Lietuvos rinktinė neturėjo priešnuodžių Rusijos puolimui (249)

liepos 22 d., 16:00
Valančiūnas
Valančiūnas

Draugiškose rungtynėse susitiko Londono olimpinėms žaidynėms besirengiančios Lietuvos ir Rusijos rinktinės. Dvikovą 101:79 (20:17, 18:29, 24:24, 17:31) užtikrintai laimėjo namuose žaidę rusai.

Lietuvos rinktinė sėkmingai pradėjo susitikimą (11:4), bet Rusijos krepšininkai neilgai trukus pasivijo varžovus ir išsiveržė į priekį - 13:11. Visgi Simo Jasaičio tritaškis leido mūsiškiams pirmauti pasibaigus pirmajam kėliniui - 20:17. Antrojo ketvirčio pirmoje pusėje vyko kova taškas į tašką, kol, sužaidus 6 minutes, Rusija spurtavo 8:1 ir atitrūko - 40:30. Maža to, tiksint paskutinėms sekundėms Aleksejus Švedas skirtumą buvo pavertės dviženkliu (46:36), bet Dariaus Songailos dvitaškis lietuvių nuotaikas prieš pertrauką nežymiai pagerino - 38:46.

Antroji susitikimo dalis mūsiškiams susiklostė nesėkmingai. Trečiajame kėlinyje Rusija, laimėjusi atkarpą 8:0, susikrovė 17 taškų pranašumą - 66:49. Visgi mūsiškiai turėjo atsaką - spurtą 9:0, kuris leido priartėti - 58:66. Toks skirtumas išliko ir sužaidus tris kėlinius - 62:70. Ketvirtajame ketvirtyje lietuviai buvo priartėję (69:76), tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti šioje dvikovoje. Rusijos spurtas 11:0 padidino skirtumą iki triuškinamos atžymos ir ramiai užbaigė rungtynes.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 12, Mantas Kalnietis ir Darius Songaila po 10, Simas Jasaitis 9, Linas Kleiza ir Paulius Jankūnas po 8, Rimantas Kaukėnas 7, Šarūnas Jasikevičius 6 (6 rez. perd.), Renaldas Seibutis 4, Jonas Mačiulis 3, Martynas Pocius 2, Antanas Kavaliauskas 0.

Rusija: Vitalijus Fridzonas 26, Andrejus Kirilenka 19, Antonas Ponkrašovas 14, Aleksandras Kaunas 11, Timofejus Mozgovas ir Viktoras Chriapa po 10.

Kleiza prieš Kauną ((Scanpix nuotr.) nuotr.)