07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
0
Brazilija
0
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
0
Graikija
0
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
0
Ispanija
0
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
0
Vokietija
0
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
JAV
0
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
0
Pietų Sudanas
0

L.Kleiza: turime neperžengti savo finansinių galimybių, kad neapribotume klubo ateities po kelių metų finansiškai stipriai kilti į viršų (128) interviu

liepos 16 d., 14:35
L.Kleiza teigė, kad po kelių metų vilniečiai galės turėtų daug didesnį biudžetą (BNS nuotr.)
L.Kleiza teigė, kad po kelių metų vilniečiai galės turėtų daug didesnį biudžetą (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

 Vilniaus „Ryto“ komanda šį tarpsezonį kol kas paskelbė apie vieno krepšininko įsigijimą – dvejų metų sutartį sudarė Dovis Bičkauskis, persikėlęs iš Utenos „Juventus“.

Taip pat buvo pratęstas kontraktas su Mindaugu Girdžiūnu. Simboliška, bet atsisveikinta su gerokai daugiau žaidėjų: Margiriu Normantu, Aisčiu Pilausku, Evaldu Kairiu, Chrisu Krameriu ir Norbertu Giga.

Krepsinis.net kalbintas „Ryto“ sporto direktorius Linas Kleiza leido suprasti, kad komplektacijos darbus stabdo itin ribotas vilniečių biudžetas. Derybos vyksta, tačiau sutarčių pasirašyti kol kas nepavyksta, o tam įtakos turi ir labai aukštos žaidėjų kainos, kurios gerokai kristi turėtų nuo rugpjūčio mėnesio.

– Kodėl kol kas vangokai vyksta komplektacija? – Krepsinis.net paklausė L.Kleizos.

REKLAMA

– Nepasakyčiau, kad labai vangiai. Mes tiesiog laukėme, nes buvo daug neaiškumo dėl Eurolygos. Paprasčiausiai išsisprendėme visus reikalus, kuriuos norėjome, ir dabar žiūrime į priekį bei aktyviai kalbamės su žaidėjais. Apie juos paskelbsime, kai tik pasirašysime sutartis. Čia tik laiko klausimas.

– Kiek „Rytas“ ieško žaidėjų rinkoje?

– Kai susitarsime, tuomet ir paskelbsime. Nenoriu konkrečiai nieko sakyti. Yra toks darbas, kurį atliekame tiek vadovai, tiek treneriai. Nenoriu įvardyti tiksliai, ką mes norime padaryti.

– Ar yra rinkoje jums įperkamų lietuvių?

– Konkrečių pavardžių nenoriu sakyti. Mes pakankamai turime lietuvių sudėtyje ir gerai jaučiamės su tais, kuriuos turime. Visi žinote, kad geresni mūsiškiai yra daug brangesni ir tai yra natūralu. Mes esame patenkinti savo vietiniais žaidėjais ir jie sudaro mūsų pagrindą.

– Kokia yra sudėties vizija?

– Visada norime pridėti daugiau atletiškumo, daugiau fiziškumo – kiekviena komanda to nori. Klausimas yra tik dėl finansų. Norime žaidėjų, kurie būtų atsidavę komandai, kovotų dėl jos. Reikia atsižvelgti į pinigus ir neperžengti savo finansinių galimybių, jog neapribotume klubo ateities po metų ar dvejų, kai „Rytas“ bus pasiruošęs finansiškai stipriai kilti į viršų.

REKLAMA

– Ar renkantis žaidėjus šiemet turite daugiau ar mažiau pinigų?

– Biudžetas šiemet tikrai nedidės, o tik mažės. Tuo pačiu ir atlyginimams skiriama dalis sumažėjo.

– Į kokias rinkas dairotės? Galbūt bus žaidėjų iš NCAA, G lygos ar jus domina tik Europoje žaidę krepšininkai?

– Žiūrime daug žaidėjų, bet NCAA krepšininkai mūsų nedomina. Turime pakankamai jaunų lietuvių, kuriems norime suteikti žaidimo minučių. Žiūrime į krepšininkus, kurie turi patirties.

– Patirties Europoje?

– Nebūtinai, bet, žinoma, pliusas yra tas, jog būtų žaidę Senajame žemyne.

– Daug jūsų taikinių įsigyja turtingesni klubai?

– (Juokiasi). Reikia į viską žiūrėti realistiškai – turime laukti, kai stabilizuosis kainos. Bus žaidėjų, kurie negaus tiek, kiek tikėjosi uždirbti. Būtume seniai susikomplektavę sudėtį ir uždarę šituos klausimus, bet to negalime padaryti dėl savo biudžeto. Kainos yra stipriai išpūstos.

– Kada turėtų kristi tos kainos?

– Manau, kad rugpjūtį. Visi nori į Eurolygą ir savo galvose turi tam tikrus įstrigusius skaičius, kurie yra nerealūs. Tiesiog rinka dabar diktuoja tokias sąlygas. Tos kainos kasmet tik didėja. Infliacija galbūt labai didelė. Apskritai mažėja žaidėjų pasirinkimas. Kainos didėja, o kokybė – ne.

REKLAMA

– Kokių praėjusio sezono klaidų stengiatės nekartoti šiemet komplektuojant sudėtį?

– Buvo kelios situacijos tiek su Suttonu, tiek su Harrisu. Buvo klaidų, kurios atsiskleidė vėliau, bet jas išsprendėme ir tai turėjo efektą. Buvome arti tų pergalių, galėjome jas pasiekti, bet mums koją pakišo traumos. Pernai buvome agresyvūs ir rizikavome su tam tikrais žaidėjais. Su vienais nepasisekė, bet buvo atvejų, kai ir rizika pasiteisino.

– Ar jau galutinai aišku, kad D.Sirvydis liks „Ryte“ dar vienam sezonui?

– „Pistons“ kol kas nepasirašo sutarties su juo, todėl Deividas lieka pas mus. Aktyviai bendraujame su Detroito klubo vadovais ir mūsų tikslas yra kuo greičiau paruošti Sirvydį debiutui NBA. Šiuo metu nėra taip paprasta, kad nusivežtų Sirvydį į G lygą – tam turi su juo pasirašyti sutartį. Mes bendradarbiaujame ir esame suinteresuoti, kad Sirvydis kuo greičiau žaistų Detroite.

– Kokia situacija su M.Blaževičiumi, kuris turėjo problemų su nugara. Ar jis spės pasveikti?

– Taip, Marekas turėjo problemų su nugara, iškentė operaciją. Praėjęs sezonas jam buvo daug žadantis, norėjome jam suteikti minučių, bet nepavyko. Dabar vyksta reabilitacija ir jis bus pasiruošęs artėjančiam sezonui.

REKLAMA

– Ar turite kažkokį terminą iki kada norite turėti visą sudėtį?

– Tikslios datos nesame numatę. Bandome padaryti savo darbą kaip įmanoma geriausiai. Nenorime priimti sprendimų vien todėl, kad juos priimti bei kuo greičiau užbaigti komplektacijos procesą. Sezonas yra ilgas, pasiruošimas – taip pat, todėl laiko dar tikrai yra.

„Ilgoji pertrauka“: Kaukėno klaidos ir kompetencija, Lietuva elite su Maksvyčiu, „Ryto“ abonementai, „Lietkabelio“ likę darbai, 20-mečių pasirodymas ir perspektyvos, žurnalistinė etika dėl situacijos Puerto Rike ir LKL klubų pinigai iš generalinių rėmėjų


Gairės: kleiza, lkl, rytas
128 komentarai
Naujausi komentarai (128)
Geriausiai ivertinti (128)
PRO komentarai (25)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja