K.Maksvytis: apie ALBA modernumą ir tęstinumą bei tvarkaraščio netobulumus (13) VIDEO interviu

Lapkričio 3 d., 16:03
K.Maksvytis  apžvelgė laukiančias rungtynes (BNS nuotr.)
K.Maksvytis apžvelgė laukiančias rungtynes (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Penktadienį Kauno „Žalgiris“ sieks trečiosios pergalės Eurolygos varžybose.

Kauniečiai savo žiūrovų akivaizdoje išmėgins jėgas su Berlyno ALBA krepšininkais.

Prieš laukiančias rungtynes Kazys Maksvytis išskyrė varžovų stiprybes

„Laukia nestandartinį krepšinį žaidžiantis varžovas, kuris daro daug užtvarų, daug judėjimo be kamuolio. Žaidėjai gerai skaito žaidimą ir reaguoja, tad reikia geros koncentracijos. Blogiausia jei ALBA įvelia į savo žaidimą. Turėsime juos išmušti iš savo situacijų ir skaityti situacijas gynyboje“, – kalbėjo strategas.

REKLAMA

– ALBA sezoną pradėjo trimis pergalėmis. Kur šiuose mačuose buvo Berlyno komandos stiprybės?

– Komanda išlaikė tęstinumą po praeito sezono ir pakeitė tik vieną žaidėją. Tai yra susižaidusi ekipa su tuo pačiu treneriu, žaidėjais. Tai yra praeitų metų įdirbis ir jis prisidėjo prie tokios pradžios. Jie žaidžia greitai, gerai dalijasi kamuoliu. Tai jie padarė pirmuose mačuose.

– Kaip „Žalgiris“ ruošiasi stabdyti Ch.Koumadje ir kuo jis panašus į M.Fallą?

– Panašus savo dydžiu. Darosi madinga turėti tokio tipo žaidėjus. Treneris taiko skirtingas sistemas, pagal aukštaūgius, kurie yra aikštėje. Vienas iš būdų kaip atakuoti jį yra „pikenrolai“, ypatingai perimetre, kadangi po krepšiu Koumadje tvarkosi gerai, bet nėra mobilus. Puolime jis nėra elitinis posto žaidėjas, tuo galbūt skiriasi nuo Fallo. Be abejo, jeigu gauna kamuolį po krepšiu, tuomet užsibaigia 83 proc. tikslumu. Tai svarbus ginklas ypač, kai yra žmonių, kurie dalija perdavimus. Tas pats Sikma kuria daug žaidimo ir skirsto kamuolius bei yra variklis tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

– Šį sezoną iššovė ir L.Olinde. Kur šio žaidėjo stiprybės ir progresas?

REKLAMA

– Stiprios yra jo fizinės savybės – Olinde gali žaisti per kelias pozicijas, turi ilgas galūnes, atkovoja daug kamuolių, yra pagerinęs metimą iš trijų taškų zonos. Tai perspektyvus žaidėjas su geromis fizinėmis savybėmis.

– Praėjusį sezoną J.Zdovcas teigė, kad ALBA šiuo metu yra per moderni komanda „Žalgiriui“. Ar situacija pasikeitė?

– Tikiuosi. Komandos daugiausiai įpratusios gintis „1 prieš 1“ pikenrolo situacijose. ALBA neduoda to, jie judina kamuolį ir gynėjus pastato į nepatogias pozicijas. Jeigu komandos būna tam nepasiruošusios, ALBA už tai baudžia.

– Ar jus patį stebina, kad bilietai į rungtynes išparduoti? Galbūt jau galima sakyti, kad sirgaliai patikėjo šių metų komanda?

– Labai malonus faktas, kad sirgaliai taip palaiko. Nenoriu sumenkinti jų vaidmens pirmose dvejose pergalėse, kur jie kūrė puikią atmosferą. Didelis dėkingumas sirgaliams ir jeigu jie ateina, mes stengiamės jų nenuvilti.

– Kokia D.Giedraičio situacija?

– Dovydas jau pilnai treniruojasi su komanda ir atlieka visus pratimus. Dabar klausimas yra tik, kada jis įeis į sportinę formą. Reikia prisitaikyti žaisti „5 prieš 5“, atstatyti kvėpavimą. Dėl artimiausių rungtynių dar dvejoju, bet netrukus jau turėtų žaisti ir jis.

REKLAMA

– Ar „Žalgiris“ bent kažkiek bando žiūrėti plačiau ir atsižvelgia į tai, jog sekmadienį lauks rungtynės su „Rytu“?

– Nesuprantu kodėl yra toks tvarkaraštis. Tiek mes, tiek „Rytas“ po to turi laisvų dienų. Mūsų komandai yra sudėtingesnės sąlygos, bet tai nėra pasiteisinimas. Vis tik lygesnių sąlygų norėtųsi. Vis tik į tai nežiūrime ir dėsime pastangas, kad laimėtume penktadienį. Galbūt rungtynių pabaigoje, likus kelioms minutėms, duok, Dieve, galėtume kažką pažiūrėti.

– Į ALBA rotaciją sugrįžo J.Thiemannas ir J.Smithas. Ką jie duoda komandai?

– Abu turėjo neblogas vasaras. Mums negerai, kad jie grįžo, bet varžovai daugiau 5 žaidėjų į aikštę neišleis. Thiemannas buvo Vokietijos lygos finalo naudingiausias žaidėjas, jis yra kovotojas. Smithas gerai atrodė Kroatijos rinktinėje ir yra labiau puolimo žaidėjas.

– Kur galėtų būti „Žalgirio“ pranašumai?

– Namų arena ir sirgaliai. Tikiuosi, kad mes pagerinsime savo gynybą tiek, kad to užtektų pergalei.

– Galbūt turite tikslios informacijos kokia situacija dėl M.Lo?

– Mūsų žiniomis, jis yra su komanda, bet ar jis žais – nežinome.

„Ilgoji pertrauka“: LKL atkrintamųjų paveikslas, naujas treneris „Šiauliams“, nauja vizija „Pieno žvaigždėms“, „Ryto“ privalumas ir kuo P.Šakinis geriau už P.Juodį


Gairės: Žalgiris, maksvytis, alba
13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
ILGOJI PERTRAUKA