Lemiamų atakų nenuviltas K.Maksvytis gyrė A.Vezenkovą: 25 taškai tarsi iš niekur (32) VIDEO interviu, FOTOGALERIJA

Kovo 16 d., 22:40
K.Maksvytis neliko nusivylęs rungtynėmis (BNS nuotr.)
K.Maksvytis neliko nusivylęs rungtynėmis (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno „Žalgirio“ (15/14) pergalių serija Eurolygoje neužsitęsė – namie nusileista turnyro lyderiams Pirėjo „Olympiacos“ (21/8).

Žalgiriečiai favoritus nuvedė iki intriguojančios mačo pabaigos, šioje buvo išsiveržę į priekį, tačiau lemiamu tapo Aleksandro Vezenkovo metimas – 74:72.

Po rungtynių „Žalgirio“ strategas Kazys Maksvytis apžvelgė rungtynes bei nenuvylusį savo auklėtinių pasirodymą.

„Šiandien abi komandos nusipelnė pergalės, bet sveikinimai „Olympiacos“. Džiaugiuosi tuo, kokią energiją parodėme ir kaip sugrįžome į rungtynes, bet to nepakako. Jie išprovokavo per daug mūsų klaidų ir tai kainavo mums rungtynes“, – teigė specialistas.

REKLAMA

– Daug žaidėte mobiliu penketu, kiek tokia taktika padėjo laikytis rungtynėse?

– Manau, kad šiandien tai veikė, kaip jau prieš rungtynes minėjo žurnalistai, kad „Olympiacos“ mėgsta žaisti dviem penketais, bandėme primesti jiems savo stilių, šimtu procentų viskas nesuveikė, bet bandėme ištraukti Fallą iš baudos aikštelės ir surasti ten situacijų su kitais žaidėjais, manau, kad su tuo jų vadinamu pirmu penketu tai gana veikė.

– Kiek trūko Isaiah Tayloro ir kiek kiti žaidėjai tai kompensavo?

– Trūko, be abejo, kad trūko, bet kažkas jo vietą užėmė. Labiausiai, be abejo, 20 klaidų, „Olympiacos“ yra geriausiai besiginanti Eurolygos komanda pagal skaičius, mažiausiai taškų praleidžia. Iš mūsų pusės trūko kažkiek fiziškiau įeiti į situaciją, prisiimti kamuolį, galų gale, nenutraukinėti derinių, kur nereikia, geriau įžaisti kamuolį. Jie provokavo mus ir mes darėme klaidas, nors bendra prasme esu patenkintas tuo, kaip vyrai kovojo.

– Edgaras Ulanovas ėmėsi atsakomybės lemiamose atakose. Abu kartus apeliavo į teisėjus, kaip jums atrodė tos situacijos?

– Nemanau, paskutinėje atakoje jis pats bandė provokuoti pražangą. Kažkiek ne iki galo išpildėme, jis gavo kamuolį, bet ne tame taške. Tai buvo visų rungtynių problema, priėmėme kamuolį ne ten, kur norėjome, beveik prie vidurio. Turi priimti kažkur prie tritaškio linijos. Kažkiek improvizavome iš tos situacijos, bet gerai, kad Edgaras turėjo kamuolį savo rankose ir padarė gerą prasiveržimą. Manau, kad tokių metimų jis sumeta iš dešimt devynis, šį kartą prametė.

REKLAMA

– Tikslas buvo lyginti ar persverti rezultatą?

– Buvo lyginti. Kažkiek norėjome daryti tą patį, bandyti suklaidinti su Fallu, ištraukti Šmitą prie tritaškio linijos ir tuo susidariusiu koridoriumi turėjo Ulanovas veržtis.

REKLAMA

– Arnas Butkevičius gynėsi ne prieš gynėjus, šį kartą – prieš Aleksandrą Vezenkovą. Koks buvo planas ir kaip jis pavyko?

– Pirmoje pusėje gana pavyko, devyni taškai, o antroje pusėje pamatėme, kas yra Vezenkovas, atsirado 25 taškai tarsi iš niekur. Prieš rungtynes klausėte, ar žaidimas sukasi aplink Vezenkovą, pasakyčiau atvirkščiai, jis yra labai geras lyderis be kamuolio. Vyksta kažkokia situacija, jam sukuria, jis pakerta ir gerai jaučiasi tame. Tie jo devyni iš devynių dvitaškių irgi buvo tarp rodiklių, dėl kurių pralaimėjome. Dėl Arno, negaliu pasakyti, kad labai blogai gynėsi, nepatiko visos komandos, kai trečiame kėlinyje gavome keturias iš eilės vienodas atakas, tai yra Fallo perdavimai ir kirtimai į baudos aikštelę.

– Rungtynių „X faktoriumi“ tapo Shaquielle’as McKissicas, kas nepavyko jį stabdant?

– Manau, kad tragiškai prieš jį gynėmės pirmoje pusėje, greitame puolime, leidome jam veržtis, baudavome, nespėjome sureaguoti į jo prasiveržimus. Pabaigoje taip pat manau, kad nereikėjo šokti ir mėginti jį nublokuoti metant iš toli, tai yra geras metimas mums. Nepavyko fokusas, būti stipriam ant kojų ir išlaikyti atstumą, neduoti jam veržtis, to nepadarėme.

REKLAMA

– Kodėl Ignas Brazdeikis žaidė tik 15 minučių?

– Turbūt patys matote, kad ieškojome to optimalaus penketo, o ketvirtą kėlinį pražaidė tie patys, nesinorėjo mesti tų naujų veidų. Kiti žaidėjai šiandien už jį žaidė geriau.

– Po tokių rungtynių, kai suklydote 20 kartų bet iki galo kovėtės su Eurolygos lyderiais, daugiau pozityvo ar negatyvo?

– Be abejo, kad pozityvo yra, bendrai imant žaidėme prieš topinę komandą ir sugebėjome sugrįžti, lygiai su jais žaisti. Pergalės nepasiekėme, yra negatyvas, padarėme 20 klaidų, kai kurios buvo išprovokuotos, kai kurios – visai neišprovokuotos, mes patys sukišome perdavimus ir nutraukinėjome atakas ne ten, kur reikėjo. Čia, manau, didesnis rezervas yra.

– Ketvirtajame kėlinyje buvo be keitimo žaidusių žaidėjų. Kaip bandėte skirstyti krūvį iki paskutinių atakų, kad jose išliktų jėgų?

REKLAMA

– Buvo daug stabdymų, minutės pertraukėlių, rezultatas po truputį mažėjo, viena gera gynyba ar geras puolimas ir būtume sakę, kad tai pasiteisino.

– Matėte Sh.McKissico oro bučinį į jūsų pusę antrajame kėlinyje?

– Taip, buvo, bet nereagavome į tą provokaciją. Matėte, kokį tritaškį pataikėte, kažkiek galima laikytis distancijos, bet labai jau giliai ėjome. Buvome taip vadinamoje „šypsenėlėje“. Jis sportuoja krepšinį, treniruojasi, kažkiek distancijos reikia duoti, bet ne tiek. Mes rizikavome ties tuo tritaškiu ir jūs tą matėte. Manau, kad pačiame gale jam ir pasisekė su tritaškiu, prieš kurį prasižengėme.

– Isaiah Tayloras bus pasirengęs žaisti kitos savaitės rungtynėse?

– Jis pasitempė koją. Daktaras turbūt tiksliau pasakytų, bet tai būna gydoma apie savaitę. Nežinau, ar rizikuosime su juo prieš „Neptūną“, bet, manau, kad kitą savaitę bus šimtu procentų pasiruošęs. Tikiuosi, kad duos mums šviežios energijos.

– Kiek situaciją pakeitė tai, kad varžovai atvyko be Kosto Slouko?

– Bandėme nuspėti jų planą ir gana atspėjome, kad pradžioje jie bandys graikų žaidėjus, tai jų vietą užėmė Lountzis. Antroje pusėje jau kažkiek išsimušė, taip jau nežaidė ir miksavo savo žaidėjus, kai visai blogai buvo, tie penketai keitėsi. Tai kažkiek palengvino mūsų situaciją, ypač gynybines užduotis, nes labai talentingas žaidėjas puolime ir sukuria daug situacijų jiems.


32 komentarai
Naujausi komentarai (32)
Geriausiai ivertinti (32)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja