M.Balčiūnas nuo pareigų nušalinamas 3 mėnesiams, jam skirtas namų areštas (6)

Sausio 18 d., 13:48
balciunas mindaugas 09
balciunas mindaugas 09
Šaltinis: Lrytas

Po dešimties parų, praleistų areštinės kameroje, pirmąkart miegojęs namuose Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas penktadienio popietę atvyko į Panevėžio miesto apylinkės teismą išklausyti, kokia kardomoji priemonė jam bus skirta. Panevėžio apylinkės teismo teisėja Gražina Kazilionienė paskelbė nutartį, kad M. Balčiūnas 3 mėnesiams nušalinamas nuo pareigų LKF, pusmečiui jam skirtas namų areštas. M. Balčiūnas namuose privalės būti nuo 20 val. iki 6 val. ryto. Jam taip pat neleidžiama bendrauti su devyniais asmenimis, kurie susiję su tyrimu.

Ketvirtadienio pavakarę beveik valandą klausiusi M. Balčiūno, jo advokato Vidmanto Martyšiaus ir Panevėžio apygardos prokurorės Aurelijos Gališanskytės argumentų, sprendimą dėl kardomosios priemonės skyrimo LKF generaliniam sekretoriui teisėja Gražina Kazilionienė nusprendė paskelbti penktadienį, 13 val.

REKLAMA

„M. Balčiūnui skiriamas namų areštas bei nušalinimas nuo pareigų pusmečiui“, – paskelbė savo nutartyje Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja G. Kazilionienė.

Išvakarėse M. Balčiūnas anksčiau laiko buvo paleistas iš areštinės, kurioje jis turėjo būti laikomas iki sausio 29 dienos. Sausio 9 dienos Panevėžio miesto apylinkės teismo nutartį skirti jam suėmimą 20 dienų, ketvirtadienį panaikino Panevėžio apygardos teismo teisėjas Artūras Ridikas. Ši nutartis – neskundžiama.

A. Ridikas savo nutartyje paskelbė, kad M. Balčiūnui gali būti taikoma švelnesnė kardomoji priemonė nei suėmimas. Tiesa, teisėjas pabrėžė, kad surinkta ikiteisminio tyrimo metu medžiaga leidžia manyti, kad M. Balčiūnas galėjo padaryti jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas.

M. Balčiūnui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu bei kyšininkavimo.

Sausio 7 dieną buvo sulaikyti, o po dviejų dienų suimti dar du įtariamieji – Panevėžio mero patarėjas Darius Simėnas ir „Romantic“ viešbučio savininkė Dalia Kuklierienė. Jie, M. Balčiūnas, Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius ir dar 2 asmenys, kurių pavardės neatskleidžiamos, įtariami dalyvavimu aferoje, kai iš Panevėžio miesto biudžeto 2010 metais Lietuvos krepšinio federacijai miestui populiarinti ir Europos vyrų krepšinio čempionatui 2011 metais rengti skirti 2,5 milijono litų vėliau buvo panaudoti privataus „Romantic“ viešbučio rekonstrukcijai, t.y. Jo išplėtimui, kad tilptų daugiau čempionato dalyvių ir svečių.

Rasa Stundžienė, Lrytas.lt. 

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai

Gairės: lkf, balčiūnas, teismas
6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti