Įspūdingai Lietuvoje pasirodęs E.Omogbo apie sprendimą išvykti iš Pasvalio: to priežastis – ne krepšinis (27)

Vasario 12 d., 10:25
E.Omogbo išvyko į Izraelį (BNS nuotr.)
E.Omogbo išvyko į Izraelį (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė

Iš Pezaro „Consultinvest“ komandos į Pasvalio „Pieno žvaigždes“ atvykęs Emmanuelis Omogbo iškart sužavėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) žiūrovus, ėmęs rodyti įspūdingą žaidimą.

„Pieno žvaigždžių“ lyderis rengė geriausius lygos sezono pasirodymus ir rinkosi vieną savaitės MVP trofėjų po kito.

Tačiau iš pradžių E.Omogbo pristabdė kojos traumą, o vėliau jis išvis išvyko iš Lietuvos. Sutartis su „Pieno žvaigždėmis“ galiausiai buvo nutraukta abipusiu sutarimu.

Šiuo metu 23-ejų aukštaūgis jau atstovauja Izraelio antrosios lygos Kiryato Ato „Ironi“ komandai, kurioje laukia debiutinių rungtynių.

„Noriu, kad būtų aišku – esmė nebuvo krepšinyje. Treneriui pasakiau, kad toks noras nėra susijęs su krepšiniu, dar prieš vadovybei ėmus kalbėti apie mane nekokius dalykus.

REKLAMA

Apskritai neplanavau likti Lietuvoje taip ilgai, kadangi turėjau numatytą išpirką kontrakte, bet tada patyriau traumą būtent prieš tą laikotarpį ir tai sumaišė reikalus. Teko praleisti rungtynių. Komanda žinojo, kad taip ilgai čia neplanavau būti“, – Krepsinis.net apie savo motyvus kalbėjo dar gruodį išvykti tikėjęsis E.Omogbo.

Didžiąją dalį karjeros E.Omogbo rungtyniavo sunkiojo krašto pozicijoje, nors Italijoje praktiškai jam tekdavo daug „centro“ užduočių. Vis tik Pasvalyje aukštaūgis nesijautė gerai žaisdamas vien vidurio puolėju, tačiau niekada dėl to priekaištų neturėjo.

Omogbo Omogbo

E.Omogbo sako, kad niekada neplanavo rungtyniauti Lietuvoje, tačiau nusprendė pabandyti. Vis tik būtent mažo miestelio pasirinkimas ir veiklos trūkumas jį čia vertė jautis nelaimingu.

„Supraskite, jei būčiau žaidęs tokiame mieste kaip Vilnius, Kaunas, būtų kitaip, o aš čia atvykau iš Italijos į 6 tūkstančių gyventojų miestą. Tai visada buvo mano mintyse.

REKLAMA

Aš supratau, kad atvykau čia žaisti krepšinio – norėjau tai daryti, bet taip pat norėjau turėti ir savo gyvenimą, o ne tik nuolat būti namuose. Mieste yra du restoranai – taip nuobodu gyventi. Krepšinis man yra numeris vienas, bet šalia to juk yra ir gyvenimas.

Atvykus artimiesiems, jie tokiu atveju irgi yra priversti kone 24 valandas per parą būti namuose. Niekas nenori taip gyventi. Jei būčiau vyresnis ir jau turėčiau šeimą, gal būtų kitaip ir rungtyniavimas Pasvalyje nebūtų problema“, – sakė jis.

„Pieno žvaigždžių“ vadovas Arūnas Burkevičius dar prieš atsisveikinant su legionieriumi sakė, kad šis buvo lyg didelis vaikas, norintis per gyvenimą eiti lengvai ir galvojantis tik apie savo statistiką, o ne pergales.

Pats nigerietis apie buvusį klubą atsiliepia gerais žodžiais ir sako nesuprantantis, kodėl kai kurie žmonės apie jį dalijasi priešingais atsiliepimais.

„Lietuva turi gerą lygą, man patiko čia žaisti, pasiilgau komandos draugų, pasiilgau sirgalių. Net ir jei komandos vadovas neturi ko gero pasakyti apie mane, gerai, aš suprantu, kodėl jis buvo nepatenkintas, kad norėjau išvykti. Bet tai buvo labiau asmeninis sprendimas.

REKLAMA

Mano statistika rodė, kad tai nesusiję krepšiniu, kad galiu dominuoti. Manau, kad matėte tai. Jei kažkas sakytų, kad man rūpėjo tik asmeninė statistika, tai galiu atsakyti: kaip taip galėjo būti, jei nuo savo atvykimo aš žaidžiau gerai, niekada nesiginčijau dėl savo pozicijos komandoje – dėl nieko niekada nesiskundžiau. Dirbau savo darbą lygiai kaip kiti.

Treneris, kiti komandos nariai man visada buvo geri, tik vadovas liko piktas. Girdėjau, kažkas sakė, kad tik noriu uždirbti pinigus? Taip nėra. Tiesiog noriu turėti gerą karjerą ir mėgautis gyvenimu.

Treneris Gediminas yra šaunus. Kai pasakiau jam, kad noriu išvykti, jis man sakė gerai pagalvoti. Bet nenorėjau blaškyti komandos, kuri laimi. Mano žaidimas priklauso nuo to, kas dedasi mano galvoje ir jei ten ne viskas tvarkoje, sunku rodyti geriausio lygio krepšinį“, – kalbėjo jis.

Omogbo Omogbo

REKLAMA

E.Omogbo patyręs traumą trumpam buvo išvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), tačiau stebėjosi, kaip buvo raginamas kuo greičiau vykti namo. „Nesakau, kad Lietuvos medicina yra bloga, bet Pasvalys turbūt nėra labiausiai išsivysčiusi vieta visame pasaulyje“, – juokėsi jis, kalbėdamas apie norą būti labiau globojamam amerikiečių gydytojų.

LKL E.Omogbo per 23 minutes pelnydavo 12,1 taško, atkovodavo 5,1 kamuolio ir rinko 14,8 naudingumo balo bei sumokėjęs 10 tūkst. JAV dolerių išpirką išvyko.

Nors statistiką pavyko rinkti solidžią, jis nesitikėjo taip greitai rasti naują klubą, tačiau kadangi dabar komandos jis ieško tik trims mėnesiams, svarbus tapo ir finansinis faktorius. Taip iš visų variantų jis išsirinko Izraelį.

„Ši komanda man pasiūlė daugiau nei uždirbau Lietuvoje. Atvykau čia padėti jai pasiekti atkrintamąsias, tapti lyderiu. Darbas buvo pradėtas gerai, tik jiems reikėjo žmogaus, kuris padėtų jį gerai užbaigti.

Visur, kur žaidžiau, buvau ryškus, man gerai sekėsi Italijoje, Lietuvoje – noriu tą daryti ir čia. Lietuvos lyga buvo pajėgesnė, bet nesvarbu, kur žaidžiu, mano užduotis yra padėti komandai siekti pergalių“, – kalbėjo E.Omogbo, šypsojęsis ir neneigęs, kad karštas Izraelio oras taip pat buvo pliusas jo pasirinkime.

REKLAMA

Aukštaūgis tik patikina – jis tikrai nėra susidaręs blogo įspūdžio apie mūsų šalį ar lygą. Į Lietuvą jis mielai sugrįžtų, tačiau jei jo norėtų didesnių miestų klubai. Tos pačios klaidos jis kartoti nenorėtų.

Na, o „Pieno žvaigždėmis“ jis linki sėkmės sezone, toliau siekiant pergalių, ką šiuo metu sekasi daryti puikiai.

„Linkiu sėkmės komandai, žinau, kad viskas jiems bus gerai, nes visi kartu dirbome sunkiai. Tai krepšinis, čia nutinka visko, žaidėjai daug kur keičiasi – štai, ir NBA vyksta mainai taip pat (Šypsosi). Reikia tik tęsti pradėta gerą darbą.

Organizacija čia buvo gera, treneriai – šaunūs, žaidėjai – irgi, buvau nustebęs kaip visi gerai kalbėjo angliškai.

O jei mane kviestų „Rytas“, „Lietkabelis“ ar „Neptūnas“ – į tokias geras komandas tikrai atvykčiau. Bet ne ten, kur visiškai nėra ką veikti, nes taip gyventi – sunku“, – sako jis.

 


27 komentarai
Naujausi komentarai (27)
Geriausiai ivertinti (27)
PRO komentarai (10)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

  • LT žaidėjas