Geriausiai prabėgusiame sezone pasirodžiusių lietuvių dešimtukas (13)

Birželio 29 d., 14:01
NBA lietuviai pasirodė solidžiai (BNS nuotr.)
NBA lietuviai pasirodė solidžiai (BNS nuotr.)
Rimantas Puidokas (praktikantas)

Praėjęs sezonas buvo labai spalvingas ir įvairus bei padovanojo mums daug staigmenų ir netikėtumų, o dabar atėjo laikas pristatyti geriausiai 2018–2019 m. sezone pasirodžiusių krepšininkų dešimtuką. Jame – gerai pažįstami veidai ir žaidybinę brandą demonstruojantys krepšininkai, esantys savo karjeros pike.

Šis krepšininkų reitingas buvo sudarytas atsižvelgiant ne tik į žaidėjų asmeninius pasirodymus, statistinius rodiklius bei efektyvumą, tačiau ir į komandos pasiekimus, lygų, kuriose rungtyniauja jų klubai, pajėgumą, sužaistų rungtynių skaičių ir praleistas aikštelėje minutes.

Seibutis Seibutis

REKLAMA

10. Renaldas Seibutis (Saragosos „Tecnyconta“, Ispanija)

Ispanijos lyga: 38 rungtynės, vid. 25 min., 11,1 tšk., 2,2 rez. perd., 11,2 naud. bal.

Nors Renaldas jau pasiekė Kristaus amžių, tačiau po puikaus praėjusio sezono Klaipėdos „Neptūne“ jis sulaukė pasiūlymo iš Ispanijos ir nusprendė dar kartą sugrįžti prie legionieriaus duonos. Nors Seibučio komanda reguliariajame Ispanijos lygos sezone užėmė tik 6-ąją vietą, tačiau atkrintamosiose jie pateikė tikrą staigmeną nukaudami Eurolygoje rungtyniaujančią Vitorijos „Baskonia“ komandą ir patekdami į pusfinalį, o tuo tarpu Renaldas tapo viena iš kertinių šios istorijos puslapius perrašančios ekipos sėkmės figūrų. Renaldas Ispanijos lygos atkrintamosiose apskritai įjungė „Seibuti, pavaryk“ režimą prisimenant laikus, kai jis rungtyniavo tuometiniame Vilniaus „Lietuvos ryte“.

Kuzminskas Kuzminskas

REKLAMA

9. Mindaugas Kuzminskas (Milano „AX Armani“, Italija)

Eurolyga: 30 rungtynių, vid. 16 min., 8,5 tšk., 3,3 atk. kam., 8,8 naud. bal.

Italijos lyga: 34 rungtynės, vid. 18 min., 9,2 tšk., 3,3 atk. kam., 10,3 naud. bal.

„Kūzia" daugelio draugiškai vadinamas krepšininkas tikrai neblizgėjo Milano komandoje ir dėl konkurencijos jo pozicijoje žaidybinio laiko sulaukdavo gana mažai. Bene ryškiausios jo rungtynės buvo būtent prieš „Žalgirio“ komandą Eurolygoje, o visas sezonas buvo gana blankus. Galbūt galima sakyti, kad Milano komandos treneris neišnaudojo visų jo galimybių, vėl bandė statyti jį į jam nepriimtiną poziciją, kurioje jis nesijaučia labai patogiai ir negali būti labai efektyvus, tačiau akivaizdu, kad ir pačiam Mindaugui tiesiog trūksta pasitikėjimo užbaigiant atakas po krepšiu ir išnaudojant jam sukurtas dėkingas situacijas pasinaudojant savo stipriosiomis pusėmis. Bet kokiu atveju, net ir nedemonstruodamas savo geriausio krepšinio ir šiek tiek praradęs pasitikėjimą savimi, vilnietis puolėjas vis tiek yra vienas iš nedaugelio lietuvių žaidžiančių panašaus lygio komandose ir jis tikrai nusipelno būti šiame dešimtuke.

REKLAMA

Ulanovas Ulanovas

8. Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris“)

Eurolyga: 34 rungtynės, vid. 24 min., 7,2 tšk., 3,4 atk. kam., 8,6 naud. bal.

LKL: 43 rungtynės, vid. 22 min., 9,2 tšk., 3,2 atk. kam., 11,4 naud. bal.

KMT: 3 rungtynės, vid. 17 min., 8,3 tšk., 2,3 atk. kam., 10 naud. bal.

Nors Edgaras ir ne taip ryškiai blizgėjo Eurolygoje ir galbūt jo statistiniai rodikliai netgi kažkiek nukrito lyginant su 2017-2018 m. sezonu, tačiau atėjus lemiamoms kovoms kaunietis dar kartą įrodė savo svarbą nepaisant to, kad rodant prastesnius rezultatus ir nepastebint to „nematomo“ darbo, kurį jis atlieka, Kauno komandos sirgalių tarpe ne kartą buvo keliamas klausimas dėl galbūt pernelyg didelio jo uždarbio ir ar jis yra vertas tokių pinigų. Tačiau Edgaras eilinį kartą sezono pabaigoje tapo LKL finalo serijos su „Rytu“ naudingiausiu žaidėju ir tarsi sukaupęs viso sezono nuoskaudas, jas išliejo ant vilniečių ir taip užtildė visus savo kritikus. Ulanovą tikrai galima vadinti kone įvairiapusiu žaidėju ir šiuo metu jis yra vienas geriausių Lietuvos krepšininkų savo pozicijoje.

REKLAMA

Kalnietis Kalnietis

7. Mantas Kalnietis (Vilerbano „Asvel“, Prancūzija)

Europos taurė: 18 rungtynių, vid. 24 min., 10,2 tšk., 5,7 rez. perd., 13,6 naud. bal.

Prancūzijos čempionatas: 42 rungtynės, vid. 23 min., 7,7 tšk., 5,4 rez. perd., 10,3 naud. bal.

Po 2017-2018 m. kančių Milano klube, kai jis buvo tapęs savotišku įkaitu ir negalėjo nei žaisti, nei ieškotis naujos komandos ar pasirašyti naujos sutarties, Mantas pagaliau surado komandą, kurioje jis vėl galėjo prisiminti aukščiausio lygio krepšinį ir pademonstruoti savo seną gerą versiją. Nors ir Milano klubas sukėlė Kalniečiui šokių tokių nepatogumų ir pastatė jį į keblią situaciją, į kurią nenorėtų pakliūti joks kitas žaidėjas, klubas jam suteikė visas sąlygas ir toliau treniruotis ir palaikyti sportinę formą, todėl jis pats save uždarė į sporto salę. Ir tai jam davė vaisių, nes rezultatus matome šį sezoną. Mantas tikrai turėjo tam laiko, todėl pagerino savo metimą iš tolimos distancijos, ko jam tikrai kartais pritrūkdavo ir anksčiau jis nebuvo labai stabiliu metiku. Jis prabėgusiame sezone per beveik tiek pat rungtynių Europos taurėje, kiek per praėjusį sezoną Eurolygoje, pataikė beveik dvigubai daugiau tritaškių, o ir atakavo daug dažniau. Apskritai, Mantas pastarajame sezone atrodo labai stabilus ir pasitikintis savo jėgomis žaidėjas. Reikia tikėtis, kad jis sugebės išlaikyti tokią sportinę formą ir prasidėjus rinktinės stovyklai.

REKLAMA

Grigonis Grigonis

6. Marius Grigonis (Kauno „Žalgiris“)

Eurolyga: 34 rungtynės, vid. 21min., 8,7 tšk., 2,1 atk. kam., 9,3 naud. bal.

LKL: 40 rungtynių, vid. 20 min., 9,5 tšk. 3 atk. kam., 11,7 naud. bal.

KMT: 4 rungtynės, vid. 19 min., 11,5 tšk., 3,5 rez. perd., 14,5 naud. bal.

Po ilgų metų klajojimo po Europą į savo gimtojo miesto klubą sugrįžęs M.Grigonis vos debiutavęs savo svajonių komandoje, pademonstravo, kad tikrai yra vertas čia būti ir tapo vienu ekipos lyderių. Jis nepabūgo ir griežto bei reiklaus trenerio Šarūno Jasikevičiaus, kuris už kiekvieną klaidą ar neteisingą veiksmą aikštėje gali aprėkti bet kurį žaidėją, bet Marius tikriausiai suprato, kad tik taip jis gali žengti į priekį ir tobulėti ir čia jam šiuo metu yra geriausia vieta tai daryti. Jis labai greitai užsitarnavo ne tik trenerio pasitikėjimą, bet ir sirgalių meilę bei pagarbą – jo šaltakraujiški tritaškiai bei sunkūs prasiveržimai visada pagelbėdavo Kauno klubui sunkiais momentais ir padėdavo emociškai. Nors pradžioje jam čia buvo sunku kaip ir visiems naujokams, tačiau daugelį metų čia nebuvęs jis vis tiek atrodė čia kaip savas ir ilgametis žaidėjas. Taigi, debiutinį sezoną Eurolygoje Grigoniui tikrai galima laikyti pavykusiu.

REKLAMA

Motiejūnas Motiejūnas

5. Donatas Motiejūnas (Šandongo „Golden Stars“, Kinija (balandį persikėlė į San Antonijaus „Spurs“, NBA)

Kinijos lyga: 37 rungtynės, vid. 34 min., 27,3 tšk., 14 atk. kam., 4,2 rez. perd., 32,5 naud. bal.

NBA: 8 rungtynės, vid. 3 min., 2,4 tšk., 1,3 atk. kam.

Nors Kinijos čempionatas nėra labai žiūrimas ir sekamas tarp Lietuvos gerbėjų ir apskritai yra svarstytinas jo pajėgumas, tačiau Motiejūnas Kinijoje sužaidė savo geriausią sezoną karjeroje. Be to, visas abejones išsklaido ir tas faktas, kad į Donato žaidimą pasibaigus sezonui Kinijoje atkreipė dėmesį ir labai europiečius vertinanti „Spurs“ organizacija, kuri pasiūlė jam trumpalaikį kontraktą iki sezono pabaigos. Galbūt šis įvertinimas privers ir kitus NBA klubus atkreipti dėmesį į Donatą ir jis dar sugrįš rungtyniauti į stipriausią pasaulio krepšinio lygą. Kita vertus, kaunietis per du sezonus jau apsiprato Kinijoje ir ten jam yra palanki vieta sulaukti didelės vertės kontrakto.

REKLAMA

Gudaitis Gudaitis

4. Artūras Gudaitis (Milano „AX Armani“, Italija)

Eurolyga: 21 sužaistos rungtynės, vid. 23 min. 12,5 tšk., 7,1 atk. kam., 18,7 naud. bal.

Italijos lyga: 9 sužaistos rungtynės, vid. 22 min., 14,8 tšk., 8,2 atk. kam., 20,1 naud. bal.

Nors aukštaūgis neužbaigė sezono ir šiek tiek mažiau nei pusę jo praleido dėl traumos, tačiau A.Gudaitis iki jos tikrai blizgėjo ir demonstravo geriausius savo karjeros rodiklius. Jo atkovoti kamuoliai komandai buvo gyvybiškai svarbūs kiekvienose rungtynėse, o Artūrui pasitraukus iš rikiuotės, jo komanda, kuri atrodė, kad stovi tvirtai aukštoje turnyrinės lentelės pozicijoje, staiga pralaimėjo didelę dalį likusių sezono rungtynių ir nesugebėjo patekti į atkrintamąsias varžybas ir taip netiesiogiai užleido savo vietą kone stebuklą sukūrusiam „Žalgirio“ klubui. Belieka tik įsivaizduoti, su kokiais statistiniais rodikliais Gudaitis būtų užbaigęs sezoną ir ką su juo būtų nuveikusi Milano komanda, jeigu ne trauma.

REKLAMA

Giedraitis Giedraitis

3. Rokas Giedraitis (Berlyno ALBA, Vokietija)

Europos taurė: 24 sužaistos rungtynės, vid. 27 min., 14,8 tšk., 4 atk. kam., 15,8 naud. bal.

Vokietijos lyga: 42 rungtynės, vid. 24 min., 12,2 tšk., 2,6 atk. kam., 11,6 naud. bal.

Regis, kad po 2017-2018 metų sezono palikęs tuometinę „Lietuvos Ryto“ ekipą ir gavęs naują pasiūlymą iš Vokietijos, Rokas jį net nedvejodamas priėmė ir, kaip paaiškėjo, atliko teisingą sprendimą ir neprašovė. Su nauja komanda vasarą sutartį pasirašęs ir savo jėgas užsienyje pasitikrinti pasiryžęs Giedraitis Berlyne labai greitai tapo vienu iš komandos lyderių. Adaptacija įvyko tikrai sėkmingai ir jis greitai suprato, ko iš jo nori legendinis ispanų krepšinio specialistas Garcia Renesesas, į kurio žaidimo schemas Rokas įsiliejo be jokių trikdžių. Nors Rokui ir jo komandai šį sezoną teko nuryti karčią piliulę Europos taurės finale, kai buvo nusileista Valensijos „Valencia“ komandai, tačiau akivaizdu, kad šį sezoną jis tikrai žengė platų žingsnį į priekį ir pakilo laipteliu aukščiau. Žinant tai, kad tauragiškis su Berlyno klubu turės dar dvejus sezonus galiosiančią sutartį, jis turės puikią galimybę pademonstruoti savo sugebėjimus ir išbandyti jėgas pajėgiausiame senojo žemyno krepšinio turnyre.

REKLAMA

Valančiūnas Valančiūnas

2. Jonas Valančiūnas (Toronto „Raptors“ (vasarį buvo iškeistas į Memfio „Grizzlies“), NBA)

„Raptors“: 30 sužaistų rungtynių, vid. 18 min., 12,8 tšk., 7,2 atk. kam.

„Grizzlies“: 19 sužaistų rungtynių, vid. 28 min., 19,9 tšk., 10,7 atk. kam.

Valančiūno sezonas pažymėtas traumų, kuriame jis sužaidė vos 49 iš 82 reguliariojo sezono rungtynių. Nors savo naujojoje komandoje Memfyje Jonas nespėjo sužaisti daug rungtynių, tačiau akivaizdu, kad mainai, kuriuos atliko „Raptors“, jam išėjo į naudą. Žinoma, kad statistika aklai pasitikėti negalima ir iš paskutiniųjų reguliariojo sezono rungtynių galbūt ir ne prieš pačius stipriausius varžovus negalima daryti rimtų išvadų, tačiau Jonas naujoje komandoje tikrai dažniau gaudavo kamuolį nei tai būdavo Toronte ir šioje ekipoje jo rolė yra visiškai kita ir jo pranašumai prieš varžovus yra tinkamai išnaudojami, nes ekipos žaidimo stilius yra kiek kitoks. Jeigu Jonas ir kitą sezoną pradės su tokia energija ir noru, kaip baigė praėjusį, gali būti, kad pamatysime dar neregėtą Jono versiją NBA, o galbūt netgi išvysime ir geriausią jo karjeros sezoną už Atlanto. Lieka intriga, ar „Raptors“ atsiųs mūsiškiui NBA čempiono žiedą.

REKLAMA

Sabonis Sabonis

1. Domantas Sabonis (Indianos „Pacers“, NBA)

NBA: 78 rungtynės, vid. 24 min., 13,8 tšk., 9,3 atk. kam.

Sabonis turėjo nuostabų praėjusį sezoną, kai savo pasirodymu netgi buvo nominuotas tapti geriausiu atsarginiu NBA krepšininku. Domantas kiekvieną savo aikštėje praleistą minutę išnaudojo labai efektyviai ir padėjo savo komandai pasiekti atkrintamąsias varžybas, tačiau jie turėjo iš jų pasitraukti jau pirmajame rate. „Pacers“ aukštaūgis nuolat sukurdavo savo ekipai antruosius šansus atakuoti krepšį, o ir pats labai sumaniai išnaudodavo savo tvirtai sudėtą kūną po varžovų krepšiais. Jis buvo ypatingai svarbi figūra komandai didžiąją sezono dalį, kai dėl traumos negalėjo rungtyniauti komandos lyderis Victoras Oladipo. Ir apskritai, stebint „Pacers“ žaidimą, susidaro įspūdis, kad Sabonio tvirtos užtvaros yra vienas iš pagrindinių jų žaidimo komponentų, nes nei viena ataka be to neapsieina ir po tokių užtvarų Indianapolio klubas surenka didžiąją dalį savo taškų.

Bružo ir Pulkovskio podkastas: lapkričio mėnuo Eurolygoje. Spausk ir žiūrėk >>


13 komentarai
Naujausi komentarai (13)
Geriausiai ivertinti (13)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Eurolyga