Madrido „Real“
Rungtynės prasidės 21:45
0
:
0
Atsinaujins po sek
Kazanės „Unics“

JBR: uždaviniai „Ryto“ sporto direktoriui, pasitikėjimas vyr. treneriu ir A.Velička (5)

Vasario 8 d., 11:12
Klaida - nepažįstamas video.
Šaltinis: Krepsinis.net

JBR laidoje šį kartą buvo aptartos Vilniaus „Ryto“ komandos aktualijos.

Specialistas ekipos vairą perėmė po to, kai buvo atleistas Donaldas Kairys. Nuo tada vilniečiai LKL čempionate nepatyrė nei vieno pralaimėjimo, pergale baigė ir FIBA Čempionų lygos grupių etapą.

Laidos vedėja Sigita Belickaitė paklausė svečių komentatoriaus Ryčio Vyšniausko ir krepsinis.net portalo vyr. redaktoriaus Edgaro Pulkovskio, ar sprendimas palitki G. Žibėną iki sezono pabaigos yra teisingas.

„Manau logiškas, o kiek teisingas parodys laikas. Bet tokioje situacijoje, kokioje yra komanda, tai geras sprendimas. Reikėjo keisti trenerį, derinti kompensaciją, tad ieškoti dabar naujo, ar užsiniečio, mokėti jam solidžią algą, vargu ar geriausia idėja. O šis sprendimas gana saugus sprendimas. G. Žibėnas buvo asistentu, pažįsta žaidėjus. Kiek girdžiu, jį gerai vertina komandos viduje. „Rytas“ nelabai kuo rizikuoja. Liko tik LKL, tad nėra didelės rizikos pasilikti jį iki sezono pabaigos“, – teigė R. Vyšniauskas.

REKLAMA

„G. Žibėnas jaunas, augantis treneris. Aišku, jam pasilikt ir kitam sezonui reikėtų kalnus nuversti. LKL lamėti? Na, tas nelabai realu, nes kauniečiai per toli. „Rytui“ reik koncentruotis į kitas komandas. G. Žibėnui reikėtų patekti į LKL finalą, o tada užsitarnauti pasitikėjimą. Tuo labiau, jei sutars su žaidėjais, vadyba, savininkais, gal kas ir gausis. Čia daug detalių susideda“, – sakė E. Pulkovskis.

Vilniečiai neseniai atsisveikino su aukštaūgiu Keithu Bensonu. Netrukus gali išvykti ir gynėjas Ryanas Boatrightas. Abu svečiai pritarė, kad naujo pirkinio dabar tikrai reikia.

„Tikrai reikia. K. Bensonas išvyko, Martyną Echodą kamuoja traumos, tad antro centro kaip ir nėra. Praėjusį kartą Arnas Butkevičius sužaidė gerą mačą šioje pozicijoje, bet jis nėra centras. Yra Rokas Gustys, jau stebėjo komandos mačą, bet dar reiks laiko jam atsigauti po traumos. „Rytui“ liko dvi licenzijos, vadinasi, dar gali pirkti du žaidėjus, tai nenustebečiau jeigu tai ir būtų naujas gynėjas ir centras“, – mintimis dalijosi E. Pulkovskis. Kaip galimas K. Boatrighto pakaitalas yra įvardijamas Prancūzijoje dabar žaidžiantis Arnas Velička.

„Manau, kad „Rytas“ dabar tokioje padėtyje, kad reikia kiek įmanoma daugiau imti lietuvius. Jei yra geras variantas, tai reikia juo naudotis. Faktas, kad geriausi eina į „Žalgirį“, kiti dairosi į užsienį. Bet jei yra šansas paimti A. Veličką, manau reikia tą daryti. Akivaizdžių pliusų tikrai yra, bet yra ir minusų. Nes nei Augustas Marčiulionis, nei Dovis Bičkauskis nepasižymi geru pataikymu iš toli, o toks pats yra ir A. Velička(...)“, – sakė komentatorius R. Vyšniauskas.

REKLAMA

Prieš keletą savaičių prie „Ryto“ prisijungė naujasis sporto direktorius Donatas Zavackas. Paklausus laidos svečių, kokie tikslai jam turi būti keliami, šie atsakė, kad tų užduočių yra daug.

„Na, turbūt savininkai iškels tikslus. Bet reikia surasti gerų legionierių, ugdyti jaunimą. Gerų lietuvių sąrašas yra trumpas, mes su Ryčiu turbūt per penkias minutes jį sudarytume. O sunkia yra surast perliukus, kurie išaugtų, didintų savo vertę, taip pat piramidės tvarkymas, kad talentai nepabėgtų, nepasimestų. A. Marčiulios yra geras pavyzyds“, – tikino krepsinis.net portalo redaktorius E. Pulkovskis.

„Svarbiausia, kad jie su treneriu dirbtų viena kryptimi. Blogiausi pavyzdžiai tie, kai treneris eina į kairę, o sporto direktorius visai į kitą pusę. Tai nepriveda prie rezultatų. Ypač svarbu yra aiškus dialogas, kartu komplektuojant sudėtį, priimant sprendimus, o šalia dar ir jaunimo piramidė, ir legioneriai. Apmaudu, kai, pavyzdžiui, matai Rygos VEF žaidžiant tokius legionerius, kurie laisvai galėtų žaisti Vilniuje“, – atviravo R. Vyšniauskas.

E. Pulkovskis išskyrė ir naują klubo skautą Matą Urboną.

„Pridėčiau, kad tai svarbus ėjimas. M. Urbonas atrodo įdomus vyrukas, o tų skautų LKL apskritai nėra daug, o jie reikalingi. Tikiuosi, kad sudarys sąrašą žaidėjų, kur aiškiai bus pasakyta, kad čia tokie krepšininkai, čia kitokie. Visi susės, apsitars ir bandys dirbti, o ne lauks, stebės, nes paskui tokie ir rezultatai būna“, – kalbėjo E. Pulkovskis.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: Čempionų lygos komandos iš arti. Spausk ir žiūrėk >>


Gairės: lkl, zavackas, rytas, žibėnas
5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti