LKL teisėjų direktorius: apie kritiką arbitrams, ruošiamas naujoves bei didžiausias problemas, dėl kurių ir kyla nepasitenkinimas (13)

Vasario 3 d., 18:50
Pastaruoju metu teisėjai sulaukia daug kritikos (Fotodiena.lt)
Pastaruoju metu teisėjai sulaukia daug kritikos (Fotodiena.lt)

„Cirkelis, pokštas, liūdna“, – tokiais epitetais pastaruoju metu Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) treneriai apibūdina teisėjų darbą.

Tomas Pačėsas, Andrejus Urlepas ir Šarūnas Jasikevičius vienas po kito žėrė priekaištus teisėjams po savo auklėtinių pralaimėjimų Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Tačiau, ar viskas yra taip blogai, kaip atrodo pasiklausius strategų? LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis Krepsinis.net teigė, kad situacija nėra tokia prasta.

„Ne viskas taip blogai. Reikia turėti omenyje, kad yra emocijos. Kartais sunku suprasti tas emocijas, kai rungtynės pralaimimos 20 taškų. Per 48 valandas inspektoriai parašo savo ataskaitą. Būna, kad klubai vėliau atsiunčia situacijas, kurios yra neaiškios. Tada mes pasižiūrime ir nusiunčiame savo komentarą. Yra epizodų, kuriuos reikia spręsti kolektyviai.

REKLAMA

Deja, kartais interpretacijos yra laisvos, ypatingai su žingsnių taisykle. FIBA ruošia didelę dalį pakeitimų. Kol viskas iki galo nėra oficialiai patvirtinta, problema egzistuoja. Tie pataisymai kyla iš ten, kur kyla realios problemos. Viskas bus aiškiau, kai ateis realūs paaiškinimai. Deja, dabar skirtingose šalyse skirtingai traktuojamos žingsnių taisyklės – tokia yra realybė“, – kalbėjo A.Pavilonis.

Po mačo prieš „Lietkabelį“ prie žurnalistų artėdamas Š.Jasikevičius A.Pavilonui pasakė, kad „reikėjo dar pakviesti teisėjus iš NKL.“ LKL lyderių dvikovai teisėjavo antrąjį reitingą turintis Jurgis Laurinavičius, 7-ąją – Andrius Maleckas ir 8-ąją – Mindaugas Večerskis.

Rungtynių metu „Žalgirio“ strategas nuolat reikšdavo priekaištus teisėjams tol, kol, galiausiai, šie skyrė techninę pražangą strategui, kuris po to rodė „akinius“. Vėliau analogišką bausmę gavo ir visas „Žalgirio“ atsarginių žaidėjų suolas. A.Pavilonis pripažįsta, kad minėtame susitikime klaidų neišvengta, bet jų nebuvo daug, o daugiausiai pasigedo iš teisėjų rungtynių valdymo.

Jasikevičius Jasikevičius

REKLAMA

„Klaidų nebuvo daug. Kiekvienose rungtynėse jų būna, bet klaidų neišvengsi, nes teisėjas ne prie televizoriaus sėdi ir sulėtintai žiūri epizodų kartojimus, o priima sprendimą čia ir dabar. Mes galime tartis, kad NKL teisėjai teisėjautų, bet nemanau, jog būtų geriau. Tai irgi buvo emocijos.

Teisėjais nepasitikima. Kartais suklysta vienas teisėjas, bet dar juo pasitikima, todėl priimama kaip žmogiška klaida. Jeigu arbitru nepasitikima, tada viskas sureikšminama. Galbūt šiame mače pritrūko rungtynių valdymo užtikrintesnio, nors ir dirbo geriausias mūsų teisėjas. Tai taikau ne tik vyr. teisėjui, bet ir visai brigadai. Pritrūko drausminių sankcijų ar griežtesnių sprendimų, bet tai nebuvo nieko ypatingai tragiško. Valdymo prasme viskas galėjo būti geriau. Bėda tame, kad nebuvo pasitikėjimo teisėjais. Manau, kad į tai reikia atsižvelgti“, – dėstė pašnekovas.

Šiame LKL sezone verda daug atkaklių ir nenuspėjamų kovų, o tai jaukia planą, kai mažiau patyrę arbitrai gauna galimybę daugiau teisėjauti ir taip semtis patirties. Dabar teisėjų brigadą bus siekiama formuoti iš pajėgiausių arbitrų arba mažesnę intrigą keliančiuose susitikimuose įterpiant bent jau vieną patyrusį teisėją, kuris galėtų valdyti situaciją.

REKLAMA

„Reikia pripažinti, kad jeigu anksčiau būdavo „Žalgirio“ – „Lietuvos ryto“ rungtynės įtemptos, šiame sezone sunku nuspėti, kur tokios bus: „Lietkabelis“, „Neptūnas“, „Juventus“ kimba į atlapus lyderiams. Įtampa didėja ir intriga didesnė. Mes turime akivaizdžios patirties. Anksčiau mes mažesnę patirtį turinčius teisėjus daugiau naudodavome pirmuosiuose ratuose, dabar, kai jau maždaug aišku, kurios ekipos pajėgesnės ir tarp kurių didesnė konkurencija, jau turėsime koncentruotis į pajėgesnius arbitrus, taip nukenčiant pamainos auginimui.

Jeigu apsiribosime tik geriausiais, kada mes užauginsime pamainą, kas nėra taip paprasta, nes tai nėra žaidėjas, kurį gali įsigyti iš JAV. Šiek tiek reikia atkentėti. Atrodo, kad rungtynės turi būti paprastos, bet net lyderių ir autsaiderių mače būna atkakli kova. Ten teisėjai nebūna tokie patyrę ir kyla visokių aistrų. Stengsimės taip formuoti trejetus, kad būtų bent jau vienas daugiau patyręs arbitras, kuris galėtų suvaldyti situaciją ir kuriuo pasitikėtų treneriai“, – atskleidė teisėjų direktorius.

LKL klubų vadovai dažnai kartoja, kad lygos žaidėjų meistriškumas kyla sulig augančiais biudžetais, o štai teisėjavimo lygis nespėja paskui. Vienareikšmiško atsakymo šiam teiginiui neturi A.Pavilonis, bet jis prašo kantrybės ir supratimo teisėjų atžvilgiu.

REKLAMA

„Nenorėčiau ginčytis, kieno lygis aukštesnis, nes reikėtų lyginti teisėjus su kitų šalių arbitrais, tada būtų objektyviau. Padidėjus biudžetams, galima pasisamdyti geresnį žaidėją, o teisėjų atveju taip nebūna, nėra tokios praktikos. Išėjus mūsų geriausiems teisėjams, nėra lengva užauginti naująją kartą. Pats turiu patirties ir matau, kad nėra taip blogai, kaip gali atrodyti ar kaip yra sutirštinamos spalvos. Rusija tokia didžiulė šalis, turi daug stiprių klubų, tačiau pažiūrėjus į teisėjus ir kiek jų dirba Europoje, toli gražu. Čia reikia šiek tiek kantrybės. Kartais gali nukentėti vienas kitas rezultatas, bet kitaip neužauginsi gerų teisėjų“, – mano Krepsinis.net kalbintas A.Pavilonis.

Pats A.Pavilonis nepyksta nė ant vieno trenerio už išsakytą kritiką teisėjų adresu: „Žmogiškai tas emocijas suprantu. Galbūt kai kurios replikos neatitinka realybės. Gauname iš klubų nemažai užklausų. Vieni teiraujasi dėl tam tikrų epizodų, kiti – teigia, kad čia buvo neteisingai traktuota. Mes tą medžiagą apdorojame, siunčiame atsakymus, pasikalbame. Labai svarbus vienodas sutarimas, kad bent jau Lietuvoje visi epizodai būtų švilpiami vienodai. Teisėjas turi įvertinti situaciją, ar žingsniai turi įtakos, kada reikia fiksuoti, jog nebūtų kas 15 sekundžių švilpukas. Aukso vidurys ne taip lengvai randamas.“

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti