Į ketvertą įsiveržiančių „Pieno žvaigždžių“ sėkmės pėdsakais (6)

Vasario 4 d., 13:02
Ž.Skučas svariai prisideda prie pasvaliečių sėkmės (BNS nuotr.)
Ž.Skučas svariai prisideda prie pasvaliečių sėkmės (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda neabejotinai šiuo metu yra karščiausias Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) klubas.

Šiuo metu Gedimino Petrausko auklėtiniai laimėjo penkis mačus iš eilės ir šioje atkarpoje net dukart nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“, o šeštadienį tai padarė dar ir itin užtikrintai. Tokia atkarpa leido „Pieno žvaigždėms“ pergalėmis pasivyti ketvirtoje vietoje esantį Panevėžio „Lietkabelį“. Tiesa, panevėžiečiai yra sužaidę vienu maču mažiau.

Po itin blankios sezono pradžios ir nepavykusių pirkinių „Pieno žvaigždės“ sugebėjo rasti aukso viduriuką ir įsigijo patikimus legionierius: Yannicką Franke, Jay‘ų Threattą ir Dagoberto Peną. Vėliau atvyko ir Žygimantas Skučas, kuris nukrito tarsi iš dangaus, nes paliko Prancūzijos antros lygos ekipą.

Pažvelkime į „Pieno žvaigždžių“ žaidimą iš arčiau. Pirmiausia į akis krenta tai, kad tai antra blogiausiai besiginanti lygos komanda, praleidžianti į savąjį krepšį po 86,1 taško per mačą ir juos lenkia tik paskutinėje pozicijoje esantys „Šiauliai“ – 89 praleidžiami taškai į savąjį krepšį. Savo prastą gynybą pasvaliečiai bent jau iš dalies kompensuoja geru puolimu – 83,4 taško ir pagal šį rodiklį ketvirta pozicija LKL. Kaip jau matėte, kol kas „plius/minus“ rodiklis, yra neigiamas, tačiau tai netrukdo turėti teigiamų pergalių bei pralaimėjimų balansą, kuris yra 12 ir 9.

REKLAMA

Nieko nuostabaus, kad „Pieno žvaigždės“ daugiausiai akcentų deda puolime, kadangi G.Petrauskas yra būtent tokio krepšinio šalininkas. Strategas leidžia laisvesnį krepšinį ir nebando įstatyti savo auklėtinių į itin griežtus rėmus.

Tai atsispindi ir žaidimo analizėje – „Pieno žvaigždės“ net 17 proc. taškų surinko greitu puolimu. Čia geriausiai jautėsi Emmanuelis Omogbo, bet šio žaidėjo komandoje neliko – aukštaūgis per ataką pelnydavo 1,1371 taško. Daugiausiai greitajame puolime žaidžia Tomas Lekūnas, kuris tapo LKL sausio mėnesio geriausiu žaidėju – jo reitingas yra 1,139 taško, kas yra „vidutiniškas“ pasirodymas pagal „Synergy“ skaičiavimus. Gerai šansus greitajame puolime išnaudoja Y.Franke (1,1214 tšk. per ataką), labai gerai – veteranas Gytis Sirutavičius (1,333 tšk. per ataką). Kol kas prastokai sekasi D.Penai (0,692 tšk. per ataką), kurio beveik kas ketvirtas greitas išpuolis baigiasi netaikliu metimu arba klaida.

Akivaizdu, kad „Pieno žvaigždžių“ naujas „centras“ bus greitas, mobilus ir taip pat bėgantis į greitą puolimą. E.Omogbo apskritai buvo daugiausiai LKL į greitą puolimą skuodžiantis aukštaūgis bei aštuntas daugiausiai tai darantis žaidėjas visoje lygoje.

Pieno žvaigždės Pieno žvaigždės

REKLAMA

25,5 proc. taškų pasvaliečiai susirinko iš metimų iš statinių padėčių. Dažniausiai viskas atrodo taip: žaidžiamas pikenrolas ir tada kamuoliai ne kišami po krepšiu besileidžiančiam žaidėjui, o keliauja komandos draugui, kuris vos gavęs kamuolį jį meta į krepšį. Neretai J.Threattas pats žaidžia vienas prieš vieną, sutraukia gynybą ir taip numeta kamuolį laisvam komandos draugui. Tokius metimus dažniausiai atlieka Vytautas Šulskis (19,5 proc. visų situacijų) ir T.Leknas (19, proc. visų situacijų). V.Šulskio reitingas yra 0,876 taško per ataką, o štai T.Lekūno – net 1,218 taško, kas yra „labai gerai“ pagal „Synergy“ skalę. Vis dėlto geriausiai metimus iš statinės padėties išnaudoja Ž.Skučas, kuris neturi taiklios rankos, bet savo pasirodymą pradėjo itin efektingas: jis pelno 1,519 taško per ataką, kas yra „puiku“ pagal „Synergy“ skalę.

Ž.Skučas tapo tikru „X faktoriumi“: jis iki šiol pataikė 74 proc. (!) dvitaškių (37/50) ir net 47,6 proc. (!) tritaškių (10/21), kas yra visiška jo karjeros anomalija ir varžovai rizikuodavo palikdami aukštaūgį ties tritaškiu. Štai praėjusiame sezone jis tritaškius metė 35 proc. (21/60) tikslumu, o 2016–2017 m. sezone – tik 24,7 proc. (18/73) taiklumu. Ž.Skučas beveik trečdalį (29,7 proc.) savo visų taškų surinko būtent metmais iš statinės padėties, tuomet 15,4 proc. taškų pelnyta įkirtimais ir 14,3 proc. – greitajame puolime.

REKLAMA

Jeigu metimai iš statinės padėties būdavo dažniausiai atliekamas veiksmas ir praėjusiame sezone, tai antras buvęs rodiklis, žaidimas nugara į krepšį, dabar „Pieno žvaigždėse“ yra praktiškai eliminuotas iš aukštaūgio arsenalo.

15,1 proc. visų sezono situacijų „Pieno žvaigždės“ naudojo metimus, kuriuos atliko tas žaidėjas, kuris turėjo kamuolį pikenrolo situacijose. Metimai po tokių padėčių atliekami „puikiai“ pagal „Synergy“ skalę. Abu įžaidėjai tiek J.Threattas (1.069 tšk. per ataką), tiek Tomas Galeckas (1 tšk. per ataką) puikiai išnaudoja tokias situacijas, kai patys atakuoja krepšį po „du prieš du“ kombinacijos. Daug tokių situacijų žaidžia ir Y.Franke (0.969 tšk. per ataką) ir D.Pena (0,857 tšk. per ataką), kurie nėra įžaidėjai. Beje, labai gerai situacijas išnaudodavo ir komandą palikęs atakų organizatorius Lance‘as Jeteras (0,966 tšk. per ataką).

Prieš „puikiai“ išpildomų detalių reikėtų atkreipti dėmesį į dar vieną aspektą – puolime atkovojamų kamuolių išnaudojimą. LKL svetainėje pažvelgę į puolime atkovotų kamuolių vidurkį pamatysime, kad „Pieno žvaigždės“ pagal šį rodiklį yra vos 9-os – 9,52 per mačą. Prasčiau puolime kamuolius griebia tik veteranų prikimšta Prienų „Skycop“ (7,57) komanda. Tačiau „Pieno žvaigždės“ šias situacijas išnaudoja puikiai: „Synergy“ duomenimis, per vieną situaciją pelno 1,318 taško. Šiame sezone antrais šansais pasvaliečiai surinko 116 taškų, kas yra 4,9 proc. viso kraičio.

REKLAMA

Pažvelkime į daug taškų praleidžiančią „Pieno žvaigždžių“ gynybą. Prasčiausiai G.Petrausko kariaunai sekasi gintis prieš varžovų įkirtimus – praleidžiama net 1,331 taško per ataką. Tokiomis situacijomis praleista 9,3 taško viso sezono taškų.

0,96 taško per ataką „Pieno žvaigždės“ praleidžia, kai varžovai žaidžia nugara arčiau krepšį – 11,3 proc. taškų praleista, kai oponentai atakavo taip. Dažnai atakuojami „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgiai, bet varžovai bando išnaudoti ir T.Galecko žemą ūgį, nes dauguma komandų turi bent jau vieną aukštesnį įžaidėją. 14,1 proc. taškų į „Pieno žvaigždžių“ krepšį krito po pikenrolo situacijų, kai ataką baigia derinį kūręs žaidėjas – taip praleidžiama 0,905 taško per ataką. Pagal šį rodiklį pasvaliečiai yra apskritai paskutiniai lygoje.

Labai gerai „Pieno žvaigždės“ grįžta iš puolimo į gynybą ir taip nutraukia oponentų greitas atakas – pagal šį rodiklį yra ketvirta geriausia gynyba lygoje. Geriausiai visoje lygoje „Pieno žvaigždės“ ginasi prieš varžovų metimus po užtvarų. Tai reiškia, kad arba pasvaliečiai labai gerai išanalizavę oponentų derinius ir užsiima tinkamas padėtis, arba labai gerai išlenda pro užtvarą ir nesudaro erdvės varžovui atlikti laisvo metimo.

REKLAMA

„Pieno žvaigždžių“ komanda šiuo metu LKL tikrai rodo puikų krepšinį ir nebūtų didelė staigmena, jeigu reguliariajame sezone finišuotų ketvirtoje pozicijoje. Tuo pačiu G.Petrausko kariauna jau susikūrė net 4 pergalių pranašumą prieš artimiausią varžovą, kas, likus 15 turų iki reguliaraus sezono pabaigos, yra tikrai solidus atotrūkis. Kaip bebūtų, jau dabar galima vadinti „Pieno žvaigždes“ maloniausiai LKL reguliariajame sezone nustebinusia ekipa.

 

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


6 komentarai
Naujausi komentarai (6)
Geriausiai ivertinti (6)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
LKL