Galbūt atėjo laikas taikyti griežtesnes bausmes? (54) APKLAUSA

Spalio 12 d., 15:50
S.Babrauskas turės sumokėti viso labo 300 eurų (Fotodiena.lt)
S.Babrauskas turės sumokėti viso labo 300 eurų (Fotodiena.lt)

Pirmadienį daugelį šalies krepšinio sirgalių nustebino Steponui Babrauskui paskirta bauda už bandymą trenkti varžovui – viso labo 300 eurų.

„Iš vaizdo įrašo matosi, kad pačio smūgio atlikti nepavyko ir varžovas nenukentėjo, tačiau tai nekeičia paties fakto ir krepšininko Stepono Babrausko ketinimų. Visi lygos žaidėjai privalo laikytis nuostatų, gerbti varžovus, nenaudoti agresyvių veiksmų ar kitaip žeminti ar įžeidinėti priešininkus“, – aiškino LKL varžybų direktorius Saulius Samulevičius.

Čia nori nenori prisimeni prieš dvejus metus įvykusį incidentą Utenoje, kai susipešė Simonas Kymantas ir Dovydas Redikas. Už 2013 metų spalį vykusį incidentą kiekvienas žaidėjas gavo po 800 litų baudą (232 eurai) ir vienerių (!) rungtynių diskvalifikaciją.

Grįžkime dar kelerius metus atgal ir prisiminkime, jog LKL Vladimirui Romanovui už viešus teisėjų įžeidinėjimus skyrė 2 tūkst. litų baudą. Ar tiek tekainuoja arbitrų orumas? Bet dabar grįžkime prie S.Babrausko.

REKLAMA

300 eurų bauda už ketinimą trenkti varžovui ir jokios diskvalifikacijos. Tokio dydžio baudą galėtų lengva ranka susimokėti ir menkai uždirbantys LKL krepšininkai, jau nekalbant apie S.Babrauską, kuris Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ per mėnesį gaus bent jau po 4 tūkstančius eurų.

Taip, Stepas tame epizode Kajaus Okmano neužgavo, bet tokiais atvejais turėtų būti skirta ne maksimali, ne minimali, o bent jau vidutinė bausmė. Gavęs bent jau 2 tūkstančių eurų nuobaudą ir bent jau 5 mačų diskvalifikaciją, S.Babrauskas kitą kartą gerai pagalvotų prieš norėdamas mojuoti kumščiais prieš varžovų veidus. Tai būtų ir geras precedentas kitiems žaidėjams, kadangi dabar gali aiškintis santykius kumščiais ir gauti minimalią bausmę. 

Los Andželo „Clippers“ buvęs savininkas Donaldas Sterlingas gavo 2,5 mln. JAV dolerių baudą ir diskvalifikaciją lankymuisi NBA rungtynėse iki gyvos galvos už rasistinius pasisakymus, broliai Maciai už Rudy Fernandezo užpuolimą po mačo „Žalgirio“ klubui „uždirbo“ 25 tūkst. eurų baudą, o sau – draudimą lankytis Eurolygos mačuose. Tai tik keli pavyzdžiai, kai nusižengę asmenys sulaukė griežtų bausmių.

Griežtos baudos yra geriausias būdas parodyti, jog nusižengimai nebus toleruojami ir kiekvienas nusikaltęs turės gailėtis dėl to, jog taip pasielgė.

Ar tinkama bausmė skirta S.Babrauskui?
  • Taip, bausmė tokia, kokios ir reikėtų
    6% (193 balsai)
  • Ne, bauda per švelni
    90% (2748 balsai)
  • Ne, bausmė per griežta
    4% (111 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.


54 komentarai
Naujausi komentarai (54)
Geriausiai ivertinti (54)
PRO komentarai (15)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti