejūnas, Yakuba Ouattara ir Donta Hallas (6 atk. kam.) po 8.

„Olympiacos“: Isaiah Canaanas 20 (5/8 tritaškių), Thomasas Walkupas 16 (4 atk. kam., 4 klaidos), Alecas Petersas 15 (4/5 tritaškių), Moustapha Fallas 8 (5 atk. kam.), Nikola Milutinovas 7 (5 atk. kam.).