K.Maksvytis įvardino keturis žaidėjus, kurie tikrai nežais Pasaulio taurėje (192)

Gegužės 25 d., 10:25
K.Maksvytis apžvelgė rinktinės planus (BNS nuotr.)
K.Maksvytis apžvelgė rinktinės planus (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis

Kauno Santakoje įsikūrusiuose „Krepšinio namuose“ buvo pristatyti šios vasaros Lietuvos rinktinės planai.

Lietuviai rugpjūčio 25-ąją Filipinuose startuos Pasaulio taurėje, kur į D grupę taip pat pateko Egiptas, Meksika ir Juodkalnija. Filipinuose vyks ir turnyro atkrintamosiose, kuriose titulą apginti bandyti Ispanijos rinktinė.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas specialioje konferencijoje apžvelgė laukiančios vasaros darbus.

„Ši vasara bus ypatinga, ne tik vyrų krepšinio rinktinė, kuri yra svarbiausia, bet ir visas jaunimas žais Europos ir Pasaulio čempionatuose. Greitai prasidės 3x3 čempionatai, ten vyrų ir moterų rinktinės kovos dėl vietų olimpinėse žaidynėse. Aišku, svarbiausia yra vyrų rinktinė, tikimės, kad ši vasara bus gera ir vėl turėsime galimybę žaisti olimpinėse žaidynėse. Džiaugiamės ir rėmėjais, be kurių paramos būtų sunku“, – teigė V.Gedvilas.

REKLAMA

Jis taip pat atskleidė ir planus, pagal kuriuos artėjančiais metais šalia Kauno sporto halės turėtų iškilti paminklas Lietuvos krepšiniui.

Rinktinės strategas Kazys Maksvytis taip pat apžvelgė laukiantį pasirengimo laikotarpį.

„Laukia labai svarbi vasara, svarbus čempionatas, kuriame ne tik kovosime dėl medalių, bet spręsis ir olimpiados likimas. Esame suplanavę 10 draugiškų rungtynių, kurių nebūtų be mūsų rėmėjų ir federacijos pagalbos, esame dėkingi jiems. Šiemet turėsime naujovę, kad porą draugiškų rungtynių sužais jauni žaidėjai, keletas iš jų pateks į pagrindinę rinktinę, kuri šiemet bus atsinaujinusi, su pasikeitimais, apie kuriuos bus atskiras pranešimas. Norime užbėgti tam už akių ir pasiruošti pasaulio čempionatui“, – teigė specialistas.

Būsimos rinktinės kandidatų sąrašo dar neatskleidęs K.Maksvytis nenorėjo tiksliai prognozuoti ir kokia žaidėjų dalis bus pasikeitusi lyginant su Europos čempionatu.

REKLAMA

„Bus tikrai pasikeitimų, žinote, yra kelios pavardės, kurios tikrai nevažiuos, keli galvoja ir laukia, kol pasibaigs vietiniai čempionatai, žiūrės, ar turės pakankamai poilsio, nes Ispanijos ir Prancūzijos čempionatai baigsis birželio gale. Gal bus mažiau garsių pavardžių, bet turėsime labiau alkaną komandą ir žaidėjus, kurie nori“, – tikino treneris.

Paprašytas patikslinti netektis, jis atskleidė keturias pavardes, kurių rinktinėje tikrai nebus.

„Tikrai nebus Mariaus Grigonio, Luko Lekavičiaus, Roko Giedraičio ir Edgaro Ulanovo. Dėl kitų vardų bus aišku vėliau. Dėl priežasčių jau reiktų jų klausti. Norėčiau geriausio, bet suvažiuos visi, kurie yra motyvuoti ir norės atstovauti Lietuvai“, – atskleidė K.Maksvytis.

Užtikrintai prie rinktinės prisijungsiančių pavardžių buvo mažiau.

„Nenoriu išsiplėsti, bus atskiras pranešimas. Kapitonas, Rokas Jokubaitis. Apie tai pranešime atskirai. Kai kurie abejoja, tad norime palaukti, kol baigsis sezonas. Domanto Sabonio situacija kol kas nėra aiški“, – teigė treneris.

Pasaulio taurėje tikimasi patekti bent į ketvirtfinalį, nors pats K.Maksvytis vien tuo pasitenkinti nenorėjo. Vien ketvirtfinalis jau būtų geresnis rezultatas nei pastaruosiuose Europos ir Pasaulio čempionatuose.

REKLAMA

„Federacija kelia tikslą patekti į aštuntuką, o mūsiškiai yra dar aukštesni“, – teigė strategas.

Pirminis draugiškų rungtynių maratono planas ilgiau užsibūti Azijoje neišdegė – ten bus sužaisti vos du mačai su Latvijos ir Puerto Riko rinktinėmis.

„Labai buvo sunku sudaryti pasiruošimo planą, nežinojome tiksliai, kur žaisime grupių etapą. Kaip ir buvo pranešta, savaitei važiuosime į Taivaną, o visą čempionatą praleisime toje pačioje vietoje. Bandėme viską optimizuoti“, – tikino K.Maksvytis.

Strategas apžvelgė ir Arnoldo Kulbokos situaciją, kuris nesusidomėjo galimybe žaisti rezervinėje rinktinėje, tačiau jį dar tikimasi perkalbėti.

„Manau, kad čia įvyko nesusikalbėjimas, bloga komunikacija. Bandysime kalbėtis. Kaip ir minėjau, iš to pirmojo etapo keli žaidėjai pateks į pagrindinę komandą. Man pačiam yra šiek tiek keista, kad žaidėjus atbaido pasirengimo stovyklos ir galimi „knockoutai“. Nėra geresnio pasiruošimo sezonui nei rinktinės pasirengimas ir treniruotės, su draugiškomis rungtynėmis ir pilnu aptarnavimu. Yra ir studentų, jaunimo rinktinės. Motyvacinės priežastys dėl tų vadinamų „knockoutų“, mano manymu, nėra teisingos“, – teigė treneris.

K.Maksvytis taip pat įvardino, kad jo štabas išliks nepasikeitęs – jam ir toliau asistuos Giedrius Žibėnas bei Kęstutis Kemzūra.


192 komentarai
Naujausi komentarai (192)
Geriausiai ivertinti (192)
PRO komentarai (14)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti