Pasibaigęs. 05-25 16:00
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
83
Uniclub Bet-Juventus
77
Pasibaigęs. 05-25 16:50
Betsafe-LKL
Rytas
127
Šiauliai
81
Pasibaigęs. 05-25 17:00
Eurolyga
Olympiacos
97
Panathinaikos
93
Pasibaigęs. 05-25 20:00
Eurolyga
Monaco
70
Fenerbahče
81
Pasibaigęs. 05-26 18:30
Betsafe-LKL
CBet
102
Wolves Twinsbet
98
Pasibaigęs. 05-26 18:50
Betsafe-LKL
Neptūnas
70
Žalgiris
98
Pasibaigęs. 05-27 18:30
Betsafe-LKL
Šiauliai
84
Rytas
110
Pasibaigęs. 05-27 18:50
Betsafe-LKL
Uniclub Bet-Juventus
90
7bet-Lietkabelis
93
Pasibaigęs. 05-29 18:50
Betsafe-LKL
Žalgiris
73
CBet
61
Pasibaigęs. Vakar 18:50
Betsafe-LKL
Rytas
86
7bet-Lietkabelis
82
Šiandien, 16:50
Betsafe-LKL
CBet
0
Žalgiris
0
Rytoj, 16:50
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
0
Rytas
0
06-03, 18:50
Betsafe-LKL
Žalgiris
0
CBet
0
06-04, 18:50
Betsafe-LKL
Rytas
0
7bet-Lietkabelis
0

Lietuvos rinktinės pirmajame etape laukia būrio NBA žaidėjų išbandymas (70)

Kovo 16 d., 14:14
B.Simmonsas gali stoti į kovą su Lietuvos rinktine (Scanpix nuotr.)
B.Simmonsas gali stoti į kovą su Lietuvos rinktine (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos rinktinės gerbėjams šeštadienio popietė nėra pati smagiausia, kadangi ištraukti Pasaulio taurės burtai lėmė susidūrimą su itin pajėgiais varžovais.

Mūsiškiai buvo tarp stipriausių rungtynių, bet gavo oponentus, kurių norėjo išvengti visi – Australiją ir Kanadą. Paskutiniu varžovu tapo Senegalas, bet ir jis neatrodo kaip varžovas, kurį galima apžaisti viena ranka.

Senegalo rinktinėje greičiausiai matysime Minesotos „Timberwolves“ klube nuo 2013 metų žaidžiantį Gorgui Diengą, kuris šiame sezone įmeta 5,5 taško ir atkovoja po 4 kamuolius. Iš pažįstamų veidų galima išskirti Kazanės „Unics“ aukštaūgį Maurice‘ą Ndourą ir Belgrado „Crvena Zvezda“ puolėją Mouhammadą Faye. Pasaulio taurės atrankoje rinktinės garbę gynė dar 8 krepšininkai, kurie žaidžia Italijoje, Šveicarijoje bei pajėgiausioje Prancūzijos lygoje, tad vidutiniokų komanda tikrai turi.

REKLAMA

Kur kas grėsmingiau atrodo Australijos rinktinė, kurį gali suburti visą žvaigždyną. Latvio Andrejaus Lemanio treniruojamoje komandoje matysime Jutos „Jazz“ tandemą Joe Inglesą ir po traumos atsigavusį Dante Exumą, Bostono „Celtics“ „centrą“ Aroną Baynesą, Dalaso „Mavericks“ puolėją Ryaną Broekhoffą, San Antonijaus „Spurs“ gynėją Patty Millsą, Klivlando „Cavaliers“ veteraną Matthew Dellavedova.

Filadelfijos „76ers“ vunderkindas Benas Simmonsas šalies rinktinės garbę yra gynęs Okeanijos žaidynėse, bet rimtame turnyre jo nematėme. Pats žaidėjas yra pareiškęs, kad nori žaisti rinktinėje 2020 metais olimpiadoje, o apie Pasaulio taurės turnyrą nieko nėra užsiminęs.

Neseniai iš Milvokio „Bucks“ į Detroito „Pistons“ gretas iškeistas Thonas Makeris gynė australų garbę atrankoje ir dalyvavo garsiosiose muštynėse, po kurių gavo trijų mačų diskvalifikaciją. Dar vienas potencialus australų narys – „76ers“ debiutantas Jonah Boldenas, kuris praėjusiame sezone sėkmingai žaidė Tel Avivo „Maccabi“ sudėtyje.

REKLAMA

Prie garsesnių pavardžių galima pridėti Stambulo „Anadolu Efes“ puolėją ir buvusį žalgirietį Brocką Motumą. Didelis klaustukas ties Andrew Boguto pavarde. „Centras“ atsigavo po traumos ir buvo itin naudingas Australijos lygoje bei sulaukė kvietimo grįžti į Oklando „Golden State Warriors“ sudėtį. Galbūt A.Bogutas bus naudingas australams ir Pasaulio taurėje, jeigu tik jam leis sveikata.

Šeštajame krepšelyje buvusi Kanada yra kylanti didelė krepšinio jėga. Kanadiečiai turi tiek talento, kad gali pretenduoti į aukščiausias pozicijas pirmenybėse.

Priekinėje linijoje galime išvysti „Cavaliers“ aukštaūgį Tristaną Thompsoną, Majamio „Heat“ atstovą Kelly Olynyką, Dalaso „Mavericks“ senbuvį Dwightą Powellą ar Denverio „Nuggets“ gretose vis geriau žaidžiantį Trey‘ų Lylesą. Kandidatų sąraše greičiausiai bus ir Orlando „Magic“ vidurio puolėjas Khemas Birchas, NBA duonos ragavusį Andrew Nicholsoną, kuris sėkmingai žaidžia Kinijos pirmenybėse. Vertėtų paminėti ir iš toli galintį pataikyti Malagos „Unicaja“ puolėją Kyle‘ą Wiltjerą.

REKLAMA

Bene ryškiausia žvaigždė yra „Timberwolves“ puolėjas Andrew Wigginsas, kuris puolėjų grandį galėtų sudaryti su Memfio „Grizzlies“ atstovu Dillonu Brooksu. Savo šanso gali sulaukti ir „Magic“ priklausantis Justinas Jacksonas, kuris pernai buvo pašauktas biržoje 43-uoju šaukimu.

Gynėjų grandyje galime pamatyti lietuvių kilmės Niką Stauską iš „Cavaliers“ ar šiame sezone „Clippers“ sudėtyje debiutavusį 20-metį Shai‘ų Gilgeousą-Alexanderį. Pagrindinio atakų organizatoriaus vaidmuo turėtų atitekti Indianos „Pacers“ gynėjui Cory Josephui arba „Nuggets“ atstovui Jamalui Murray‘ui. Galbūt rinktinei prireiks ir buvusio žalgiriečio Kevino Pangoso paslaugų, kuris dabar diriguoja Barselonos „Barcelona Lassa“ atakoms. Taip pat Sankt Peterburgo „Zenit“ gretose solidžiai žaidžiantis Philipas Scrubbas yra tas, kuris niekada neatsisako padėti rinktinei.

Kanada turbūt turės verstis be R.J.Barretto. 18-metis Djuko atstovas šiemet dalyvaus NBA naujokų biržoje, kur jam prognozuojamas šaukimas pirmajame penkete, o galbūt – net trejete. Greičiausiai gynėjas rengsis debiutui stipriausioje pasaulio lygoje ir nepadės savo šalies komandai.

Iki Pasaulio taurės starto dar liko daugiau nei pusmetis, todėl spėlioti apie jų sudėtis dar gerokai yra per anksti, tačiau potencialo Lietuvos rinktinės varžovai turi itin daug.

„Ilgoji pertrauka“: „Wolves“ sudėties dėlionė – kurie žaidėjai išvyks, kuriuos vertėtų išsaugoti, su kuriais vyksta pokalbiai, o kas jau ieškosi komandų kitur


70 komentarai
Naujausi komentarai (70)
Geriausiai ivertinti (70)
PRO komentarai (12)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga