Gruzijos didvyris buvo per plauką nuo kitokio scenarijaus: Z.Pachulios karjerą išgelbėjo keli lemtingi žodžiai (3)

Rugpjūčio 31 d., 10:42
Z.Pachulia galėjo baigti karjerą labai anksti (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)
Z.Pachulia galėjo baigti karjerą labai anksti (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)
Gabrielė Miknevičiūtė

Kažkas gali nemėgti Zazos Pachulios, tačiau Gruzijoje šis krepšininkas yra tikras didvyris ir pavyzdys visiems.

33 metų 211 cm ūgio vidurio puolėjas yra vienintelis iš mažos, beveik Lietuvos dydžio, Gruzijos kilęs krepšininkas, tęsiantis karjerą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) bei tapęs šios lygos čempionu.

Šiais metais NBA čempiono žiedą atsiėmęs gruzinas tikrai nebuvo pamirštas gimtojoje šalyje, kur meilę jam puikiai atspindėjo ir „Visų žvaigždžių“ rungtynių balsavimas, kuomet milžiniško palaikymo sulaukęs Z.Pachulia netikėtai buvo tapęs jo lyderiu.

Vos prieš tris savaites Gruzijos krepšininkui valstybė įsteigė apdovanojimą už nuopelnus, kurį įteikė pats šalies prezidentas Giorgi Margvelašvili.

„Neįtikėtina, grįžau namo su trofėjumi, nekantrauju atšvęsti su tautiečiais“, – tada džiaugėsi Z.Pachulia, kurį pasveikinti nekantravo ir būrys juo besižavinčiu gruzinų.

REKLAMA

Dabar Z.Pachulia yra tikras Gruzijos didvyris, tačiau dar jo karjeros pradžioje viskas galėjo pasisukti kardinaliai kitaip.

1992 metais Z.Pachulia pirmą kartą profesionaliau susipažino su krepšiniu. Šia kryptimi jį pastūmėjo tėvas Davitas Pachulia, pats buvęs dziudo čempionu Sovietų Sąjungoje bei norėjęs, kad jo sūnus taip pat būtų sportininku. Nors Z.Pachulios mama buvo krepšininkė, ji kaip tik nenorėjo, kad sūnus žengtų jos pėdomis, tačiau šis turėjo kitų planų ir žaidė, nepaisydamas to, kad ledinėje mokyklos salėje tą teko daryti su kepure ir pirštinėmis.

1998 metais, būdamas vos 14-os, aukštas ir talentingas Z.Pachulia patraukė turkų dėmesį bei buvo pakviestas atvykti žaisti į šią šalį. Tuometė Stambulo „Ulkerspor“ primygtinai norėjo prisivilioti gruziną.

Vis tik tėvai nenorėjo vieno sūnaus paleisti į svetimą šalį, tad į Turkiją teko keliauti vienam iš jų. Autobuso vairuotoju dirbęs tėvas Davitas metė darbą bei nuskrido paskui sūnų. Jis tapo neatskiriama klubo dalimi bei ištikimu patarėju visais klausimais.

Davitas palaikė labai artimą ryšį su sūnumi, tačiau jo išlaikytiniu būti neketino – mokėsi turkų kalbos, ruošėsi rasti darbą bei buvo tikru vyro pavyzdžiu, kaip sakė pats Z.Pachulia.

REKLAMA

„Kuomet tėtis atvyko į Turkiją su manimi, jis prisidėjo prie mano NBA svajonės. Viskas ką darau, yra dėl jo“, – sakė krepšininkas.

Tačiau 1998 metais Z.Pachuliai buvo lemtingi ir taip pat – itin sudėtingi, nes vos pradėjus siekti NBA svajonės jam kilo rimtų minčių viską mesti.

To priežastimi tapo tėvo sveikata.

Davito sveikata rimtai sušlubavo ir šis, grįžęs į Gruziją, patyrė du širdies smūgius. Kol visa šeima keliavo jo lankyti, ištiko dar vienas smūgis. Kardiologui beliko konstatuoti – išgelbėti 40-mečio nesulaukusį vyrą yra per vėlu.

Tai tapo milžinišku smūgiu visai šeimai ir ypač – Z.Pachuliai. Tuo metu būdamas vos penkiolikos Z.Pachulia suvokė atsakomybę prieš šeimą ir buvo nusiteikęs mesti dar net kaip reikiant neprasidėjusią karjerą, grįžti į Gruziją bei padėti motinai.

„Buvau drąsiai pasiruošęs viską mesti ir būti su ja šiuo laikotarpiu. Klausimų net nekilo“, – pripažino anksti tokią patirtį turėjęs krepšininkas.

Tačiau to padaryti aukštaūgiui motina griežtai neleido. „Ne, tu negali visko mesti. Svarbiausia, jog būtum laimingas“, – pareiškė ji ir taip gruzinas grįžo atgal į Turkiją, kur žaidė iki pat 2003 metų, kol jam sukako 19 metų ir naujokų biržoje jį 42-uoju šaukimu pasirinko Orlando „Magic“.

REKLAMA

Nuo to laiko Z.Pachulia rungtyniauja NBA ir įkvepia gruzinus savo kovingumo pavyzdžiu. Rimtai su krepšiniu atsisveikinti norėjęs aukštaūgis laukia, kol savo istoriją galės papasakoti vaikams, bei savo tėvą iki šiol laiko didžiausiu savo autoritetu.

Didžiausia Gruzijos krepšinio žvaigždė stos į dvikovą su lietuviais šį vakarą, 18.30 val.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: lapkričio mėnuo Eurolygoje. Spausk ir žiūrėk >>


3 komentarai
Naujausi komentarai (3)
Geriausiai ivertinti (3)
PRO komentarai (1)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga