07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
0
Brazilija
0
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
0
Graikija
0
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
0
Ispanija
0
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
0
Vokietija
0

Komandos augimą žadantis G.Žibėnas: nereikėtų apie „Rytą“ spręsti nuo sezono pradžios (6) VIDEO interviu, FOTOGALERIJA

Rugsėjo 18 d., 21:50
G.Žibėnas žadėjo ryškų komandos progresą (BNS nuotr.)
G.Žibėnas žadėjo ryškų komandos progresą (BNS nuotr.)
Gustavas Klikna

Vilniaus „Rytas“ naująjį Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezoną pradėjo 106:90 nugalėdamas Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Pirmosios rungtynes pozityviai nuteikė po darbų su Lietuvos rinktine prie komandos prisijungusį Giedrių Žibėną.

Specialistas išskyrė daugelį savo auklėtinių, po komplimentą pažerdamas kiekvienam iš jų, apžvelgė komandos pasirodymą bei viso sezono lūkesčius.

„Stengiamės pasitikėti jaunimu. Pirmoji pergalė, smagu namuose atidaryti sezoną. Smagu ne tik dėl pergalės – gerbėjų daug. Nelabai tikėjomės, bet matome, kokį turėsime šiemet užnugarį. Tikėsimės, kad gerbėjai neskirstys rungtynių į svarbias ir nesvarbias, tai labai nudžiugino. Tipiškos pirmos rungtynės, kažkur kažką darėme geriau, kitur – blogiau. Stengėmės laikyti tempą ir neišvengėme neforsuotų klaidų, patys norėjome sudėtingiau, galėjome paprasčiau, kažkur klaidų nepadarėme. Tokioje sezono stadijoje naivu būtų tikėtis kokybės, dabar svarbiausia, kad energijos lygis būtų tinkamas ir pastangos tinkamos, o tai šiandien visi žaidėjai parodė. Kai turime pilną rotaciją, įskaitant ir jaunus žaidėjus, bus pakilimų ir nuopuolių, bet šiaip rungtynes vertiname teigiamai“, – teigė strategas.

REKLAMA

– Kaip pavyko viską susidėlioti grįžus po pasaulio čempionato?

– Kelios pirmos dienos tikrai buvo sudėtingos, dar nejaučiu komandos taip, kaip norėtųsi, tiek žaidėjų, tiek pačios komandos. Po truputį link to judame, smagu, kad iš prieš tai spėjau viename kontroliniame mače pabūti su komanda. Dabar toks lėtas įsibėgėjimas, vienerios rungtynės per savaitę, tai yra labai gerai.

– Praleidote 90 taškų. Daugoka?

– Kaip ir sakau, savitarpio supratimo trūksta, natūralu, bet komandos gynybos taisyklės jau yra paruoštos, Georgios, Tadas ir Gustas darė gerą darbą. Visas tas taisykles žinome, tik jas reikia šlifuoti, gludinti ir išryškinti. Žiūrėti begalę vaizdo įrašų bei tobulėti rungtynės po rungtynių.

– Žaidėjai jau turi ryškius vaidmenis, yra su jais kalbėti, kas bus pagrindiniai?

– Yra paieškų fazė, visi turi, ką įrodyti. Žinome ir žaidėjai žino, kad turėsime, kai visi bus sveiki, 10–11 žmonių rotaciją, niekas nežais 30 ar daugiau minučių, kamuolys judės, visi turės gerų ir blogų dienų. Žinome ir kokią intenciją turime – žaisti abejose aikštės pusėse. Visi žino, ką reikia daryti „Ryte“.

REKLAMA

– Kada grįš traumuoti žaidėjai?

– Čia jau sudėtingesni klausimai. Martynas, tikimės, po kelių savaičių jau turės treniruotes su kontaktu, čia yra geriausia prognozė, o Gytis – lapkričio viduryje ar antroje pusėje. Bet tai yra neįsigilinus ir neišsišnekėjus su visais medikais bei tais, kurie darė operacijas. Čia jau daktarams klausimai.

– Kaip Margirį Normantą tausosite?

– Žinau pagal save, kad labai daug emocijų išnaudojome per tuos du mėnesius su rinktine, o žaidėjų krūviai turbūt yra dvigubai didesni. Svarbiausia, kad nebūtų to emocinio sėdimo, šnekėjau su juo, bandome jį po truputėlį įvedinėti, nereikia čia nieko forsuoti, jo vaidmuo tiek rūbinėje, tiek aikštėje yra labai didelis ir su kiekvienomis rungtynėmis tik didės. Svarbiausia, kad nebūtų tos emocinės duobės ir kiekvienas žaidėjas į rungtynes eitų alkanas.

– Ganto Križanausko pasirodymas starto penkete rodo, kad vaikis vietą komandoje turės?

– Gantas mums duoda daug energijos ir mes norime su ja pradėti rungtynes, įtraukti publiką kiek įmanoma anksčiau, nes mūsų publika yra specifinė. Jie įsitraukia į rungtynes ne po tritaškių ar dėjimų, o tada, kai yra pastangos, energija, griuvimas ant kamuolio, pasiaukojimas, kūno pastatymas ten, kur reikia. Gantas atitinka visas šitas kategorijas. Aišku, bus rungtynių, kur žais mažiau ar visai nekils nuo suolo, bet jis yra mūsų svarbi rotacijos dalis, nes rungtynių yra daug, šansų – taip pat. Deja, bus ir kažkokių traumelių. Palinkėsiu jam dirbti taip, kaip dirba, išlikti kantriam ir būti pasiruošusiam kiekvieną dieną.

REKLAMA

– Modestui Babraičiui taip pat?

– Lygiai taip pat.

REKLAMA

– Ką per trumpą laiką sužinojote apie šią „Ryto“ komandą?

– Sužinojau, kad yra įdomesnė ir tikrai agresyvesnė komanda. Čia nėra ko sužinoti, tai yra jaunesnė komanda, matosi vien skaičiais, vidurkis pas mus yra gal 24 ar 25 metai. Nežinau, ar „Rytas“ istorijoje turėjo tokią jauną komandą ir mus, trenerius, tai labai skatina. Įdomus sezonas, įdomios treniruotės laukia. Sezonas, kurio metu mes galime pakelti žaidėjų lygį. Nereikėtų apie „Rytą“ spręsti nuo pačios sezono pradžios, nuo rugsėjo ar spalio, duoti mums įsivažiuoti ir žiūrėti, kaip atrodome su visa sudėtimi, Martynu bei Gyčiu. Atėjus į pirmą treniruotę buvo toks pozityvus šokas, kūno kalbos, aktyvumas, energija, vokalumas, tikrai didelį įspūdį paliko, lyginant su trimis ankstesniais metais.

– Komandos jaunystė reiškia aukštas potencialo lubas?

– Taip ir norėjome burti komandą, kad išsiskirtume intensyvumu ir „x faktoriumi“, kaip aukštai žaidėjai pakilti savo karjerose būtent šio sezono metu.

– Kokios formos komandą paruošė štabas, kol buvote čempionate?

– Radau idealios formos, dabar svarbiausia nepamaišyti. Tikrai turiu atskirus kreditus duoti Georgios (Dedui), Gustui (Maskoliūnui) ir Tadui (Jackūnui). Georgios visąlaik ras papildomų naujų idėjų, labai modernus treneris. Apie Gustą gerų atsiliepimų girdėjau iš (Dariaus) Songailos, vasaros metu su rezervine rinktine dirbusio. Irgi lubos labai aukštos, nes labai jaunas ir tikrai vienas iš perspektyviausių trenerių, o Tadas jau yra daug ką įrodęs. Smagu, kad visi tęsiame darbus toliau ir turiu padėkoti „Rytui“, kad suteikė tokias sąlygas dirbti su rinktine ir kiek vėluoti į pasiruošimą. Pasiruošimai yra pagrindas ir pamatas visam sezonui, visos taisyklės sudėliojamos. Kai prasideda sezonas, tų treniruočių jau yra ne per daugiausiai, jos būna ir atstatomojo pobūdžio, krūviai mažėjo. Suvaldyti krūviai, suvaldyta komanda ir paruošta aukštu lygiu. Reikia kuo greičiau pritapti tiek man, tiek Margo, tiek po traumų grįžtantiems žaidėjams ir tada pamatysime, ką mes čia surinkome.

REKLAMA

– Kaip naujas kolektyvas atrodo atsidavimo prasme?

– Tikrai kruopščiai rinkomės vasaros metu žaidėjus. Skiriamasis šių legionierių bruožas – jie nori čia žaisti. Jiems tai nebuvo kažkokia paskutinė opcija, tai yra labai svarbu, kai žaidėjo prioritetas – atsidurti „Ryte“. Mes nenorėjome žaidėjo, kuris lauks dar du mėnesius, o atvažiuos tik kitiems pasiūlymams nubyrėjus. Teisybės dėlei, į tokius žaidėjus net nelabai orientavomės.

– Be Marcuso Fosterio komanda labiau norės gintis?

– Be Fosterio komanda, visų pirma, yra labiau neprognozuojama. Nėra tokio gynybinio akcento. Nesakyčiau, kad su Fosteriu komanda blogai gynėsi, bet lyginant tiesiogiai Keithą (Hornsby) su Fosteriu, tikrai yra solidesnis gynyboje. Puolime jis taip pat gali rungtynes nulemti per dvi minutes.

– Gytis Masiulis labai norėjo dvigubo dublio. Gal pavyko surasti jo užvedimo raktelį?

– Aš manau, jis tą raktelį pats susirado. Mes kažkiek gal padėjome pastumdami į vidurio puolėjo poziciją praeito sezono metu. Antrajame sezone jam bus žymiai paprasčiau, jis jau žino, ko tikėtis ir kokia yra pralaimėjimo kaina „Ryte“. Jis daug žino aplinkos ir žino, ko tikėtis iš atstovavimo „Ryto“ komandai. Jis turės geresnį sezoną, to jam palinkėsiu, išvengti duobelių ir emociškai išlikti stabiliu visą sezoną. Jis grįžo iš JAV po tam tikros stovyklėlės, tikrai gerai žiūrisi. Tikimės, kad turės geresnį sezoną nei praeitą.

„Ilgoji pertrauka“: Šeškus „M Basket“ ekipai, Jaručio statusas klube, kodėl „CBet“ pasirinko Šernių, o ne Eglinską, iš piršto laužti gandai, Maksvyčio laimėjimai ir Paryžiaus korta, Alexo Antetokounmpo atvykimo į Lietuvą detalės ir krepšinio pasaulio žmonių reakcija į kritiką


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Olimpinės žaidynės