„Lietkabelio“ sudėtis: pastiprinimo prašanti pozicija, jaunimo faktorius ir išaugusi legionierių reikšmė (50)

Rugpjūčio 9 d., 11:13
Kaip vertinate panevėžiečių vasaros darbus?
Kaip vertinate panevėžiečių vasaros darbus?
Edgaras Pulkovskis

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ baigė sudėties komplektavimo darbus ir dabar gali ramiai laukti pirmosios stovyklos pradžios, kuri prasidės rugpjūčio 15-ąją.

Portalas Krepsinis.net šią vasarą apžvelgs visų 12 Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ekipų komplektacijos darbus. Trečiasis akiratyje – „7bet-Lietkabelis“.

Rubštavičius Rubštavičius

Gynėjų grandis

Pagrindinio įžaidėjo vaidmuo turėtų būti patikėtas Stefanui Peno. Serbas yra labai panašaus profilio žaidėjas kaip ir Nikola Radičevičius. Ne veltui įvyko neįprastas dalykas, kai krepšininkai vienas kitą tiesiogiai pakeitė Bilbo „Surne“ ir „7bet-Lietkabelio“ sudėtyse.

REKLAMA

S.Peno kažkada buvo laikomas itin talentingu žaidėju, bet pasiekti aukštumas koją jam pakišo metimas iš toli ir traumos. Galima palyginti, kad N.Radičevičius irgi turėjo problemų mesdamas iš toli (30,5 proc. LKL kovose), tačiau S.Peno yra dar prastesnis snaiperis, kurio karjeros vidurkis yra 23–25 proc., jeigu skaičiuotume sezonus, kur rungtynių imtis didesnė nei 10 rungtynių.

Pagal krepšinio intelektą ir sugebėjimus kurti žaidimą 25-erių S.Peno yra aukščiausiame lygyje, bet turi rimtų problemų su metimu ir traumomis, kurios jį stabdė pastaraisiais metimais. Tai yra rimta raudona vėliava, nes gynėjų grandyje Nenadas Čanakas turės minimalų pasirinkimų skaičių.

Atsarginio įžaidėjo vaidmuo turėtų būti patikėtas Kristianui Kullamae. Jis taip pat gali rungtyniauti ir atakuojančiu gynėju, todėl bus atvejų, kai estas žais kartu su S.Peno.

K.Kullamae pasirašymas buvo sutiktas skeptiškai, bet sirgalių nuomonė ėmė keistis po Lietuvos rinktinės draugiškų mačų su estais, kur K.Kullamae atrodė bene geriausiai ir fiksavo 19 taškų vidurkį. 23 metų 194 cm ūgio gynėjas turi tvarkingą metimą iš toli, prie kurio tikrai prisidėjo jo tėtis Gertas, pasižymėjęs kaip snaiperis.

REKLAMA

Legionierius iš Estijos turi tvirtą kūną ir potencialą gerai gintis, bet „vienas prieš vieną“ situacijose prieš greitesnius oponentus susiduria su problemomis. Aukštas kamuolio varymas kartais lemia varžovų perimtus kamuolius spaudimo metu, ką matėme ir rungtynėse Alytuje, tačiau tai yra pavieniai atvejai, o ne kažkokia yda. Panašiai yra ir Manto Kalniečio atveju, kai atrodo, kad kamuolį galima perimti, bet tai padaryti pavyksta retokai.

Jamelas Morrisas bus pagrindinis atakuojantis gynėjas, kuris kartais galės pažaisti ir įžaidėju, kadangi turi gerą „du prieš du“ žaidimo pojūtį. Vis dėlto tai yra labiau atlikėjas, o ne kūrėjas, ko „7bet-Lietkabeliui“ ir reikėjo – vienas individualiai pajėgesnis žaidėjas, kuris atakų ar rungtynių pabaigose galės vienas pats pasiimti kamuolį ir atlikti metimą. Susikurti situacijas amerikietis tikrai geba, o tada lieka tik klausimas, ar kamuolys skros tinklelį. J.Morrisas kažkiek primena Kyle‘ą Vinalesą, bet tada panevėžiečiai amerikietį pirko kaip įžaidėją ir neturėjo tokio kūrėjo, o dabar šalia turės du įžaidėjus. Taip pat J.Morriso charakteris yra labiau komandinis nei buvo K.Vinaleso, kurio ego dažnai netilpdavo „Cido“ arenoje.

Mantas Rubštavičius yra dar vienas gynėjas, kurio laukia tikras karjeros išbandymas – pirmą kartą žais Europos taurėje, pirmą kartą LKL gaus tikras minutes. 20-metis panevėžietis spindėjo jaunimo čempionate, tačiau viena yra būti komandos lyderių bendraamžių tarpe, o kita yra grumtis su vyrais neturint tokios didelės laisvės ir tiek minučių ant parketo. M.Rubštavičius tikrai vertas galimybės parodyti sugebėjimus ir tai bus vienas įdomiausių žaidėjų, kurį stebės ne tik vietos sirgaliai, bet ir Kauno „Žalgirio“, kadangi po metų gynėjas galės grįžti į šio klubo sistemą.

REKLAMA

Nikas Stuknys yra 5-as gynėjas komandoje, bet tai yra 17-metis, kuris nežibėjo (7,3 tšk.) Regionų krepšinio lygos (RKL) kovose, tad ant parketo jį matysime, kai dvikovos baigtis bus aiški.

Lipkevičius Lipkevičius

Puolėjai

Vytenis Lipkevičius liko Panevėžyje ir tai labai svarbus dalykas klubui, kadangi puolėjas yra tikras „klijų žmogus“, laikantis visą rūbinę. Iš V.Lipkevičiaus nieko kito tikėtis negalima kaip toliau juodo darbo aikštelėje, o dar jam reikės užsiimti ir mentoryste, kadangi turės jaunimo, kuriam reikės padalinti pamokų.

Paulius Murauskas bus V.Lipkevičiaus dubleris. Dar vienas savo karjeros „Top 3“ talentas Lietuvoje, kuris tapo rezultatyviausiu 18-mečių pirmenybių žaidėju. Kėdainių „Nevėžyje-Optibet“ praleistas sezonas leido apsiprasti vyrų krepšinyje, o Jono Mačiulio gautos pamokos tikrai pravers ateityje. Dabar lietuvis gaus N.Čanako pamokų, kurios jam tikrai padės dar labiau patobulėti ir galima sakyti, kad „Žalgiris“ daro teisingus sprendimus P.Murausko klausimu, kadangi yra skolinamas ten, kur gauna ne tik „sausų minučių“, bet ir labai vertingų pamokų.

REKLAMA

Žinoma, kad šioje pozicijoje „7bet-Lietkabelis“ prarado labai daug – Panagiotis Kalaitzakis buvo tas V.Lipkevičiaus dubleris, kuris padėdavo ir „antro numerio“ pozicijoje. Dabar P.Murauskas yra „trečias–ketvirtas numeris“, todėl gynėjų grandyje tikrai nepadės. Pataikymas iš toli yra nestabilus – 29 proc. jaunimo čempionate, bet 33 proc. LKL kovose, kur imtis buvo didesnė, yra neblogas rezultatas.

Sudėtyje liko Grantas Vasiliauskas, kuris praėjusiame sezone atliko epizodinį vaidmenį. Alytiškis visada žengęs ant parketo atrodė kovingas, agresyvus, kietas gynyboje ir geras partneris treniruotėse, todėl N.Čanakas nusprendė, kad G.Vasiliauskas liks sudėtyje. Daugiau minučių tikėtis sunkusis kraštas vargu, ar gali, bet prie tokio vaidmens jau yra įpratęs, todėl kantriai dirbs ir lauks savojo šanso.

Željko Šakičius grįžta į Panevėžį po dvejų metų pertraukos ir vėl bus pagrindinis sunkusis kraštas. Prisimename, kaip aikčiodavo komentatoriai nuo šio puolėjo sugebėjimų kurti žaidimą ar sužaisti gudriai epizoduose puolime. Fizinėmis savybėmis Ž.Šakičius nepasižymi ir nėra geras žaidėjas gynyboje, bet toks nebuvo ir Gediminas Orelikas, tad šioje vietoje nieko naujo. Ž.Šakičius visą karjerą žaidžia galva, o ne kūnu, todėl prabėgę keli metai Rusijoje neturėjo pakeisti šio krepšininko kalibro ir sugebėjimų. Vertinant visus pirkinius, Ž.Šakičiaus susigrąžinimą galima vadinti turbūt geriausiu ėjimu, nes J.Morrisas dar nėra patikrintas aukštame lygyje žaidėjas. „7bet-Lietkabelis“ turės ginklą puolimą, kuris sugebės ir pats užbaigti atakas, ir sukurti situacijas kitiems. Taip pat žaidėją, kuris bus garsus balsas rūbinėje bei geras mokytojas jaunimui.

REKLAMA

Kokį pažymį parašytumėte klubui už vasaros darbus?
 • 10-9
  15% (653 balsai)
 • 8-7
  61% (2739 balsai)
 • 6-5
  20% (906 balsai)
 • 4-3
  2% (96 balsai)
 • 2-1
  2% (76 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Maldūnas Maldūnas

Priekinė linija

Gabrielius Maldūnas yra vienas iš trijų žaidėjų, kurie liko komandoje. Turbūt, kad panevėžiečiui vėl reikės užimti „ketvirto–penkto“ numerio pozicijas, kur jį matėme ir pernai. Šis aukštaūgis yra patikimas gynyboje ir duoda nemažai naudos kovoje po krepšiais, kai žaidžia poroje su kitu centru. Treniruočių vaizdais dalijęsis G.Maldūnas rodė, kad vasarą dirbo ties metimu iš perimetro. „7bet-Lietkabeliui“ būtų didelė paspirtis, jeigu G.Maldūnas pradėtų pataikyti iš perimetro, tuomet baudos aikštelėje atsirastų daugiau erdvės, kai jis žaistų „ketvirtu numeriu“.

Gyorgy Golomanas yra įsigytas į Kasparo Bėrzinio vietą. Profilis yra identiškas latvio – aukštas žaidėjas su metimu, kuris labiau tinkamas vidurio puolėjo pozicijai nei sunkaus krašto dėl galimybės išvilioti oponentų centus iš baudos aikštelės ir naudoti pikenpopus. Vengras yra įdomus pirkinys, kuris yra jaunesnė, fiziškesnė ir gynyboje daugiau duoti galinti K.Bėrzinio versija. Su šiuo centru aikštelėje Panevėžio ekipa labai kentėjo gynyboje arti krepšio, kur varžovai nuolat atakuodavo latvį. Dabar G.Golomanas puolime duos tą patį, o gynyboje pridės, tad šioje vietoje „7bet-Lietkabelis“ tikrai sustiprėjo.

REKLAMA

Paskutinis „7bet-Lietkabelio“ pasirašymas buvo Benas Griciūnas. Jis pakeitė Džordžę Gagičių, kuris turėjo pasiūlymą likti, bet abi pusės nesusitarė dėl finansinių sąlygų. Serbas buvo didelė jėga LKL kovose, kur oponentus pranokdavo savo jėga. Dž.Gagičius buvo itin svarbi figūra puolime, aplink kurią galima buvo sukti daug derinių. Tuo tarpu B.Griciūnas yra kitoks žaidėjas – mobilesnes ir atletiškesnis už Dž.Gagičių, bet puolime negalintis duoti tiek, kiek serbas. Lietuvis yra „du prieš du“ centras, kuriam reikia sukurti progas. Tuo tarpu Dž.Gagičius gebėdavo iš sunkių padėčių įgrūsti kamuolį arba išprovokuoti oponentų pražangas. Panašumas tarp jų tik toks, kad abu turi panašiais problemas, kai susirenka nereikalingų pražangų statant užtvaras. Rokas Gustys taip pat buvo tarp „7bet-Lietkabelio“ variantų, bet buvo pasirinktas B.Griciūnas, o Rokas pasuko į Klaipėdos „Neptūną“. R.Gustys labiau panašus į Dž.Gagičių žaidėjas, todėl įdomu, kodėl buvo pasirinktas būtent B.Griciūnas, nes jų rinkos vertė yra labai panaši.

Išvykę žaidėjai. N.Radičevičiaus išvykimas į Ispaniją yra suprantamas, kadangi ten jis uždirbs daugiau nei būtų gavęs Panevėžyje. P.Kalaitzakis šoko į Eurolygą ir vėl bandys užsikabinti už šanso Atėnų „Panathinaikos“ ekipoje, tad „7bet-Lietkabeliui“ liks visada dėkingas už puikų trampliną. Tadas Vaičiūnas, K.Bėrzinis bei Karolis Giedraitis vis dar neturi darbo. Latvis galbūt grįš į Uogrės „Ogre“ arba baigs karjerą, o T.Vaičiūnas ir K.Giedraitis nieko neparodė, jog būtų verti toliau likti Panevėžio ekipoje. T.Vaičiūno turbūt laukia NKL, o K.Giedraitis turėtų nutūpti Prienuose, kur turės daug progų parodyti savo sugebėjimus. Dovydo Giedraičio nuoma baigėsi, o „7bet-Lietkabelis“ jam tapo tramplinu į Eurolygą, kadangi jį išpirko „Žalgiris“. G.Orelikas taip pat pakėlė savo rinkos vertę bei iškeliavo į Stambulo „Bešiktaš“. Tiesa, šis klubas pagarsėjęs tuo, kad nebūtinai savo noru sumoka sutartyje numatytus pinigus ir dažnai žaidėjams tiesos reikia ieško teismuose. Reikia tikėtis, kad G.Orelikui taip nenutiks ir savo uždirbtus pinigus jis gaus. Skaudžiausias praradimas yra Kristupas Žemaitis, kuris būtų labai svarbus žaidėjas artėjančiame sezone, bet atėję „Wolves“ pateikė pasiūlymą, kurio atsisakyti jis negalėjo ir perpirko šį įžaidėją.

REKLAMA

Išvada. „7bet-Lietkabelio“ svarbiausias vasaros ėjimas buvo N.Čanako išlaikymas. Atrodė, kad po praėjusio sezono serbo tikrai neliks klube, bet, kiek pagalvojęs, jis vis dėlto nutarė tęsti darbus. Jeigu ne šis strategas, komplektacijos darbus galim būtų vertinti visiškai per kitą prizmę. Pernai sudėtis buvo sutikta skeptiškai, bet žaidė puikų krepšinį ir nužygiavo iki LKL finalo. Artėjantį sezoną tai pakartoti bus dvigubai sunkiau, bet N.Čanakas liko komandoje su sąlyga, kad ambicijos nemažės.

„7bet-Lietkabelis“ turės itin spalvingą legionierių geografiją – Serbija, Kroatija, JAV, Estija ir Vengrija. Apskritai žvelgiant į žaidėjų pasirinkimus, ko jau ko, bet fantazijos komplektuojant tikrai panevėžiečiams prikišti negalima. Braižas taip pat aiškus – patyrusių žaidėjų ir veteranų mišinys. Vėl panevėžiečiai bus komanda, kuri savo žaidimą statys nuo gynybos – ten silpnesnis yra tik J.Morrisas ir Ž.Šakičius, o visi kiti turi duomenis būti solidžiais prie savojo krepšio. Taip pat komandoje nemažai žaidėjų, kurie nori įrodyti savo vertę, todėl bus alkani ir motyvuoti rodyti savo vertę, ypatingai Europos taurės kovose.

Puolime matysime mažiau centravimo, o daugiau „du prieš du“ žaidimo, išnaudojant B.Griciūną, daugiau iso situacijų, kai J.Morrisas bus paliekamas sužaisti „vienas prieš vieną“, ypatingai po susikeitimų gynybos, kai prieš jį atsidurs aukštaūgis. Su G.Golomanu matysime visus penkis žaidėjus ties perimetru, paliekant daug erdvės prasiveržimams.

REKLAMA

„7bet-Lietkabelis“ vėl turės ilgą suolą, kuris pasiteisino praėjusiame sezone, bet skirtumas toks, kad dabar jis dar jaunesnis ir su daugiau „jeigu“ nei buvo pernai. Paprastas pavyzdys: P.Kalaitzakis buvo ryškus „Nevėžyje“ ir sužaidęs dalį sezono Panevėžio ekipoje, o P.Murauskas tame pačiame „Nevėžyje“ fiksavo 8,6 taško ir 7,4 balo vidurkį, kai tuo tarpu graikas atvyko su 13,6 taško ir 12,8 balo kraičiu.

Dar vienas aspektas – „7bet-Lietkabelis“ bus traukiamas daugiausiai legionierių. Visada treneriai kartoja, kad sėkmingam sezonui LKL reikalingi pajėgūs lietuviai. Praėjusiame sezone panevėžiečiai turėjo V.Lipkevičių, D.Giedraitį, G.Maldūną, G.Oreliką ir K.Žemaitį, kurie kartu surinko 47,7 proc. viso sezono komandos taškų. Dabar buvo išsaugoti du iš minėtų penkių krepšininkų, o iš svarbų vaidmenį turėsiančių žaidėjų atvyko tik vienas lietuvis – B.Griciūnas. Įdomu, kokį tai efektą padarys „Cido“ arenos tribūnų užpildymui. Galbūt panevėžiečiams užteks N.Čanako, V.Lipkevičiaus, G.Maldūno ir Ž.Šakičiaus, kurie jau yra mylimi aistruolių.

Ar „7bet-Lietkabelis“ sustiprėjo?
 • Taip, sustiprėjo
  14% (510 balsų)
 • Ne, susilpnėjo
  29% (1048 balsai)
 • Liko panašaus lygio
  56% (2015 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

„7bet-Lietkabelio“ sudėtyje matoma spraga yra gynėjo pozicijoje ir vis dar ten norisi dar vieno žaidėjo, kuris dvyliktuke užimtų N.Stuknio vietą. „Antras–trečias“ numeris su metimu pridėtų kokybės ir pasirinkimų laisvės N.Čanakui, kuris P.Murauską galėtų naudoti ir sunkiuoju kraštu, ką puolėjas darė Kėdainiuose. Taip pat nuimtų dalį spaudimo nuo M.Rubštavičiaus, kuriam reikės iškart rodyti rezultatą, kitaip rotacijoje lieka trys gynėjai į dvi pozicijas. Tik čia turėtų būti lietuvis, nes už šeštą legionierių LKL reikia mokėti 14,5 tūkst. eurų registracijos mokestį, o tai labai išbrangintų užsieniečio kontraktą.

Pasikeitęs „7bet-Lietkabelis“ iš pažiūros neatrodo sustiprėjęs, o labiau išlaikęs tokį patį lygį, nes išvykusius žaidėjus pakeitė labai panašaus profilio naujokai. Išimtis tik būtų B.Griciūno ir Dž.Gagičiaus pozicija bei P.Murauskas vietoje P.Kalaitzakio, kuris galėjo žaisti ir „antru“ numeriu. Turbūt komplektaciją galima pavadinti perfrazuojant anglišką pasakymą „In Čanak we trust“ (Čanaku mes tikime).

Europos taurė šiame sezone taip pat nebėra tokia pajėgi, kokia buvo pernai – dabar grupėje panevėžiečiai susitiks mažiau garsius vardus kaip Brešos „Germani“, Burgo Breso JL ar Klužo Napokos „U-BT“. Tuo tarpu LKL panevėžiečiams konkurencija yra padidėjusi, kadangi priekyje matomas ne tik „Žalgiris“ ar „Rytas“, bet ir „Wolves“.

Tvirtą vietą ketverte „7bet-Lietkabelis“ turi, bet konkuruoti su „Rytu“ ir „Wolves“ bus itin sudėtinga, kadangi šios komandos šiuo metu „popieriuje“ atrodo geresnės. Pažiūrėsime, kaip bus aikštelėje. Vienaip ar kitaip „7bet-Lietkabelis“ kitą sezoną bus komanda, kurią sirgaliams stebėti bus įdomu ir dėl jaunimo, ir dėl sudėtyje esančių veteranų.

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie Eurolygą – įdomiausi naujokai, kas gali iššauti, Šaro (ne)lemiamas sezonas, prognozės ir „Žalgirio“ perspektyvos


Gairės: lietkabelis
50 komentarai
Naujausi komentarai (50)
Geriausiai ivertinti (50)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL