Iš NKL žaidėjų sudaryta komanda, kuri galėtų žaisti LKL (23)

Gegužės 13 d., 07:00
R.Stankevičius fiziškai yra vienas geriausiai pasiruošusių NKL žaidėjų (Nuotr. NKL)
R.Stankevičius fiziškai yra vienas geriausiai pasiruošusių NKL žaidėjų (Nuotr. NKL)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos krepšinio lygai (LKL) planuojant plėstis iki 12 komandų šansas žaisti aukščiausioje šalies lygoje turėtų atsirasti didesnei daliai krepšininkų.

Portalas Krepsinis.net pabandė vien iš praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) žaidėjų suformuoti komandą, kuri būtų pajėgi varžytis stipriausių šalies ekipų tarpe.

Startinis penketas

Razutis Razutis

REKLAMA

Ignas Razutis: 33 metai, 185 cm, įžaidėjas, „Telšiai“, 10,5 tšk., 4,3 atk. kam, 6,6 rez. per., 17,4 naud. bal.

I.Razutis visiškai pagrįstai atsiėmė naudingiausio NKL žaidėjo apdovanojimą. Antroje vietoje finišavusių „Telšių“ žaidimo gijos buvo šio patyrusio Plungiškio rankose. Įžaidėjas pirmavo lygoje pagal atiduotus rezultatyvius perdavimus, o geras jo pataikymas iš trijų taškų zonos vertė jį itin pavojingu puolime. Įdomu tai, kad būtent sulaukęs 33 metų I.Razutis demonstravo solidžiausią pataikymą iš tolimojo – gynėjas realizavo 38,9 proc. savo metimų.

Šis įžaidėjas anksčiau du sezonus jau yra praleidęs LKL, tačiau šiuo metu jis yra aukščiausiame savo karjeros taške bei neabejotinai buvo geriausias NKL įžaidėjas. Tai krepšininkas, gebantis puikiai vadovauti žaidimui aikštėje ir išpildyti visus trenerių reikalavimus.

Stankevičius Stankevičius

REKLAMA

Eimantas Stankevičius: 22 metai, 192 cm, gynėjas, Joniškio „Delikatesas“, 17,5 tšk., 6,5 atk. kam., 2,6 rez. per., 18,9 naud. bal.

Savojo šanso ir „Šiaulių“ klube sulaukiantis gynėjas buvo ryškiausiai išreikštas snaiperis visoje lygoje. Šiuo atžvilgiu galima teigti, kad E.Stankevičius estafetę perėmė iš Karolio Lukošiūno. Vidutiniškai per rungtynes E.Stankevičius mesdavo 7,5 tolimo metimo ir tai yra beveik visu tritaškiu daugiau nei antroje vietoje atsidūręs Karolis Babkauskas.

Mesdamas tokį kiekį tritaškių „Delikateso“ taikliarankis išlaikė 39,5 proc. taiklumą, tad drąsiai galima teigti, jog tai yra geriausias lygos metikas. Tritaškius E.Stankevičius užtikrintai mesdavo ir anksčiau, tačiau dabar šis gynėjas yra gerokai numetęs svorio ir tapęs kur kas atletiškesnis. Žaidėjai, turintys vieną stipriai išreikštą savybę, dažnai gali sudominti net aukšto lygio klubus, nors kiti jų žaidimo elementai ir šlubuoja.

Matulis Matulis

REKLAMA

Gintautas Matulis: 33 metai, 196 cm, puolėjas, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, 11,7 tšk., 3,1 atk. kam., 3,3 rez. per., 13,3 naud. bal.

Puolėjas, kuris dar prieš metus žaidė aukščiausioje šalies krepšinio lygoje ir buvo svarbus Kėdainių „Nevėžio“ ginklas, šį sezoną buvo vienas stabiliausių čempioniškos Marijampolės ekipos krepšininkų. Puikiai savo kūną prižiūrintis rokiškėnas gynyboje gali gintis net prieš kelių pozicijų žaidėjus, o puolime jo pagrindinis ginklas yra universalumas.

Dažnai G.Matulio indelis aukštesniame lygyje gali būti nematomas statistiniame protokole, tačiau tai krepšininkas, padarantis daug juodo darbo ir nevengiantis kieto fizinio žaidimo. Turint ekipoje gerai iš toli metančius I.Razutį ir E.Stankevičių, aštrus ir fiziškai tvirtas „trečias numeris“ kaip G.Matulis būtų puiki opcija.

Stankevičius Stankevičius

REKLAMA

Rokas Stankevičius: 25 metai, 202 cm, sunkusis krašto puolėjas, Mažeikių „Ereliai“, 19,3 tšk., 5,7 atk. kam., 3 rez. per., 20,4 naud. bal.

Mažeikių klube R.Stankevičius buvo gana aiškiai išreikštas lyderis, kuris turėjo neribotą veiksmų laisvę puolime. Universalus puolėjas NKL lygyje yra gana sunkiai sustabdomas, kadangi geba atakuoti iš įvairių nuotolių ir ypatingai gerai jaučiasi greitajame puolime.

R.Stankevičius fiziškai yra turbūt vienas solidžiausių NKL žaidėjų ir visi jo duomenys jam leidžia žaisti ir kur kas aukštesniame lygyje. Realu, kad įsitvirtinti „Šiaulių“ klube jam sutrukdė psichologinės problemos, o ne talento stoka. Arti savo piko esantis krepšininkas net ir komandoje sudarytoje iš visų NKL geriausių žaidėjų būtų viena iš pagrindinių opcijų puolime.

Pukelis Pukelis

REKLAMA

Aurelijus Pukelis: 25 metai, 205 cm, vidurio puolėjas, Šakių „Vytis“, 17,3 taško, 7,7 atk. kam., 1 rez. per., 22 naud. bal.

Šakių „Vyčio“ vidurio puolėjas turi aukščiausią reitingą iš visų lietuvių, kuomet žaidžia „trys prieš tris“, tačiau ir tradiciniame krepšinyje jis buvo ryškiausia savosios komandos figūra. Įdomu tai, kad A.Pukelio į šešėlį nenustūmė ir prie ekipos prisijungę broliai Lavrinovičiai. Nepaisant autoritetingų ir garsių komandos draugų, A.Pukelis išliko pagrindiniu komandos centru.

Kietas žaidimas arčiau krepšio, gera kova dėl atšokusių kamuolių, tvirtas kūnas bei solidus pataikymas iš įvairių nuotolių yra visas puokštė stipriųjų šio aukštaūgio savybių. Turėdamas šalia savęs gerus kūrėjus, kurie laiku gebėtų rasti A.Pukelį, šis vidurio puolėjas galėtų tapti rimtu galvosūkiu net ir LKL klubams.

Atsarginiai žaidėjai

Marčiulionis Marčiulionis

REKLAMA

Augustas Marčiulionis: 18 metų, 192 cm, įžaidėjas, Vilniaus „Perlas“, 15,3 tšk, 3,6 atk. kam., 5,8 atk. kam., 16,6 naud. bal.

A.Marčiulionis yra kitokio tipo įžaidėjas nei I.Razutis. „Perlo“ atakų organizatorius gali įnešti reikiamos energijos, aštrumo bei kibumo gynyboje. Būtent A.Marčiulionio gebėjimas žaisti greitai leido Vilniaus klubui organizuoti uraganišką žaidimą, su kuriuo sunkiai susitvarkydavo daugelis NKL klubų.

Akivaizdu, kad A.Marčiulionio lubos yra labai aukštai ir jo fizinės savybės bei geras krepšinio supratimas gali leisti kilti į patį aukščiausią lygy. Tokie talentai NKL ilgai neužsibūna, tad praėjusį sezoną mažesnių Lietuvos miestelių gyventojai greičiausiai paskutinį kartą savo namų arenose galėjo matyti šį krepšininką.

Jonkus Jonkus

Ernestas Jonkus: 20 metų, 187 cm, gynėjas, „Gargždai“, 12,4 taško, 4,5 atk. kam., 5,3 rez. per., 15,1 naud. bal.

REKLAMA

Nors šis jaunas gynėjas kaip ir E.Stankevičius gali pasigirti geru pataikymu iš distancijos, tačiau jo arsenalas puolime yra platesnis. E.Jonkus geba gerai žaisti „vienas prieš vieną“, puikiai jaučiasi atviroje aikštėje ir sugeba surasti ekipos aukštaūgius. Geras šio gynėjo kamuolio skirstymas „Gargždų“ klube prisidėjo ir prie to, kad puikų sezoną turėjo ir Laurynas Mikalauskas bei Mantas Ruikis.

Nors apie E.Jonkaus perspektyvas kol kas tiek garsiai nėra kalbama, tačiau solidus ir universalus gynėjo žaidėjas tikrai turėjo atkreipti daugelio dėmesį. Juodadarbio žaidėjo įspūdį paliekantis gynėjas jau artimiausiu metu gali tapti malonia staigmena Lietuvos krepšinio mylėtojams

Jogminas Jogminas

Justinas Jogminas: 22 metai, 197 cm, puolėjas, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, 10,9 tšk, 5,7 atk. kam., 2,3 rez. per., 15,2 naud. bal.

REKLAMA

Nors šį sezoną J.Jogminas žaidė daugiausiai sunkiojo krašto pozicijoje, tačiau kur kas efektyvesnis jis galėtų būti kaip „trečias numeris“. Jo raktu į sėkmę galėtų tapti pagerintas metimas. Akivaizdu, kad šiam puolėjui reikia dirbti su metimo technika ir kamuolio išmetimo greičiu. Pagerinęs šį elementą J.Jogminas taptų kur kas pavojingesnis varžovų krepšiui, o ir gynyboje jam parankiau darbuotis prieš „trečio numerio“ pozicijos žaidėjus.

J.Jogminas  yra labai tvirtai sudėtas ir galintis pasiūlyti tiek kontaktą arčiau krepšio, tiek sprogstamą energiją greitame žaidime. Darbas praėjusiame sezone su Ryčiu Vaišvila, o šiame su Povilu Šakiniu pagerino ir šio krepšininko žaidimo supratimą. Taktinių klaidų jis daro jau kur kas mažiau.

Ruikis Ruikis

Mantas Ruikis: 34 metai, 197 cm, sunkusis krašto puolėjas, „Gargždai“, 19,6 tšk, 5,3 atk. kam., 3,1 rez. per., 19,9 naud. bal.

REKLAMA

Panašu, kad M.Ruikį daugelis LKL klubų nurašė kiek per anksti. Puolėjas į Lietuvą sugrįžo po 6 metų praleistų trečioje Prancūzijos lygoje ir būdamas jau 34 metų debiutavo NKL pirmenybėse. M.Ruikis LKL yra žaidęs net 11 sezonų ir iš jų 3 turėjo dviženklį pelnomų taškų vidurkį. Laikas šio puolėjo dar per daug nepalietė ir jo stipriosios savybės niekur nedingo.

M.Ruikis mače su Molėtų „Ežerūnu“ pelnė 42 taškus ir pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą. Puolime jis vis dar gali atakuoti ir iš toli, ir iš vidutinio nuotolio. Ypatingai gerai šis patyręs žaidėjas rungtyniauja nugara į krepšį. Nors gynyboje M.Ruikiui kartais jau trūksta greičio, tačiau gintis arčiau krepšio ir atlaikyti fizinį kontaktą jis dar geba.

Lukošius Lukošius

Ignas Lukošius: 26 metai, 202 cm, vidurio puolėjas, Molėtų „Ežerūnas“, 14,7 taško, 10,2 atk. kam., 1,8 rez. per., 23,9 naud. bal.

REKLAMA

I.Lukošius šį sezoną pasitiko jau kur kas geresnės sportinės formos ir aikštėje efektyvus sugebėdavo išbūti ilgesnį laiko tarpą. Nors dažnai varžovai gali gana lėtoką aukštaūgį atakuoti situacijose „du prieš du“, tačiau po krepšiais jo fizine jėga ir skylių užkamšymas Molėtų klubui duodavo išties daug naudos.

Efektyviausias šis vidurio puolėjas gali būti trumpomis atkarpomis ir gintis prieš fiziškai stiprius, tačiau ne tokius paslankius oponentus. Puolime taškus I.Lukošius renkasi praktiškai tik baudos aikštelėje, tačiau ten jo judesių arsenalas yra gana platus. 

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


23 komentarai
Naujausi komentarai (23)
Geriausiai ivertinti (23)
PRO komentarai (8)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti