0
08-03, 22:00
0
0

LKL pusfinalio starte „Žalgiris“ užtikrintai susitvarkė su nukraujavusiu „Lietkabeliu“ (246) FOTOGALERIJA

Gegužės 21 d., 17:50
Kauniečiai triumfavo („Betsafe-LKL“ nuotr.)

Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalyje iškovojo Kauno „Žalgiris“. Andrea Trinchieri auklėtiniai pirmajame mače namie 93:72 (33:14, 15:24, 18:22, 27:12) sutriuškino Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Antrasis serijos mačas Panevėžyje įvyks gegužės 23 dieną, ketvirtadienį.

Rungtynes tritaškiu pradėjo Brady Manekas (3:0), o į Džordže Gagičiaus baudos metimą tiksliu dvitaškiu atsakė Laurynas Birutis – 5:1. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis (7:3), o Tomas Dimša pridėjo tritaškį – 10:3. Tritaškį pataikė Gediminas Orelikas (6:10), tačiau sėkmingą atkarpą žaidė Keenanas Evansas – 15:6. Po Demetre’o Riverso dvitaškio skirtumas augo iki dviženklio (20:9), tačiau dar vieną tritaškį pataikė G.Orelikas – 12:20. Žalgiriečiai vėl didino persvarą (24:12), Edmondas Sumneris ir Rolandas Šmitas tęsė spurtą – 29:12. Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 33:14.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ dar labiau tolo (35:14), tačiau tuomet jau svečiai surengė porą tikslių atakų – 19:35. Žalgiriečiai vėl buvo tikslūs (38:19), bet taškus pelnė ir Diante Baldwinas – 21:38. Po G.Oreliko baudų Panevėžio komanda šiek tiek priartėjo (26:41), o skirtumas ir toliau svyravo ties 15 taškų riba – 46:31. Tritaškiu svečius priartino D.Baldwinas (34:46), o D.Sirvydis atliko dėjimą su pražanga – 37:46. Po dviejų ketvirčių skirtumas tarp komandų buvo 10 taškų – 48:38.

Suaktyvinę gynybą, panevėžiečiai spurtavo 5:0 ir po Gabrieliaus Maldūno dvitaškio sumažino skirtumą iki 5 taškų (55:60). Apsigynę svečiai turėjo dar vieną progą sušvelninti deficitą, tačiau suklydo, o po Edgaro Ulanovo 4 taškų paeiliui pranašumas šoktelėjo iki 9 taškų (64:55). Visgi kauniečiams pabėgti nepavyko: Dž.Gagičius pelnė dvitaškį su pražangą ir svečiai priartėjo iki 6 taškų (60:66). Netrukus N.Čanako auklėtiniai turėjo progą dar labiau sumažinti skirtumą, tačiau ja nepasinaudojo ir viskas kėlėsi į lemiamą ketvirtį.

Po G.Oreliko tolimo šūvio ketvirtojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai priartėjo iki 5 taškų (63:68), tačiau į tai šeimininkai atsakė spurtu 10:0 ir po Luko Lekavičiaus tritaškio likus 7 minutėms turėjo 15 taškų persvarą (78:63). Likęs laikas tapo formalumu: žalgiriečiai toliau didino persvarą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Panevėžio komandai šiame mače negalėjo padėti Liutauras Lelevičius, Nikola Popovičius ir Dovis Bičkauskis. Žalgiriečiai toliau negali remtis Arnu Butkevičiumi.

Panevėžiečiams koją kišo didelis klaidų skaičius, iš viso kamuolį jie prarado 22 sykius.

K.Evansas nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias ir naudingiausias. Amerikietis pelnė 15 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Panevėžiečių neišgelbėjo nuostabus G.Oreliko pasirodymas. Puolėjas pelnė 22 taškus (6/6 trit. – pakartotas asmeninis pataikytų tritaškių rekordas) ir sukaupė tiek pat naudingumo balų. Deividas Sirvydis šįsyk susidūrė su sunkumais išnaudodamas pagrindinį savo ginklą (0/5 trit.), o jo sąskaitoje buvo -4 naudingumo balai.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 15 (4/5 dvit.), Demetre Riversas (4/8 met.) ir Laurynas Birutis (6/8 dvit.) po 12, Kevarriusas Hayesas ir Edgaras Ulanovas po 9, Dovydas Giedraitis 8, Lukas Lekavičius 7, Brady Manekas 6.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 22 (6/6 trit.), Džordže Gagičius 16 (7 atk. kam.), Diante Baldwinas 12, Martynas Varnas 8.