07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
0
Brazilija
0
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
0
Graikija
0
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
0
Ispanija
0
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
0
Vokietija
0
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
JAV
0
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
0
Pietų Sudanas
0

Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (41–45 vietos) (15)

Birželio 1 d., 11:00
Žukauskas, Marčiulionis, Maldūnas, Reitingui (Scanpix nuotr.)
Žukauskas, Marčiulionis, Maldūnas, Reitingui (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net penktus metus paeiliui pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Portalo žurnalistai bei šalies žaidėjai ir treneriai surikiavo savo nuomone pajėgiausius krepšininkus, o bendras rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį, mažiau dėmesio skiriant jų praeities pasiekimams ar ateities perspektyvoms. Taip pat daugiau svorio suteikta individualiems pasirodymams, komandinius rezultatus paliekant nuošalyje.

Krepšininkai reitinge pateikiami su pernykšte pozicija skliaustuose, statistika esminiuose turnyruose bei trumpa sezono apžvalga.

46–50 vietos>>>

REKLAMA

45. (53) Regimantas Miniotas (Vilniaus „Wolves Twinsbet“)

Statistika LKL: 19 minučių, 7,9 taško (44 proc. trit.), 6 atk. kam., 1,1 rez. perd., 10,5 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 17 minučių, 5,1 taško (36 proc. trit.), 4,3 atk. kam., 0,7 rez. perd., 8 naud. bal.

Praėjusį sezoną už penkiasdešimtuko ribos iškritęs R.Miniotas šiemet grįžo tarp geriausiųjų. „Vilkų“ kapitonas tapo stabilumo garantu, retai iššaudamas didesniu taškų skaičiumi, tačiau nuolat pasiūlantis kovą baudos aikštelėje bei teisingus sprendimus už jos ribų. Europos taurėje šį sezoną jo rezultatyvumo rekordas siekė 11 taškų, vietiniame fronte tik dukart peržengta 13 taškų riba, tačiau nuolat didesnis naudingumo balų skačius sufleruoja apie kitokias jo funkcijas aikštėje.

REKLAMA

Aukštaūgis gerai užsiima pozicijas kovodamas dėl kamuolių ir gali išplėsti aikštelę, nors šio ginklo griebiasi stebėtinai retai – 11 išmestų tritaškių Europos taurėje ir 43 Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Kiek stebina tai, kad 208 cm ūgio puolėjas itin retai blokuoja metimus, per sezoną tai įgyvendinamas tik penkis kartus, nė vieno – Europos taurėje. Apskritai R.Miniotas turi tendenciją būti menkai pastebimas aikštėje, dažnai pasyviai sužaidžia ilgesnes atkarpas, tačiau efektyviai išnaudoja puolime gaunamas progas. Jo ateitis Vilniaus klube nėra užtikrinta, nors kapitono pareigos tarsi ir įpareigotų likti komandoje.

44. (28) Eigirdas Žukauskas (Vilniaus „Wolves Twinsbet“)

Statistika LKL: 22 minutės, 8 taškai (43 proc. trit.), 3,6 atk. kam., 1,5 rez. perd., 9,2 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 24 minutės, 6,4 taško (36 proc. trit.), 3,5 atk. kam., 1,5 rez. perd., 7,1 naud. bal.

E.Žukauskas šalia bendraklubio reitinge atsidūrė neatsitiktinai – akivaizdu, kad jų komandiniai rezultatai yra identiški, bet ir individualiai sezonai buvo panašūs. E.Žukauskas startavo banguotai, o pasirodymą Europos taurėje uždarė -4 naudingumo balų pasirodymu prieš Londono „Lions“. Vis dėlto jis turi daugiau potencialo iššauti atskirose rungtynėse nei R.Miniotas, vien atkrintamosiose suversdamas 20 taškų Klaipėdos „Neptūnui“, ketvirtajame serijos prieš Vilniaus „Rytą“ mače sumesdamas 16. Nuo ketvirtfinalių starto tritaškius jis leidžia net 59 procentų tikslumu (13/22).

REKLAMA

Apskritai E.Žukauskas yra universalus puolėjas – jis gerai skaito žaidimą, gali tiek susikurti metimą ties perimetru, tiek veržtis ar žaisti nugarą į krepšį. Ilgai karjeros laipteliais lipęs puolėjas netrukus švęs 32-ąjį gimtadienį bei iki šiol yra ribojamas to, kad neturi vieno išskirtinio įgūdžio. Karjeros piką E.Žukauskas išgyveno 2022-aisiais, kai reitinge pasiekė 20-ąją vietą bei atstovavo rinktinei Europos čempionate. Šiemet į rinktinės sąrašus jis jau nepateko, gerokai smuktelėjo reitinge, o ir dėl savo žaidimo „Wolves Twinsbet“ gretose nėra visiškai ramus. Jo sutartyje numatytas „pliusas“, prie kurio aktyvavimo gali gerokai prisidėti solidus finišas „Betsafe-LKL“ atkrintamosiose.

43. (43) Mindaugas Kupšas (Kaohsiungo „Acquas“)

Statistika Taivane: 34 minutės, 21,4 taško, 10 atk. kam., 2,1 rez. perd., 22,9 naud. bal.

REKLAMA

M.Kupšas per metus reitinge nepasistūmėjo nė per plauką, ne tik užimdamas tą pačią vietą, bet ir surinkdamas beveik tą patį balsų skaičių. Tokio likimo priežastis suprasti nėra sunku – jis pratęsė dominavimą mažai dėmesio sulaukiančioje ir išskirtinių duomenų žaidėjams palankiose Taivano pirmenybėse. Viena vertus, lietuvis niekuo nenusileido 24 taškus ir 13,3 atkovoto kamuolio toje pačioje lygoje rinkusiam DeMarcusui Cousinsui, kita vertus, po 13,9 kamuolio ten susirinkdavo ir už reitingo ribų likęs Egidijus Mockevičius.

M.Kupšo žaidime labiausiai stebina aukštesniame lygyje iš jo nematyta ištvermė – aukštaūgis per rungtynes sužaidžia net po 34 minutes ir yra penktas rezultatyviausias visos lygos žaidėjas. 218 cm ūgio milžinas per rungtynes išdalina ir 1,6 bloko, o per visą sezoną išmetė keturis tritaškius, iš kurių vieną pataikė. 33-ejų vidurio puolėjas jau trejus metus praleido Taivane, kur turi žvaigždės statusą, tad nenustebintų ten likdamas ir toliau.

REKLAMA

42. (-) Augustas Marčiulionis (Saint Mary’s universiteto „Gaels“)

Statistika NCAA: 33 minutės, 12,4 taško (34 proc. trit.), 3,3 atk. kam., 5,3 rez. perd.

A.Marčiulionis reitinge nėra naujokas – dar 2021-aisiais kelių balsų jis sulaukė po intriguojančios atkarpos Vilniaus „Ryte“. Vis dėlto persikėlęs už Atlanto jis buvo trumpam dingęs iš daugelio radarų, tačiau per pastaruosius metus susigrąžino visas prarastas akcijas. Pasitikėjimo jis pridėjo solidžiais pasirodymais rezervinėje Lietuvos rinktinėje, o proveržio sezoną sužaidė ir tarp Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) studentų, dvigubai pakeldamas visus savo statistinius rodiklius ir pridėdamas devynis procentus prie tritaškių taiklumo.

22-ejų lietuvis yra nykstančios rūšies atstovas – jis pasižymi tradicinio įžaidėjo instinktais, patikimai valdydamas kamuolį ir pirma ieškodamas perdavimo bei tik po to bandydamas susikurti savo metimą. A.Marčiulionis pripažintas „West Coast“ konferencijos naudingiausiu žaidėju bei būdamas vienu lyderių išvedė „Gaels“ į „Kovo beprotybę“. Jis išlieka viena didžiausių intrigų šios vasaros rezervinėje rinktinėje, o kitą sezoną turėtų dar ryškiau žibėti už Atlanto. Ketvirtuosius metus NCAA žaidžiantys jaunuoliai įprastai turi visišką laisvę, komandą paliko ženkliai daugiausiai metimų atlikdavęs Aidanas Mahaney, o kompaniją A.Marčiulioniui palaikys ir Paulius Murauskas.

REKLAMA

41. (49) Gabrielius Maldūnas (Panevėžio „7bet-Lietkabelis“)

Statistika LKL: 19 minučių, 6,5 taško, 4 atk. kam., 1,4 rez. perd., 7,5 naud. bal.

Statistika Europos taurėje: 21 minutė, 7,6 taško, 4,9 atk. kam., 1,7 rez. perd., 10,3 naud. bal.

G.Maldūnas reitinge pakilo kiek mažiau nei būtų galima tikėtis po patekimo į Pasaulio taurėje žaidusį rinktinės dvyliktuką. Vis dėlto jau penktąjį sezoną Panevėžyje leidžiančio aukštaūgio skaičiai nėra iššaukiantys, o rinktinės planuose šią vasarą jo pavardės neliko. Nenado Čanako schemose G.Maldūnas išlieka spragas kamšančiu žaidėju, galinčiu gintis prieš įvairaus stiliaus oponentus, o puolime atakas užbaigti tik sau vienam būdingais metimais iš baudos aikštelės ar vidutinio nuotolio. Metimų iš perimetro puolėjas griebiasi retai, nors atsižvelgiant į kuklų baudų metimų pataikymą (53 procentai LKL ir 64 procentai Europos taurėje) tai ir neturėtų stebinti.

„7bet-Lietkabelio“ puolėjas išsiskiria sugebėjimu prisitaikyti prie varžovų pasiūlyto lygio. Jis yra vienas retų lietuvių, kurie tarptautiniame fronte renka geresnę statistiką nei „Betsafe-LKL“, savo vaidmenį kaip mobiliausias aukštaūgis jis rado ir rinktinėje. Vis dėlto 31-erių puolėjas išlieka itin specifiniu žaidėju, kuris gerai skaito žaidimą ir gali iššauti, tačiau nepasižymi lyderio savybėmis puolime, bet tuo pačiu ir stebina užtikrintumu lemiamais rungtynių momentais. Ilgainiui G.Maldūnas gali tapti Panevėžio Pauliumi Jankūnu – aukšto lygio užsienio klubuose savo vietą jis rastų vargiai, bet turi viską, ko reikia virsti vietine legenda.

„Ilgoji pertrauka“: Šeškus „M Basket“ ekipai, Jaručio statusas klube, kodėl „CBet“ pasirinko Šernių, o ne Eglinską, iš piršto laužti gandai, Maksvyčio laimėjimai ir Paryžiaus korta, Alexo Antetokounmpo atvykimo į Lietuvą detalės ir krepšinio pasaulio žmonių reakcija į kritiką


15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti