Kitame mieste rungtyniausianti Šilalės komanda debiutuos NKL

Birželio 10 d., 17:11
Šilalės komanda žais NKL (T.Noreikos nuotr.)
Šilalės komanda žais NKL (T.Noreikos nuotr.)
Šaltinis: NKL

Regionų krepšinio lygoje (RKL) triumfavusi Šilalės „Lūšies“ komanda kitą sezoną gali debiutuoti Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

NKL valdybos posėdyje buvo nuspręsta pritarti Šilalės komandai leisti vieną sezoną rungtyniauti kitame mieste – „Lūšies“ namais taptų Rietavo sporto salė, kuri duris atvėrė šių metų žiemą. Šiuos du miestus skiria 35 km.

„Lūšies“ ekipa dabar iki liepos 19 dienos turi pateikti dokumentus dėl biudžeto, vadybos ir kitų kriterijų. Jeigu šiuos kriterijus Žemaitijos komanda įvykdys, ji pakeis paskutinę vietą 2018–2019 metų NKL sezone užėmusią Kauno KTU ekipą.

„Lūšis“ patekti į NKL pretenduoja sportiniu principu – ji 2018–2019 metų sezone laimėjo trečią pagal pajėgumą šalies krepšinio lygą. Iki šiol Šilalės klubas NKL dar nerungtyniavo.

REKLAMA

„Matyt, tokia jau mūsų lygos misija, jog kartu atliekame ir socialinį vaidmenį, kai negalime sausai užtrenkti durų RKL laimėjusioms komandoms, jeigu jos neturi tinkamos infrastruktūros, – sakė NKL prezidentas Remigijus Štaras. – Kol kas negalime leisti sau užsidaryti, juolab, jog mažesnių miestų klubai rodo iniciatyvą.

Negalime nepaisyti ir to, kad kaimyninė Rietavo savivaldybė laikinai suteikė savo naująją salę RKL laimėjusiai „Lūšies“ komandai. Nevyriausybinės organizacijos rodo sportinius rezultatus ir mes turime progą pabūti tais gerosios sinergijos laidininkais tarp savivaldybių ir klubų.

Tai žmonės, kurie aukoja savo laiką, ieško rėmėjų, o svarbiausia – myli krepšinį. Taip kuriasi bei auga krepšinio bendruomenė. Todėl labai viliamės, jog NKL duotas vienerių metų pasitikėjimo avansas bus tinkamas impulsas naujajai Šilalės rajono savivaldybės tarybai pradėti statyti visiems taip reikalingą naują sporto kompleksą.“

Kitą sezoną NKL pasitiks su naujovėmis tvarkaraščio planavime. Nuo šiol dvejos NKL rungtynės per savaitę bus žaidžiamos ketvirtadieniais (18 val.) ir šeštadieniais (16 val.). Prieš tai šešerius metus iš eilės buvo rungtyniaujama penktadienį ir šeštadienį.

REKLAMA

„Tokio sprendimo pagrindinis motyvas buvo suteikti žaidėjams vieną laisvą dieną tarp dvejų savaitės rungtynių. Esant savotiškam žaidėjų trūkumui rungtyniaujant dvi dienas iš eilės, jautėsi žaidėjų nuovargis ir kasmet augo traumų statistika“, – sakė NKL vykdantysis direktorius Giedrius Grybauskas.

Taip pat buvo pakeista turnyro lentelės taškų skaičiavimo sistema: už pralaimėjimą ar už techninį pralaimėjimą taškų nebus skirta, o už pergalę atiteks vienas taškas.

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


Gairės: nkl, šilalė, lūšis
komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Redakcija rekomenduoja