K.Maksvytis: apie vaikų krepšinį priminusį žaidimo lūžį ir pozityvą mažose M.Grigonio minutėse (18) VIDEO interviu

Sausio 27 d., 07:22
K.Maksvytis liko šokiruotas žaidimo posūkiu Atėnuose (Žalgirio nuotr.)
K.Maksvytis liko šokiruotas žaidimo posūkiu Atėnuose (Žalgirio nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje prarado pergalių seriją, išvykoje skaudžiai nusileisdamas Atėnų „Panathinaikos“ klubui.

Iki ilgosios pertraukos žalgiriečiai dominavo ir atsiplėšė 42:27, tačiau grįžę iš rūbinės jau nepriminė savęs, kitas 20 minučių pralaimėjo net 23:62 bei bendru rezultatu krito 65:89.

Po rungtynių „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis apžvelgė savo auklėtinių pasirodymą, liūdną Manto Kalniečio finišą ir varžovų ekipoje vietos nerandančius lietuvius.

„Vis dar iki galo sunku suprasti, kas įvyko. Bandant ieškoti kažkokių priežasčių, visų pirma, toks vaizdas, kad per anksti patikėjome pergale. Abejose pusėse, tiek puolime, tiek gynyboje, visai nesužaidėme, buvo atvirkštinis vaizdas. Viskas prasideda nuo žaidėjų kontrolės, mus nemažai paveikė, kad žaidėme be dar vieno savo įžaidėjo, visa komanda pralošė, bet, didžiąja dalimi, yra nemažai gynėjų kaltės. Leidome įsivažiuoti varžovų mažiukams, patys savo komandos neįvedėme į derinius ir panašiai“, – teigė strategas.

REKLAMA

– „Žalgiris“ sužaidė prasčiausią antrą rungtynių pusę šį sezoną, per jūsų karjerą yra buvę kažkas panašaus?

– Nėra, bandžiau prisiminti greitai... Ilgą laiką dirbau vaikų krepšinyje, ten panašūs skirtumai buvo kai žaisdavai namie ir išvykoje. Toks bangavimas viduryje rungtynių, kai pirmą pusę laimi 15 taškų, o antrą praloši 39-iais ir varžovai meta 21 baudos metimu daugiau nei mes, pajautė sparnus... Mes kažkiek per pasyvūs buvome antroje pusėje ir pasirinkome blogus taikinius.

– Derrickas Williamsas ir Dwayne’as Baconas neiššovė pagal savo galimybes, toks ir buvo planas?

– Ne paslaptis, didžiausią dėmesį skyrėme Baconui ir Williamsui, bet šiandien taip gavosi, kad visą tą jų bangą užkėlė Lee. Jis buvo tas žaidėjas, kuris įsižaidė, tada bandėme pakeisti „matchupus“, geresnį gynėją statyti prie jo, bet jau buvo per daug karštas.

REKLAMA

– Tokiose rungtynėse labiausiai pasijaučia Isaiah Tayloro nebuvimas?

– Nė vienam treneriui nėra malonu, kai ne tik neina įeiti į derinį, bet keletą kartų net vidurio nepraėjome. Tiek gynėjai, tiek dideli turi jiems padėti, kai turime problemų. Nesinori pirštais badyti. Laimime kaip komanda, šį kartą ir pralošėme kaip komanda. Tikiuosi, kad komanda padarys išvadas.

REKLAMA

– Galėjo užmigdyti varžovų nesėkmių serija, gera pačių rungtynių pradžia ir tylios tribūnos?

– Nesinori ieškoti pigių pasiteisinimų, bet turbūt. Tos kelios paskutinės pergalės, kalbos apie finalinį ketvertą Kaune ir ta nebloga pirmoji pusė, gal viskas susidėjo į vieną. Taip neturėjo būti, bet buvo neatpažįstama komanda.

– Po rungtynių daug laiko praleidote trenerių kambaryje, gal jau pradėjote nagrinėti savo klaidas?

– Be abejo, visų klaidų buvo, ne tik žaidėjų, bet ir trenerių.

– Mantui Kalniečiui tai buvo paskutinis Eurolygos mačas, nebuvo minčių leisti jį į aikštelę?

– Žiūrint atgal, turbūt nebūtų pagadinęs vaizdo.

– Nesusidarė įspūdis, kad rungtynes uždaryti buvo galima jau pirmojoje jų pusėje?

– Dėl to apmaudas ir yra, nes rungtynes pralaimėjęs dvidešimt keliais taškais būni ramus, kad esi silpnesnis. Kai turėjome tokią rungtynių pirmąją pusę, paruošę planą, žaidėjai atrodė susifokusavę, viskas tada pasidaro dar apmaudžiau.

REKLAMA

– Kokį įspūdį šį sezoną palieka „Panathinaikos“ lietuviai Artūras Gudaitis ir Marius Grigonis?

– Iš tikrųjų šiek tiek skiriasi, Artūras turi didesnį pasitikėjimą ir daugiau žaidžia, Marius matosi, kad neturi pasitikėjimo, nors yra tikrai geras žaidėjas ir dar atsigaus. Kaip sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gera – susitvarkys savo nugaros reikalus. Gaila, ypatingai Mariaus, tikiuosi, kad antroji sezono pusė bus geresnė.

– Nebuvo minčių anksčiau keisti gynybos sistemą prieš Parisą Lee?

– Mes gynyboje nėjome pro apačią. Taip gavosi, kad žaidėjai pradėjo tai daryti, „pikenrolas“ buvo gana aukštai ir jis mus nubaudė. Praradome kontrolę ir leidome jiems įsimėtyti. Mūsų planas nebuvo eiti per apačią.


18 komentarai
Naujausi komentarai (18)
Geriausiai ivertinti (18)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga