LKL naujokai – A.Marčiulionio progresas, atsiskleidęs D.Vilys ir kam vertėtų pasitempti (9)

Vasario 10 d., 09:32
A.Marčiulionis žaidžia pirmą sezoną LKL (BNS nuotr.)
A.Marčiulionis žaidžia pirmą sezoną LKL (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) šį sezoną galimybę debiutuoti turėjo nemažai jaunų perspektyvių mūsų šalies krepšininkų.

Visose komandose yra mažiausiai vienas lietuvis, kuris šį sezoną pirmą kartą žengė į aikštę pajėgiausioje šalies lygoje. Vis tik vienose ekipose tų žaidėjų indėlis yra gana svarus, kitose – šie žaidėjai daugiau užima statistų vaidmenis ir didesnės įtakos rezultatui neturi.

Portalas Krepsinis.net nusprendė apžvelgti 10 įdomiausių naujokų lietuvių, kurie iki tol buvo sužaidę ne daugiau 5 mačų pirmenybėse, o šį sezoną jau sužaidė bent 5 susitikimus.

Jonkus Jonkus

REKLAMA

Ernestas Jonkus, „Šiauliai“ (8 min., 2,8 tšk., 0,9 atk. kam., 1,2 rez. per., 2,1 naud. bal.).

Praėjusiais metais E.Jonkus turėjo proveržio sezoną ir gero pasirodymo NKL pirmenybėse užteko tam, kad žengtų žingsnį į aukštesnį lygį. Nors gynėjas prieš sezoną turėjo susidomėjimo ir iš kitų LKL klubų, tačiau atsidūrė Šiauliuose, kur naujokai, persikėlę iš žemesnio lygio, gana dažnai turi puikias galimybes atsiskleisti. Vis tik kol kas E.Jonkaus žaidimas Antano Sireikos vadovaujamoje komandoje neįtikina. Tai yra žaidėjas, mėgstantis būti su kamuoliu, dažnai atakuoti krepšį, tačiau kol kas įrodyti savo sugebėjimus LKL jam sekasi sunkiai. Nors iš toli gynėjas atakuoja gana užtikrintai (38 proc.), tačiau jam sunkiai sekasi atidirbti gynyboje, o patirties stoka kiša koją organizuojant žaidimą. Reikia tikėtis, kad „Šiauliai“ turės kantrybės su šiuo 21 metų gynėju, o puikia darbo etika pasižymintis krepšininkas nesustos tobulėti ir galiausiai taps tvirtu ekipos ramsčiu. 

Zigmantavičius Zigmantavičius

REKLAMA

Martynas Zigmantavičius, Alytaus „Dzūkija“ (10 min., 3,2 tšk., 0,0 atk. kam., 1,1 rez. per., 3.2 naud. bal.).

M.Zigmantavičius savojo šanso LKL sulaukė jau būdamas 24 metų. Realu, kad tam įtakos turėjo gana vėlyvas brendimas. Gynėjas 2,5 sezono praleido stipriausioje NKL komandoje Marijampolės „Sūduvoje-Mantingoje“ ir ten buvo vienas iš lyderių. Sunku vertinti, kokį vaidmenį M.Zigmantavičiui buvo numatę Alytaus klubo vadovai, kadangi komandos komplektacija ten vyko gana neįprastai, tačiau kol kas šis krepšininkas daugiau sėdi ant suolelio nei rungtyniauja. M.Zigmantavičiaus pagrindiniai privalumai yra aštrumas ir geras žaidimas „1 prieš 1“, tačiau rungtyniaujant įžaidėju jam trūksta geresnių žaidimo organizavimo įgūdžiu, o žaisdamas „antruoju numeriu“ turi problemų gynyboje. Tiesa, reikia pastebėti, kad pastarąjį žaidimo komponentą jis yra pagerinęs. Nors Alytaus komanda yra LKL autsaiderė, tačiau konkurencija jo pozicijoje yra gana didelė, todėl ir tų galimybių parodyti save M.Zigmantavičius daug neturi.

Metrikis Metrikis

REKLAMA

Klaidas Metrikis, Klaipėdos „Neptūnas“ (17 min., 5 tšk., 1,5 atk. kam., 1 rez. per., 2,1 naud. bal.).

Šį sezoną „Neptūnas“ suteikė nemažai pasitikėjimo savo jaunimui ir jau prieš sezoną buvo aišku, kad K.Metrikis bus vienas iš tų jaunuolių, kurie žais ir žais daug. Vis tik pirmoji sezono dalis kol kas šiam puolėjui nesusiklostė taip, kaip galbūt tikėjosi „Neptūno“ gerbėjai. Nors daug kalbama apie šio „ketvirto numerio“ gebėjimą praplėsti puolimą, tačiau kol kas ši jo savybė kelia daug klausimų. Kol kas šį sezoną iš toli 20 metų krepšininkas atakuoja vos 27 proc. tikslumu. Kol kas galima pasigesti ir kietesnio jo žaidimo arčiau krepšio. Nors talento K.Metrikis tikrai nestokoja, tačiau reikia įdėti dar labai daug darbo, kad šis žaidėjas įsitvirtintų šiame lygyje ar galbūt net kiltų aukščiau. Susidaro įspūdis, kad krepšininkas turi kovotojo charakterį, tačiau bent jau kol kas to charakterio jam nepavyksta pakreipti tinkama linkme.

Jarumbauskas Jarumbauskas

REKLAMA

Simas Jarumbauskas, Prienų  „CBet“ (11 min., 3,6 tšk., 2,1 atk. kam., 0.5 rez. per., 2,7 naud. bal.).

S.Jarumbauskas laikomas vienu talentingiausių savo kartos krepšininkų, tačiau Vilniaus „Ryto“ sistemoje užaugęs jaunuolis šanso pagrindinėje  komandoje nesulaukė ir patraukė į Prienus. Perėjimas į aukštesnį lygį galbūt nėra toks sklandus kaip tikėtasi ir jo statistiniai vidurkiai kažkuo per daug neišsiskiria. Universalus žaidėjas turi neblogas fizines savybes, yra pagerinęs metimą iš trijų taškų zonos, tačiau kol kas dar tik ieško savo vietos po saule. Kol kas šiam krepšininkui dar reikia įdėti nemažai taktinio darbo – šlifuoti žaidimo skaitymą, gerinti žaidimo suvokimą gynyboje. Kitaip tariant, tai yra gera medžiaga, tačiau ją dar labai stipriai reikia apdirbti.

Lukošius Lukošius

REKLAMA

Ignas Lukošius, Kėdainių „Nevėžis“ (16 min., 3,7 tšk., 2,7 atk. kam., 0,7 rez. per., 4,3 naud. bal.).

Vidurio puolėjas jau yra turėjęs šansą LKL čempionate, tačiau tuomet Prienų „Skycop“ gretose jam įsitvirtinti nepavyko. Tada I.Lukošiui stipriai pakišo koją prasta fizinė sportinė forma ir teko vėl sugrįžti į Molėtų „Ežerūną“. NKL lygyje I.Lukošius buvo milžiniška jėga, tačiau aukštaūgių perėjimas į LKL yra gana sudėtingas. I.Lukošiui Kėdainių klube yra tekęs atsarginio centro vaidmuo. Galbūt galima buvo tikėtis, kad daugiau šansų šis centras sulauks į Uteną išvykus Vaidui Čepukaičiui, tačiau į jo poziciją atvyko E.J.Montgomery, o daugumą minučių aikštėje dabar susirenka perspektyvusis Arielis Hukporti. Nors pats I.Lukošius yra gana neblogas lanko saugotojas, tačiau su juo „Nevėžis“ sulėtėja ir varžovai dažnai šį aukštaūgį gali atakuoti „2 prieš 2“. Pats I.Lukošius atrodo dar šiek tiek sutvirtėjęs ir pasižymi gera kova dėl atšokusių kamuolių. Nors statistiškai jo sezonas neatrodo kažkuo ypatingas, tačiau realu, kad LKL lygyje jam pavyks išsilaikyti.

Jogminas Jogminas

REKLAMA

Justinas Jogminas, Prienų „CBet“ (19 min., 4,8 tšk., 2,6 atk. kam., 1,3 rez. per., 5,4 naud. bal.).

Vienas iš LKL naujokų, kurie pateisino, o galbūt net ir viršijo į jį dedamas viltis. Akivaizdu, kad J.Jogmino stipriausia savybė yra tvirtas kūnas ir geros atletinės savybės. Dažnai savo fiziškumu NKL lygyje besinaudojantys žaidėjai tiesiog pranyksta perėję į LKL pirmenybes. J.Jogmino atveju taip neatsitiko ir jis puikiai pritapo Prienų ekipoje. Puolėjas dar prieš 3 sezonus rungtyniavęs RKL čempionate turi svarbų vaidmenį LKL klube ir tikrai turi potencialo būti dar geresniu. Natūralu, kad jam trūksta žaidimo aukštesniame lygyje patirties ir dėl to krepšininkas kartais sutrinka komandinėje gynyboje, taip pat dar tikrai galima pagerinti metimą iš distancijos. Pridėjus šiuos elementus J.Jogminas galbūt vėl galėtų žaisti ir „trečiuoju numeriu“, kadangi žaisti arčiau krepšio jam šiek tiek stinga ūgio.

Sidarevičius Sidarevičius

REKLAMA

Adomas Sidarevičius, Klaipėdos „Neptūnas“ (12 min., 2,4 tšk., 1 atk. kam., 2,4 rez. per., 2,3 naud. bal.).

Sezoną A.Sidarevičius dar pradėjo NKL pirmenybėse ir tuo metu atrodė keista, kad atsinaujinantis „Neptūnas“ šio jaunuolio neįtraukė į pagrindinę sudėtį. Vis tik įžaidėjas sulaukė savojo šanso pagrindinėje komandoje ir reikia pripažinti, kad juo naudojasi gana sėkmingai. Geru aikštės matymu ir aukštu krepšinio iq pasižymintis gynėjas pagal šias savybes tikrai išsiskiria iš savo bendraamžių, tačiau dažnai jis dar priima skubotus sprendimus, dėl ko nepavyksta išvengti klaidų. A.Sidarevičius yra gana aštrus ir turi labai greitas rankas, kurios padeda gynyboje prilipti prie oponento. Daugiausiai darbo reikia įdėti ties metimu tiek iš statiškos padėties, tiek po driblingo. Padirbėjus ir stipriai pagerinus šį komponentą Klaipėdos klubas jau gana greitai gali turėti pakankamai aukšto lygio gynėją.

Mineikis Mineikis

REKLAMA

Nojus Mineikis, Klaipėdos „Neptūnas“ (10 min., 6,2 tšk., 0,9 atk. kam., 0,4 rez. per., 5 naud. bal.).

Pasitikėjimo gavęs N.Mineikis puikiai sugebėjo įsilieti į pagrindinę komandą ir parodyti savo pagrindinius pliusus. Gerais fiziniais duomenimis pasižymintis krepšininkas kol kas taškus renka tik tolimais metimais. Tai galima įvardinti ir kaip privalumą, ir kaip trūkumą. Gerai turėti vieną aiškiai išreikštą stiprią savybę, tačiau 201 cm ūgio žaidėjas vis tik galėtų tapti universalesniu. Įdomu tai, kad LKL jo tritaškių pataikymas yra išties solidus (52 proc.), tačiau NKL jis yra gerokai mažesnis – 30 proc.. Tiesa, ten jau matome ir daugiau bandymų veržtis arčiau krepšio bei solidžią kovą po lenta. Su Roku Jokubaičiu kartu Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje siautėjęs puolėjas per pastaruosius pusantrų metų gerokai patobulėjo ir tai išties džiugina. Vienas iš kertinių Klaipėdos komandos uždavinių turėtų būti išlaikyti savo jaunimo branduolį ir realu, kad gana netolimoje ateityje šie sugebės tapti svarbiais ekipos žaidėjais.

Vilys Vilys

REKLAMA

Domantas Vilys, Kėdainių „Nevėžis“ (18 min., 7,9 tšk., 1,9 atk. kam., 1,3 rez. per., 6,8 naud. bal.).

D.Vilį galima įvardinti, kaip vieną iš labiausiai nustebinusių lygos naujokų. „Ryto“ sistemoje užaugęs kupiškietis taip niekada ir negavo šanso pagrindinėje komandoje, tad praėjusį sezoną persikėlė į Šakių „Vytį“. Sunku vertinti ar Šakių klubas yra tinkama vieta tobulėti jaunam krepšininkui, o ir jo rezultatai ten nebuvo kažkuo labai išskirtiniai, tad šio galimybės LKL tikrai galėjo kelti šiek tiek klausimų. Vis tik įspūdingu šuoliu ir geru pirmuoju žingsniu pasižymintis krepšininkas pritildė kritikus ir nors keletas pastarųjų mačų jam klostėsi neypatingai, tačiau reikia tikėtis, kad tai tebuvo laikinas stabtelėjimas ar galbūt žaidėjui reikia laiko prisitaikyti prie naujo trenerio. Geriausias rungtynes D.Vilys sužaidė būtent prieš „Rytą“, kai aikštę paliko su 22 taškais ir 24 naudingumo balais. Labai norėtųsi, kad šiam gynėjui pavyktų pagerinti metimą iš toli, kadangi dabar jo tritaškių pataikymas siekia vos 31 proc. 21 metų įžaidėjui dar trūksta patirties ir organizuojant komandos žaidimą, tačiau natūralu, kad šios savybės turėtų ateiti su laiku.

Marčiulionis Marčiulionis

REKLAMA

Augustas Marčiulionis, Vilniaus „Rytas “ (13 min., 5,6 tšk., 1,4 atk. kam., 2,3 rez. per., 6,7 naud. bal.).

„Rytas“ jau prieš sezoną gana aiškiai pasakė, kad A.Marčiulioniui numatomas svarbus vaidmuo pagrindinėje komandoje ir jaunuolis savojo šanso tikrai sulaukė. Klausimas, ar tas chaosas, kilęs klube jau sezono eigoje, turėjo daug neigiamos įtakos jaunajam krepšininkui, kuris prie tokio dėmesio ir spaudimo dar nebuvo įpratęs. Vis tik A.Marčiulionis nors dar ir nedemonstruoja stabilaus žaidimo, tačiau tikrai įrodė savo milžinišką potencialą. Įžaidėjas pasižymi ne pagal metus geru žaidimo organizavimu, puikiu prasiveržimu, o tvirtėjantis kūnas leidžia gerai tvarkytis su savo užduotimis ir gynyboje. A.Marčiulionis sparčiai progresuoja ir jo trūkumai tampa vis mažesni, o privalumai vis akivaizdesni. Įdomu ar po šio sezono krepšininkas dar tęs karjerą Vilniuje, ar vis dėlto pasirinks studijas Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

„Ilgoji pertrauka“: Tubelio šansai žaisti NBA, užkulisiniai lygos reikalai, klubų skautų darbas, lietuvio agento perlas ir įdomiausi talentai iš Eurolygos bei Europos


Gairės: lkl, naujokai, vilys
9 komentarai
Naujausi komentarai (9)
Geriausiai ivertinti (9)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti