„Lietuvos rytas“ pasityčiojo iš „Lietkabelio“ ir užsitikrino antrąją vietą reguliariajame sezone (93) FOTOGALERIJA, statistika

Balandžio 20 d., 18:00
D.Gordonas dominavo po abiem krepšiais (Fotodiena.lt)

Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) turo rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ (25/9) klubas savoje arenoje 92:60 (24:16, 29:15, 21:13, 18:16) nepaliko jokių vilčių Panevėžio „Lietkabelio“ (23/11) krepšininkams.

Puikiu žaidimu gynyboje mačą pradėję vilniečiai šovė į priekį – 9:0. Prabėgus beveik 4 minutėms Benas Madgenas atidarė svečių taškų sąskaitą (2:9), bet čia pat tritaškis leido šeimininkams pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą – 12:2. „Lietkabelis“ atsigavo, kai surengė spurtą 8:0 ir priartėjo – 14:17. Po Žygimanto Skučo dvitaškio likus 32 sekundėmis skirtumas buvo 3 taškai (16:19), bet per likusį laiką „Lietuvos ryto“ priekinė linija suvertė 5 taškus – 24:16.

Sėkmingą atkarpą Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pratęsė antrajame kėlinyje, kai Jimmy Baronas pataikė iš toli – 27:16. „Lietkabelis“ vėl buvo priartėjęs – 22:29. Nors vilniečiai atstatė dviženklį atotrūkį, panevėžiečiai laikėsi 11–13 taškų atstumu. Likus 2,5 minutės komandas skyrė 11 taškų (41:30), bet per likusį laiką „Lietuvos rytas“ pelnė 12 taškų, į ką panevėžiečiai atsakė vos viena taiklia Kšištofo Lavrinovičiaus pataikyta bauda ir įpusėjus mačui antros vietos likimas buvo aiškus – 53:31

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė – „Lietuvos rytas“ dominavo po abiem krepšiniais ir skirtumas toliau augo jų naudai. Drew Gordonas pataikė dvitaškį su pražanga ir kėlinys pasibaigė esant rekordiniam skirtumui – 74:44.

Paskutinės dešimt žaidimo minučių buvo tas laikas, kai abiejų komandų treneriai leido rungtyniauti mažiau žaidžiantiems krepšininkams. Finalinė sirena paskelbė „Lietuvos ryto“ pergalę 92:60.

„Lietuvos rytas“: Drew Gordonas 17 (8 atk. kam.), Clevinas Hannah 15 (3/3 tritaškiai, 15 min.), Artūras Gudaitis 13 (10 atk. kam.), Jimmy Baronas ir Corey Fisheris po 11.

„Lietkabelis“: Gintaras Leonavičius 11, Žygimantas Janavičius 10, Lorenzo Williamsas ir Kšištofas Lavrinovičius po 7.