„LKL komandų vasara“: į medalius vėl pretenduosiantis „Lietkabelis“ (4)

Rugsėjo 12 d., 13:02
„Lietkabelis“ vėl pretenduos į LKL medalius (www.kavolelis.lt)
„Lietkabelis“ vėl pretenduos į LKL medalius (www.kavolelis.lt)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas nenumaldomai artėja. Komandos jau lieja prakaitą treniruočių stovyklose ir beveik visos yra baigusios savo tarpsezonio darbus.

Portalas Krepsinis.net savo skaitytojus supažindins su kiekvienos komandos vasarą nuveiktais darbais. Šeštoji – Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa.

Sudėtis:

Gynėjai: Lorenzo Williamsas, Gary Taltonas, Gintaras Leonavičius, Adas Juškevičius, Lukas Aukštikalnis

Puolėjai: Žanis Peineris, Simas Jasaitis, Žygimantas Skučas, Donatas Tarolis

Vidurio puolėjai: Vaidas Čepukaitis, Darjušas Lavrinovičius, Kšištofas Lavrinovičius

REKLAMA

Vyr. treneris: Artūras Štalbergas

Prognozuojamas startinis penketukas: L.Williamsas, A.Juškevičius, S.Jasaitis, Ž.Skučas, V.Čepukaitis

Geriausias pirkinys – Adas Juškevičius. Žinoma, kad Lietuvos rinktinės gynėjas yra skambiausias ir daugiausiai žadantis „Lietkabelio“ pirkinys. 50 proc. taiklumu Europos čempionate tritaškius metęs žaidėjas turėtų varžovus bausti ir LKL kovose, kur jį sustabdyti bus sudėtinga. Matysime daug metimų po užtvarų ar staigių tritaškių. Svarbu ir tai, kad jis galės rungtyniauti įžaidėju, jeigu tik to reikės.

Skaudžiausia netektis – Benas Madgenas. Australas buvo vienas svarbiausių žaidėjų tame sidabriniame „Lietkabelyje“. Puikus metimas, nebloga gynyba, gera kova dėl kamuolių ir visiškas pozityvas už aikštės ribų. Tokių vyrukų komandose tikrai reikia ir B.Madgeno išvykimas yra skaudus praradimas, bet panevėžiečiai nieko negalėjo pakeisti, nes jis už keliskart didesnę algą pasirašė sutartį su Vilniaus „Lietuvos rytu“ ir pasiruošimo cikle yra komandos lyderis. A.Juškevičius turės pasistengti, jog tinkamai kompensuotų šią netektį.

REKLAMA

Didžiausias privalumas – priekinė linija. Kuo jau kuo, bet priekine linija panevėžiečiai skųstis tikrai neturėtų. Vidurio puolėjo pozicijoje treneris turės tris pasirinkimus, o kartais Kšištofą galės naudoti kaip sunkųjį kraštą, jeigu tik nereikės vaikytis varžovų greitesnių „ketvirtų numerių“. Simą Galdiką pakeitęs Vaidas Čepukaitis turėtų pagerinti Achilo kulnu buvusį aspektą – atkovotus kamuolius. Jeigu Darjušas bus sveikas, „Lietkabelis“ turės dar vieną rimtą ginklą. Naudingi bus ir Žygimantas Skučas bei Donatas Tarolis, o jeigu reikės tritaškių, „ketvirtas numeris“ galės pabūti ir Simas Jasaitis.

Didžiausias trūkumas – Artūras Štalbergas. „Lietkabelio“ gerbėjai turėtų būti labai patenkinti tuo, ką klubas nuveikė komplektuodamas žaidėjus šį tarpsezonį, bet daugiausiai nerimo turėtų kelti būtent vyr. trenerio pozicija. Kazys Maksvytis išvyko į „Neptūną“, o jį pakeitė jaunas latvis. Apie A.Štalbergą praėjusią vasarą galima buvo girdėti labai daug atsargių vertinimų, o kai kurios prognozės net teigia, kad treneris neišbus ilgiau nei iki lapkričio. Lieka laukti nebedaug ir tada pamatysime, ką sugeba A.Štalbergas kaip vyr. treneris.

REKLAMA

„X faktorius“ – Gary Taltonas. „Lietkabelis“ ilgai delsė su paskutinio įžaidėjo įsigijimu, kadangi rinkoje nebuvo tinkamų žaidėjų, bet G.Taltonas atrodo kaip tikra vagystė. Amerikietis visiškai kitokio stiliaus įžaidėjas nei L.Williamsas ir tai yra geras dalykas. Trejas rungtynes pasiruošime jau sužaidęs G.Taltonas iš karto tapo vienu iš lyderių, todėl iš jo didelės paspirties nuo suolo galima tikėtis ir sezono metu. Kas žino, galbūt jis perims pagrindinio atakų organizatoriaus vaidmenį iš užsirekomendavusio L.Williamso.

Išvada. „Lietkabelis“ šį tarpsezonį atrodo sustiprėjęs. S.Galdiką pakeitė V.Čepukaitis, B.Madgeną – A.Juškevičius, Žygimanto Janavičiaus vietą užėmė G.Taltonas, o S.Jasaitis ir Ž.Peineris atvyko pakeisti Mindaugą Lukauskį, kuris praėjusiame sezone buvo blankus. Jeigu pasiteisins rizika su A.Štalbergu vyr. trenerio poste, „Lietkabelis“ atrodo labai rimtas pretendentas laimėti medalius. A.Gudaitį praradęs „Lietuvos rytas“ ar tas pats „Neptūnas“ neatrodo neįveikiamas barjeras dabartinei „Lietkabelio“ sudėčiai.  

Bružo ir Pulkovskio podkastas: lapkričio mėnuo Eurolygoje. Spausk ir žiūrėk >>


4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti