M.Kalnietis: nenoriu grįžti į Kauną tik tam, kad baigčiau karjerą – aš turiu ambicijų (10)

Birželio 22 d., 22:18
M.Kalnietis apžvelgė grįžimą į Kauną (BNS nuotr.)
M.Kalnietis apžvelgė grįžimą į Kauną (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Lietuvos rinktinė išlaikė ir antrąjį draugiškų rungtynių testą – Kaune 78:61 nugalėjo Rusiją.

Pagrindinio rinktinės įžaidėjo pareigas susigrąžino Mantas Kalnietis, per 16 aikštėje praleistų minučių spėjęs pelnyti 5 taškus ir atlikti 2 rezultatyvius perdavimus.

Lietuviui tai buvo pirmasis mačas po pusantro mėnesio pertraukos. Vieningosios lygos MVP žaisti negalėjo dėl čiurnos traumos, dėl jos praleido ir pirmąjį draugišką mačą prieš Dominikos Respubliką.

Po rungtynių M.Kalnietis tiek pirmąjį pasirodymą su rinktine, tiek savo persikėlimą į Kauno „Žalgirį“.

„Sunku grįžus po traumos, labai sunku. Ir kvėpavimas, ir čiurna tokia medinė. Treneris gerai pastebėjo, iš pradžių per daug norėjau nuveikti, o po to susitvarkėme. Turiu likti kantrus, dar toli gražu nuo tos formos, kurią turėjau sezono pabaigoje. Tiek aš, tiek komandos draugai supranta, kokia yra situacija. Smagu, kad po rungtynių ar treniruočių kitą dieną neskauda, tikiuosi, pridėsiu komandai ramybės“, – teigė įžaidėjas.

REKLAMA

– Kiek gali užtrukti grįžimas į optimalią formą?

– Nežinau. Kuo mažiau galvosi, tuo greičiau tai įvyks. Realiai aš sportuoju tik tris dienas po to pusantro mėnesio. Realiai, stabilus rungtynių ir treniruočių ritmas turėtų padėti užmiršti tas problemas.

– Kokias užduotis sau kėlėte prieš rungtynes?

– Pirmas uždavinys buvo parašytas – nedaryti klaidų, o po pirmos pusės jų jau turėjome trylika ir akivaizdu, kad užduoties neįvykdėme. Žaidimo organizacija ir ramybė vėliau susitvarkė, dėl to ir žaidimas pasidarė sklandesnis.

REKLAMA

– Kaip aikštėje atrodė Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno tandemas?

– Nežinau, reikėtų peržiūrėti vaizdo medžiagą ir tada vertinti. Čia yra kontroliniai mačai, treneris peržiūri nestandartines sistemas ir penketus, vėliau jau išsirinksime, kas mums yra geriau.

– Kaip pačiam sekasi organizuoti rungtynes, kai aikštėje yra vienas ar du NBA centrai?

– Žinokite, aš buvau prisitaikęs prie to modelio ir 2019 metais. Man pačiam savo problemas reiktų susitvarkyti, o jie vienas ar du, žaidimo modelis yra skirtingas, bet didelio skirtumo nėra.

– Įžaidėjų rotacija prasidėjo nuo jūsų, tada įsijungė Rokas Jokubaitis, po jo – Lukas Lekavičius. Ar tokia ji bus ir olimpiniame atrankos turnyre?

– Viskas nuo trenerių priklausys, kaip jie rotuos. Bus įvairių rotacijų. Reikia suprasti, kad rotacija rinktinėje yra ilga, nėra kaip prieš penkmetį, kai žaidė šeši ar septyni žmonės. Kiekvieną dieną vis kitas žaidėjas gali iššauti ir vis kitokia gali būti rotacija, svarbu, kad būtų pergalė.

– Girdėjome, kad nemažai kavos išgėrėte su Martinu Schilleriu besikalbėdami, kodėl tiek ilgai užtruko pokalbis?

REKLAMA

– Kodėl, čia dar neilgai. Matote, nėra paslaptis, kad opiausia čia buvo Roko Jokubaičio situacija, dėl to viskas ir užsitęsė. Namuose viską lengva susitvarkyti, tik dėl to užtruko.

– Krasnodaras bandė sudalyvauti reikaluose?

– Nebenoriu apie tai diskutuoti, esu dabar naujas „Žalgirio“ žaidėjas. Šiandien kalbėjau su Krasnodaru, sakau, kad esu laimingas ir dėkingas, jog teko man ten žaisti ir gyventi. Linkiu jiems kuo didžiausios sėkmės ir linkiu didžiausios sėkmės, antras miestas mano.

– Kaip į tai reagavo šeima?

– Laimingiausi buvo vaikai, kad nereikės lankyti užsienyje mokyklos. Čia jiems didžiausia šventė. Nenoriu grįžti į Kauną tik tam, kad baigčiau karjerą, aš turiu ambicijų. Noriu įrodyti, kad tie 35 metai nėra riba. Nenoriu prisikalbėti, bet džiugu, kad kur pradėjau, ten tikriausiai ir baigsiu.

– Ar Martinas Schilleris atskleidė, kokiame amplua jus mato?

– Labai giliai nekalbėjome, bet visi puikiai supranta, kad aš ateinu į Roko vietą, manau, panašus braižas manęs ir laukia.

– Paulius Jankūnas kažkaip sutiko tokią žinią?

– Sutiko, bet dabar paliksime paslaptyje tarp manęs ir Pauliaus. 


10 komentarai
Naujausi komentarai (10)
Geriausiai ivertinti (10)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti