Lietuvos rinktinės pažymiai: atradimu tapęs A.Butkevičius ir NBA režimą įjungęs D.Sabonis (41)

liepos 4 d., 09:55
A.Butkevičius tapo tikru rungtynių atradimu (BNS nuotr.)
A.Butkevičius tapo tikru rungtynių atradimu (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos krepšinio rinktinė šeštadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje 88:69 nugalėjo Lenkijos krepšininkus ir žengė į olimpinio atrankos turnyro finalą, kuriame jų laukia akistata su Slovėnijos krepšininkais.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų Lietuvos rinktinės žaidėjų pasirodymą ir įvertino jį pažymiais.

#5 Mantas Kalnietis (23 min., 14 tšk., 2 atk. kam., 4 rez. per., 1 kld., 1 per. kam., 18 naud. bal.) Įvertinimas – 8.

Kapitonas turėjo solidžias rungtynes puolime. Jis ne tik gerai vadovavo žaidimui ir skirstė perdavimus, bet ir pats sėkmingai užbaigė atakas. M.Kalnietis realizavo 5 iš 7 metimus „iš žaidimo“ ir lenkams sunkiai sekėsi nutraukti jo ryšius su ekipos priekinės linijos žaidėjais. Šiek tiek problemų veteranas turėjo tik gynyboje, kur sunkiai sekėsi suspėti paskui A.J.Slaughterį, tačiau reikia pripažinti, kad didžiąją dalį taškų jo oponentas rinko iš „2 prieš 2“ situacijų. Vis tik M.Kalnietis per lengvai oponentą praleisdavo į stipriąją jo ranką. Svarbu, kad po traumos atsigaunantis Lietuvos rinktinės veteranas sugeba atlaikyti tokius krūvius bei aukštą rungtynių tempą.

REKLAMA

Sabonis Sabonis

#11 Domantas Sabonis (32 min., 17 tšk., 8 atk. kam., 2 rez. per., 3 kld., 20 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

Aukštaūgis antroje rungtynių dalyje jau žaidė visišku NBA režimu, o jo energija tiesiog veržėsi per kraštus. Būtina išskirti tai, jog centras buvo aktyvus ne tik puolime, kur nuolatos pats prašė kamuolio „poste“, bet ir gynyboje. Lietuva antroje rungtynių dalyje atrodė solidžiai prie savojo krepšio ir net tuomet, kai D.Sabonis po išsikeitimo likdavo prieš varžovų perimetro krepšininkus, jiems sunkiai pavykdavo įveikti Lietuvos centrą „1 prieš 1“. Lenkai prieš D.Sabonį gynėsi itin agresyviai bei kietai ir nors kartais tai suveikdavo, tačiau aukštaūgis puikiai prisitaikė prie to kieto žaidimo ir į jį atsakė tuo pačiu. Būtent šiame susitikime jau pamatėme, koks galingas su Lietuvos rinktinės marškinėliais gali būti D.Sabonis ir kiek daug jis gali duoti rinktinei abejose aikštės pusėse.

REKLAMA

#13 Rokas Jokubaitis (17 min., 13 tšk., 2 atk. kam., 2 rez. per., 3 kld., 1 per. kam., 1 blk., 13 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Gynėjas vėl tapo tuo žmogumi, kuris pakilęs nuo suolo įnešė tinkamos energijos į Lietuvos rinktinės žaidimą. Jeigu puolime jo aštrumas iškart davė apčiuopiamos naudos, tai gynyboje pirmoje pusėje tvarkytis su A.J.Slaughteriu sekėsi sunkiai. Varžovas bandė grįsti savąjį žaidimą „1 prieš 1“ ir laimei, kad ne visas tas progas išnaudojo. Nors sykį R.Jokubaitis oponentą apdovanojo bloku, tačiau greitajame puolime tą dovaną jam atgal grąžino Damianas Kuligas. Antroje pusėje itin įsiminė jo perdavimas E.Bendžiui, kuris baigėsi klaida, o Mateušas Ponitka, perėmęs kamuolį įkrovė jį iš viršaus. Nepaisant šių kelių nesėkmingų epizodų, jaunasis gynėjas turėjo gana solidžias rungtynes ir buvo išties naudingas savosiomis atkarpomis.

Valančiūnas Valančiūnas

REKLAMA

#17 Jonas Valančiūnas (22 min., 15 tšk., 8 atk. kam., 1 kld., 20 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Jau nuo pat susitikimo pradžios J.Valančiūnas buvo milžiniška grėsmė varžovų krepšiui puolime, tačiau lenkai sėkmingai išnaudojo ir mūsų centro trūkumus. Tiesioginis jo oponentas Aleksandras Balcerowskis taip pat  rinkosi taškus ir jo geras metimas iš distancijos kėlė problemų J.Valančiūnui. Vėliau pats lenkų centras prisirinko pražangų ir eliminavo save iš rungtynių. Lenkai daug savo žaidimo grindė „2 prieš 2“ ir stengėsi atakuoti J.Valančiūną, kas per pirmuosius du kėlinius jiems pavyko gana neblogai. Lietuvos centras vienu metu šiek tiek per daug „pametė galvą“ ir pradėjo rinktis pražangas bei šiek tiek per daug ginčytis su teisėjais. Centras buvo  išmuštas iš vėžių, tačiau tuo metu Lietuva jau kontroliavo rungtynių eiga.

#22 Eimantas Bendžius (21 min., 8 tšk., 3 atk. kam., 3 rez. per., 1 kld., 9 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Lietuvos rinktinė sukūrė nemažai gerų progų aukštaūgiui atakuoti iš toli, tačiau jam pavyko realizuoti 2 metimus iš 6 bandymų. Po pirmojo tikslaus šūvio atrodė, kad galbūt šiandien E.Bendžiaus taikiklis jau bus sureguliuotas tiksliai, tačiau vėliau atlikti metimai jau buvo labai netikslūs – antrąjį tritaškį lietuvis pataikė jau tik antroje rungtynių dalyje. Gynyboje puolėjas daugiausiai problemų turėjo pirmoje rungtynių dalyje, o po pertraukos vaizdas pasikeitė į gerą. Galima pastebėti ir tai, kad E.Bendžius jau ne pirmą kartą gerai skaito žaidimą ir atlieka savalaikius perdavimus komandos draugams. Šiame mače jis atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

REKLAMA

#31 Rokas Giedraitis (18 min., 0 tšk., 5 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 5 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Snaiperis šiose rungtynėse puolime savųjų progų neturėjo. Per aikštėje praleistas minutes jis nė sykio taip ir nemetė iš trijų taškų zonos, o bandymas veržtis arčiau krepšio baigėsi netiksliu metimu. Lietuvos rinktinė savo puolimą grindė kitų žaidėjų veiksmais, tačiau R.Giedraitis turėjo neblogų epizodų gynyboje. Lietuviai patikimai stabdė Mateušą Ponitką, o savo atkarpą prieš jį turėjo ir R.Giedraitis. Vis tik Lietuvos rinktinės gynėjas yra į puolimą orientuotas žaidėjas ir norėtųsi jo efektyvesnio išnaudojimo varžovų aikštės pusėje.

#40 Marius Grigonis (25 min., 10 tšk., 5 atk. kam., 2 rez. per., 2 kld., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

Pirmuosius taškus „iš žaidimo“ M.Grigonis pelnė tik ketvirtajame kėlinyje, kai įsmeigė du tritaškius į varžovų krepšį. Iki to momento lietuvis poroje situacijų buvo sėkmingai išprovokavęs varžovus pražangoms ir realizavęs 4 baudas. Nepaisant sėkmingos rungtynių pabaigos, tai nebuvo labai geras mačas M.Grigoniui, kuris turėjo problemų tiek su realizacija, tiek su sprendimų priėmimu. Kartais atrodo, kad gynėjui dar sunku surasti sau tinkamą vaidmenį aikštėje, kadangi jis įpratęs būti atakų centre, o čia visas žaidimas sukasi aplink aukštaūgius ir jų išnaudojimą baudos aikštelėje. Gynyboje jo žaidimas kaip ir visos Lietuvos rinktinės buvo banguotas ir tik antroje susitikimo dalyje jis tapo gerokai solidesniu.

REKLAMA

#43 Lukas Lekavičius (13 min., 2 tšk., 1 rez. per., 1 kld., 0 naud. bal.). Įvertinimas – 3.

Tai buvo labai blankus mačas L.Lekavičiui, kuris turėjo daug problemų gynyboje. Lietuvis kliuvo už varžovų užtvarų ir buvo nuolatos atakuojamas. Jeigu prieš tai susitikimuose savo kibumu pavykdavo kompensuoti fiziškumo trūkumo, tai rungtynėse su Lenkija to padaryti nepavyko. Puolime sublizgėti L.Lekavičiui taip pat nepavyko ir nors keletas jo sprendimų atakuoti krepšį buvo teisingi, tačiau pataikyti pavyko vos 1 metimą iš 3 bandymų.

Butkevičius Butkevičius

#51 Arnas Butkevičius (25 min., 9 tšk., 2 atk. kam., 3 rez. per., 3 per. kam., 2 blk., 16 naud. bal.). Įvertinimas – 10.

Puolėjas tapo tikru Lietuvos rinktinės atradimu. D.Maskoliūnas į kovą jį metė nuo pat pirmųjų susitikimo minučių ir A.Butkevičius tokį stratego pasitikėjimą pateisino su kaupu. Tai, kad jis gali būti labai naudingas gynyboje stebinti neturėtų, tačiau toks puolėjo produktyvumas puolime tapo labai maloniu atradimu. A.Butkevičius pataikė tritaškį ir rinkosi taškus greitajame puolime, o prie savojo krepšio puikiai dirbo su M.Ponitka. Lietuvis perėmė net tris kamuolius ir blokavo 2 varžovų metimus, o jo energija buvo vienas iš faktorių, leidusių lietuviams spurtuoti trečiajame susitikimo kėlinyje.

REKLAMA

#19 Mindaugas Kuzminskas, #21 Gytis Masiulis, #33 Tomas Dimša

D.Maskoliūnas rotaciją šiose rungtynėse sutrumpino iki 9 žaidėjų ir tai, jog G.Masiulis su T.Dimša pasirodė tik rungtynių pabaigoje stebinti neturėtų, tačiau ant parketo taip ir nežengė M.Kuzminskas. Pastarojo žaidimas per pirmuosius mačus buvo blankus ir treneris nusprendė rungtynėse verstis be jo.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: laimėk bilietus į Žalgirio mačą. Spausk ir žiūrėk >>


41 komentarai
Naujausi komentarai (41)
Geriausiai ivertinti (41)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Tvarkaraštis