G.Masiulio vedami dvidešimtmečiai lieka neįveikiami Europos čempionate (27) FOTOGALERIJA

liepos 16 d., 20:45
G.Masiulis yra lietuvių vedlys (FIBA Europe nuotr.)

Lietuvos (3/0) dvidešimtmečių rinktinė Europos čempionato grupių etapą baigė be pralaimėjimų ir 85:74 (29:22, 20:15, 19:15, 17:21) susidorojo su britais (0/3).

A grupėje lietuviai liko pirmi ir atkrintamąsias pradės susitikimu su ispanais (1/2) – jie B grupėje užėmė paskutinę poziciją.

Lietuviai rungtynes pradėjo sėkmingai (5:2), tačiau britai greitai išlygino rezultatą, o netrukus ir ėmė pirmauti 9:7. Lietuvos dvidešimtmečiai kėliniui įpusėjus buvo likvidavę deficitą (19:11), o vedliu tapo Gytis Masiulis, surinkęs jau dviženklį taškų skaičių. Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo 29:22.

Vos tik Nelsonas Boachie-Yiadomas sumažino britų atsilikimą iki minimalaus (28:29), lietuviai ėmė šaudyti iš toli – pataikė Eimantas Stankevičius, dar dukart Arnas Velička ir skirtumas tapo solidus – 38:28. Šis skirtumas Didžiajai Britanijai jau tapo sunkiai įveikiamas, o po antrojo ketvirčio rinktines skyrė 11 taškų – 49:38.

Po didžiosios pertraukos skirtumas tarp komandų vis dar paaugo (63:45), o G.Masiulis dar buvo nesustabdomas. Puikiai atrodė ir Matas Jogėla, o tuo tarpu britai kone visą mačą vertėsi be tolimų metimų. Pasibaigus trečiajam ketvirčiui lietuviai vis dar buvo priekyje 68:53.

Paskutiniame kėlinyje lietuviams beliko įrodyti savo pranašumą ir iškovoti užtikrintą pergalę.

Lietuva: Gytis Masiulis 22 (9/9 dvit., 21 min., 24 n.b.), Matas Jogėla 16, Eimantas Stankevičius 11, Arnas Velička ir Mantvydas Žukauskas – po 9, Vitalijus Kozys 8 (7 atk. kam.).

Didžioji Britanija: Carlas Wheastle’as ir R.J.Eytle’as-Rockas – po 14, Jelani Watsonas-Gayle’as 12, Kayne’as Henry 11, Calebas Fulleris 7.

Gairės: lietuva, britanija, u20