„Lietuvos rytas“ atlaikė ugningą „Neptūno“ šturmą ir užsitikrino antrąją vietą reguliariajame sezone (100) FOTOGALERIJA

Balandžio 22 d., 16:20
M.Girdžiūnas buvo vilniečių vedlys (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) Vilniaus „Lietuvos rytas“ (27/6) svečiuose 90:72 (19:19, 26:21, 23:11, 22:21) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (23/10) ir užsitikrino antrąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Abi komandas dabar skiria keturios pergalės, o klaipėdiečiams reguliariajame sezone liko sužaisti tris susitikimus.

„Lietuvos rytas“ ir toliau išlieka kovoje dėl pirmosios vietos. Vilniečiai po 33 turų yra iškovoję tiek pat pergalių, kiek ir Kauno „Žalgiris“ (27). Tiesa, kauniečiai yra sužaidę dvejomis rungtynėmis mažiau.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje užvira kova taškas į tašką. Abi komandos demonstravo solidžią gynybą. Ketvirčio pabaigoje „Neptūnas“ pirmavo 19:16, bet paskutinėje atakoje rezultatą lygino Mindaugo Girdžiūno tritaškis (19:19).

Antrajame ketvirtyje vilniečius į priekį išvedė Beno Madgeno tritaškis (26:25). Vėliau australas įsivėlė į konfliktą su Renaldu Seibučiu, kuris supykęs stumtelėjo varžovą. Incidentas buvo numalšintas, o atkaklioje kovoje „Lietuvos ryto“ pranašumas ėmė ryškėti ketvirčio pabaigoje. Louko Mavrokefalidžio ir Mindaugo Lukauskio penkių taškų atkarpa padėjo įgyti 5 taškų pranašumą (39:35). Pirmąją mačo dalį vainikavo Travisas Petersonas, po kurio metimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 45:40.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ įjungė aukštesnę pavarą, spurtavo 7:0 ir pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą (52:42). Sutrikę klaipėdiečiai toliau turėjo rimtų problemų gynyboje, o vilniečiai didino pranašumą. Po trijų kėlinių svečiai buvo priekyje 68:51.

Pirmoje ketvirtojo kėlinio pusėje „Lietuvos rytas“ ramiai laikė iniciatyvą savo rankose, bet tada klaipėdiečiai ėmė demonstruoti charakterį. Edgaro Želionio penki taškai paeiliui įkvėpė „Neptūną“ spurtui 15:0, po kurio skirtumas sumenko iki 4 taškų (67:71). Vis tik tada „Lietuvos rytas“ surengė atkarpą 7:0 ir išsaugojo pergalę savo rankose – 90:72.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 15 (7 atk. kam.), Renaldas Seibutis 11, Tomas Delininkaitis 10, Jerry Johnsonas 8.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 14, Benas Madgenas 13 (3/6 trit.), Loukas Mavrokefalidis (10 atk. kam.) ir Rokas Giedraitis (5 atk. kam.) po 12, Chrisas Krameris 11 (5 rez. perd.).