Geriausių Lietuvos krepšininkų penkiasdešimtukas (41–45 vietos) (42)

Gegužės 18 d., 07:00
Ž.Skučas sužaidė proveržio sezoną, jaunesni kolegos akcijų taip nepakėlė (Scanpix nuotr.)
Ž.Skučas sužaidė proveržio sezoną, jaunesni kolegos akcijų taip nepakėlė (Scanpix nuotr.)
Rokas Liolaitis

Krepsinis.net antrus metus paeiliui pristato Lietuvos krepšininkų reitingą. Penketas portalo žurnalistų surikiavo savo nuomone pajėgiausius šalies žaidėjus, o bendras to rezultatas pateikiamas jūsų teismui.

Edgaras Pulkovskis, Gabrielė Miknevičiūtė, Karolis Tretjakas, Tautvydas Kubilius ir Rokas Liolaitis sudėliojo savo penkiasdešimtukus, kiekviename iš jų aukščiausią vietą užėmęs krepšininkas gavo 50 taškų, antras – 49, trečias – 48 ir taip toliau. Žaidėjai išrikiuoti pagal bendrą taškų sumą, o esant lygiam rezultatui – pagal aukščiausią individualiame penkiasdešimtuke užimtą vietą.

Žaidėjai buvo vertinami pagal šį sezoną pademonstruotą meistriškumo lygį ir bendrą lygį, bet neatkreipiant dėmesio į jų praeities pasiekimus ar ateities perspektyvas. Taip pat daugiau svorio buvo suteikiama individualiems pasirodymams, komandinius rezultatus paliekant nuošalyje. Skliaustuose nurodyta pernai užimta vieta.

REKLAMA

46–50 vietos>>>

45. (50) Laurynas Beliauskas (Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“)

Statistika Ispanijoje: 19 minučių, 7,3 taško (32 proc. trit.), 1,5 atk. kam., 1,6 rez. perd., 6,2 naud. bal.

24-erių gynėjas visą karjerą leido gimtojoje Klaipėdoje, tačiau po sėkmingo sezono starto Kėdainiuose netruko pakelti sparnus į Ispaniją. Tada jis komandoje spėjo sužaisti tik tris mačus, o dabar Ispanijos vidutiniokų ekipoje leidžia pilną (bei dar nesibaigusį) sezoną ir kuria sau vardą užsienyje.

Sezoną L.Beliauskas pradėjo sėkmingai, šešis mačus paeiliui pelnydamas dviženklį taškų skaičių, bet vėliau jo vaidmuo, o tuo pačiu ir taškų kraitis, ėmė svyruoti. Esminė problema – Kėdainiuose jis sužibo įžaidėjo pozicijoje, o „Obradoiro CAB“ dažniausiai atlieka atakuojančio gynėjo funkcijas. Jam tai taip pat tinka, nes metimas iš toli yra viena stipriųjų lietuvio pusių, tačiau laiką aikštėje teko dalintis su komandos žvaigžde Kassiusu Robertsonu. L.Beliauskas per savo karjerą dar neįrodė psichologinio tvirtumo ir sugebėjimo būti naudingu neturint garantuotos rolės.

REKLAMA

L.Beliauskas Ispanijoje itin retai stodavo prie baudų metimo linijos (1,1 karto per rungtynes), nors daugiausiai laiko praleidžiant ties perimetru tai ir yra suprantama. Jo sutartis su „Obradoiro CAB“ galioja ir kitam sezonui, o pasirodymas šiame gali nulemti tolimesnę jo karjeros raidą. Norisi palinkėti, kad ši kiltų tik aukštyn.

44. (45) Karolis Lukošiūnas (Kauno „Žalgiris“)

Statistika Eurolygoje: 6 minutės, 2,3 taško (41 proc. trit.), 0,3 atk. kam., 0,2 rez. perd., 0,8 naud. bal.

Statistika LKL: 16 minučių, 5,9 taško (42 proc. trit.), 0,9 atk. kam., 0,8 rez. perd., 3,3 naud. bal.

Antrąjį sezoną „Žalgiryje“ 23-ejų snaiperiui ryškaus šuolio į priekį atlikti nepavyko. Pasikeitus treneriams pernykštis reputacijos kūrimasis treniruotėse liko bevertis ir dėl minučių aikštėje teko kovoti iš naujo. Vienintelis ryškus pasiekimas – sužaistų rungtynių Eurolygoje skaičius pakilo nuo 6 iki 16, gaunant daugiau šansų parodyti save aukščiausiame lygyje.

REKLAMA

Pagrindiniu K.Lukošiūno ginklu aikštėje išlieka tolimi metimai. Vilnietis kamuolį išleidžia greitai ir kokybiškai, gali pataikyti net iš labai tolimo nuotolio, o šį sezoną parodė ir Artūro Milaknio užpatentuoto landymo iš užtvarų užuomazgų. Vis dėlto kitose srityse gynėjui dar reikia gerokai padirbėti, o didžiausių problemų jam kyla gynyboje, kur trūksta tiek solidaus kojų darbo, tiek elementarios jėgos. Vis dėlto vienas elitinis įgūdis dažnai nuveda toliau nei daug mažų pliusų, o K.Lukošiūnas akivaizdžiai žengia būtent šiuo keliu.

Kitaip nei daugelis „Žalgirio“ surenkamų lietuvių, K.Lukošiūnas į Kauną atvyko nesužaidęs žvėriško sezono LKL – „Šiaulius“ jis paliko su 7,5 taško ir 4,5 naudingumo balų vidurkiu. Šis snaiperis išlieka viena didžiausių Lietuvos krepšinio vilčių, nors ir turi aiškiai išreikštas funkcijas, jo karjeros lubos ir net dabartinis lygis išlieka sunkokai nuspėjamais. Būtų įdomu jį pamatyti savo pajėgumo komandoje, nes „Žalgiryje“ jis išlieka su šiokiu tokiu avansu.

43. (38) Žygimantas Janavičius (Klaipėdos „Neptūnas“)

Statistika LKL: 26 minutės, 9,3 taško (26 proc. trit.), 3,4 atk. kam., 6,5 rez. perd., 13,5 naud. bal.

REKLAMA

Ž.Janavičius šį sezoną turėjo būti ryškus diržą susiveržusio „Neptūno“ lyderis, tačiau jau sezono pradžioje dviems mėnesiams iš rikiuotės jį išvedė pėdos trauma, o sugrįžus prireikė daug laiko įsibėgėti. Vis dėlto sezono eigoje atsigavo tiek „Neptūnas“, tiek pagrindinis įžaidėjas, palypėjęs iki antrosios vietos lygoje pagal rezultatyvius perdavimus, nors tuo pačiu ir pasiekęs penktąją pagal klaidas (2,8 karto per rungtynes).

32-ejų įžaidėjas šį sezoną naujų triukų neparodė – pagrindiniais jo pliusais išliko žaidimo organizavimas, tiek dalinant rezultatyvius perdavimus, tiek sustatant komandos draugus atakai. Achilo kulnui Ž.Janavičiui ir toliau išlieka metimas iš toli, kuris niekada neblizgėjo, o dabar krenta jau ketvirtajame sezone paeiliui. Įdomi detalė – sezono uždarymo mačas prieš „Lietkabelį“ tapo pirmuoju, kuriame alytiškiui pavyko blokuoti metimą.

Ž.Janavičius išlieka įžaidėju, kuris gali padėti rinktinei FIBA „languose“, tačiau į pagrindinę sudėtį nepretenduoja, o ryškaus proveržio šioje karjeros stadijoje tikėtis jau vėloka. Per karjerą jis tik kartą išbandė žaidimą užsienyje, tačiau karjerai sukant link pabaigos, o Klaipėdos klubui užsiėmus skolų grąžinimu, į tokią galimybę spjauti nederėtų.

REKLAMA

42. (25) Arnoldas Kulboka (Bilbao „RETAbet“)

Statistika FIBA Čempionų lygoje: 19 minučių, 6,2 taško (11 proc. trit.), 4,7 atk. kam., 0,7 rez. perd., 5,5 naud. bal.

Statistika Ispanijoje: 22 minutės, 9 taškai (43 proc. trit.), 3,8 atk. kam., 0,5 rez. perd., 8,7 naud. bal.

23-ejų marijampoliečiui tai yra jau šeštasis sezonas užsienyje, tačiau savęs paieškos dar neatrodo pasiekusios finišo tiesiosios. Išbandžius Vokietiją ir Italiją, Ispanijos krepšinio stilius jam pasirodė tinkamiausias, nors išskirtiniu potencialu pasižymėjęs talentas pastaruoju metu ir atsilieka nuo jam žadėtos kilimo į žvaigždes kreivės.

A.Kulboka savo žaidimą ir toliau grindžia tolimais metimais, kuriuos laido dvigubai dažniau nei dvitaškius, tuo pačiu retai stodamas prie baudų metimo linijos (27/34 Ispanijoje ir 6/9 Čempionų lygoje). Tritaškių taiklumas liko neparodytu Čempionų lygoje (3/27), nors čia buvo sužaistos tik šešerios rungtynės ir konkrečių išvadų daryti nereikėtų. Sutvirtėjęs sudėjimas leidžia kiek geriau grumtis dėl kamuolių.

REKLAMA

Marijampolietis pastaraisiais metais buvo nuolat siejamas su „Žalgiriu“, tačiau pastarasis jo sezonas tiesiog neįtikina, kuriam laikui jis net buvo iškritęs iš Bilbao klubo rotacijos. Susidaro įspūdis, kad jo progresas yra kiek sulėtėjęs. „RETAbet“ gali iškristi į žemesnį Ispanijos divizioną, tačiau net ir išsilaikius aukščiausioje lygoje A.Kulbokai veikiausiai būtų pravartu pakeisti aplinką.

41. (-) Žygimantas Skučas (Utenos „Juventus“)

Statistika LKL: 25 minutės, 13 taškų (44 proc. trit.), 4,3 atk. kam., 1,4 rez. perd., 14,2 naud. bal.

Ž.Skučas šį sezoną yra tarp labiausiai patobulėjusių lygos žaidėjų, nors ir apmaudoka, kad proveržio sezonas atėjo jau sulaukus 29-erių. Sau įprastą kietą žaidimą puolėjas pagaliau aplipdė atitinkamo lygio įgūdžiais tiek puolime, tiek gynyboje, tapdamas vienu į LKL medalius pretenduojančios komandos lyderių.

REKLAMA

Jei praėjusį sezoną pagerėjusį pataikymą iš toli buvo galima nurašyti mažam metimų kiekiui ir atsitiktinumams, šiemet to daryti nebegalima (48/109 tritaškių). Geras darbas gynyboje prieš įvairių pozicijų žaidėjus išlieka jo vizitine kortele bei itin pravertė išbandytose 3x3 batalijose. Aikštėje jis gali tapti emociniu komandos lyderiu, nors dėl tos pačios priežasties kartais pats eliminuoja save iš rungtynių. Žydrūnas Urbonas dievagojasi pavertęs Ž.Skučą „geru berniuku“, tačiau dėl nuolatinių kontroversijų jis išlieka vienu įdomiausių lygos žaidėjų.

Ūgio stoką ir neišskirtinį atletiškumą kovodamas po krepšiais Ž.Skučas kompensuoja kovingumu, tačiau būtent šios savybės paverčia jį prototipiniu LKL aukštaūgiu, kuriam sunkiai pavyktų atitikti užsienio klubų keliamus lūkesčius. Vis dėlto LKL kontekste jis dar gali šoktelėti į aukščiau turnyro lentelėje esančias ekipas, o artėjantis karjeros pikas yra ideali galimybė tai atlikti.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: laimėk bilietus į Žalgirio mačą. Spausk ir žiūrėk >>


42 komentarai
Naujausi komentarai (42)
Geriausiai ivertinti (42)
PRO komentarai (8)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti