07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0
08-02, 12:00
Olimpiada
Japonija
0
Brazilija
0
08-02, 14:30
Olimpiada
Australija
0
Graikija
0
08-02, 18:15
Olimpiada
Kanada
0
Ispanija
0
08-02, 22:00
Olimpiada
Prancūzija
0
Vokietija
0
08-03, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
JAV
0
08-03, 22:00
Olimpiada
Serbija
0
Pietų Sudanas
0

Finalinis ketvertas: nevaldomi „Olympiacos“ sirgaliai, organizaciniai klausimai ir viltis pateisinęs Kaunas (23)

Gegužės 22 d., 14:48
Eurolygos lemiamos kovos sėkmingai įvyko Kaune (BNS nuotr.)
Eurolygos lemiamos kovos sėkmingai įvyko Kaune (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Sekmadienį Kaune baigėsi didžiausias krepšinio renginys per pastaruosius 12 metų – Eurolygos finalinis ketvertas.

Nuo 2011 metais vykusio Europos krepšinio čempionato tai buvo reikšmingiausias įvykis, kurio galbūt daugiau niekada Kaune ir nesulauksime. Ir tai gali nenutikti ne todėl, kad kažkas buvo blogai, bet dėl Eurolygos formato, kuris ilgainiui gali tapti serijomis vietoje finalinio ketverto.

Dėl formato ir rungtynių dėl trečios vietos reikšmės daug kalbama kiekvieno finalinio ketverto metu. Eurolygai finalinis ketvertas yra galimybė užsidirbti iš renginio, taip pat į vieną vietą suburti turnyro rėmėjus, partnerius ir legendas, taip padarant trijų dienų krepšinio šventę.

Dvikova dėl trečios vietos buvo itin nuobodi – 9333 sirgaliai ją stebėjo, kas yra mažiausiai per visą šį finalinį ketvertą. Barselonos „Barcelona“ buvo itin nemotyvuota komanda, o tai pamatė ir žiūrovai, kurie laiką leido arenos maitinimo zonoje, o svarbių asmenų ložėje buvo mažai susidomėjusių šia dvikova ir daugiau žmonių buvo arenos užkulisiuose, kur gaivinosi gaiviaisiais gėrimais bei ragavo užkandžius.

REKLAMA

Eurolygos noras turėti rungtynes dėl trečios vietos irgi suprantamas – parduodant bilietus, kurių kainos yra tikrai aukštos, akcentuojama, kad tai kaina už dvejas rungtynes, o ne vienerias. Kitas dalykas, jeigu po pusfinalio dvi komandos išskristų į namus, šeštadienį sirgalių zonoje neišvystų dviejų klubų atstovų, kurie dalyvauja renginiuose ar bendrauja su aistruoliais. Taip pat ir žurnalistai netektų galimybės vakarinėje treniruotėje pasikabinti žaidėjus, kaip kad dabar po nesėkmingo pusfinalio bendravo Rokas Jokubaitis ar Donatas Motiejūnas. Neleisti komandoms išvykti po nesėkmingo pusfinalio irgi nebūtų geras sprendimas bei sulauktų daug pasipriešinimo. Greičiausiai, kad kol bus finalinis ketvertas, tol bus ir dvikova dėl trečios vietos.

Ne visada ji neturi reikšmės – taip, grandams tai menka paguoda, bet Kauno „Žalgiriui“ trečia vieta Belgrade buvo didelė šventė, Monako „AS Monaco“ klubo vadovai ir vyr. treneri Saša Obradovičius irgi neslėpė šypsenų po tokio laimėjimo, kadangi klubas tik antrą sezoną žaidė Eurolygoje.

Organizuojant finalinį ketvertą buvo neišvengiama, kad nemažai svečių ir žurnalistų turės gyventi tarp dviejų miestų – Kauno ir Vilniaus. Viskas normalu, kadangi tiek aukšto lygio viešbučių Kaune nėra. Tam buvo pasirūpinta autobusu, kuris nustatytomis valandomis važinėjo tarp Kauno ir Vilniaus. Portalui Krepsinis.net keli žurnalistai ir klubų atstovai skundėsi, kad naktinė 1,5 valandos kelionė autobusu tikrai vargino ir čia jie prisiminė analogišką atvejį, kai ketvertas vyko Vitorijoje bei teko važinėti iki Bilbao miesto, kuris yra kiek arčiau nei mūsų didžiausi du miestai, bet kelionė autobusu vis tiek trukdavo valandą. Grįžus į viešbutį po atliktų darbų 1.30 val., teko jau kitą rytą 9.00 val. pajudėti atgal į Kauną, nes vėl laukė spaudos konferencijos ir kiti darbai. Eurolygos vakarėlis šeštadienį taip pat buvo surengtas viename sostinės centre esančių restoranų, į kurį buvo kviečiami ir žurnalistai, tačiau dirbantys žiniasklaidos atstovai net fiziškai negalėjo to padaryti, nes tuo metu dar vyko finalo dalyvių atviros treniruotės. Jau net nereikia kalbėti apie tai, kad reikėtų iš Kauno važiuoti į Vilnių. Šiuo atveju galima buvo rasti gerą restoraną ir Kaune.

REKLAMA

Organizacine šou prasme Eurolyga tikrai nepersistengė – žengta Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pramintu keliu ir vietoje tradicinių šokėjų rengiami gatvės šokėjų pasirodymai. Tai jau skonio reikalas, kam patiko, o kam – ne. Stigo žaidimų ir sirgalių užimtumo tarp rungtynių ir pertraukų metu, ypatingai pusfinalio dienos metu. Lietuviai esame įpratę, kad Kauno „Žalgirio“ Eurolygos rungtynių metu ar Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverte būna daugiau šou elementų ir pasirodymų, todėl galbūt šiuo atveju to pasigendame. Prieš finalą irgi buvo nesivarginta, kai šokėjai sušoko kelis šokius pagal lietuvio Dynoro ritmus, o Eurolygos trofėjus buvo nuleistas iš arenos palubių. Lyginant su anksčiau vykusiais finaliniais ketvertais, niekada šou dalies ypatingos ir nebūdavo, tad čia Eurolyga liko ištikima sau.

Arena transformuota tikrai gražiai, netgi sunku pažinti, jog tai yra ta pati „Žalgirio arena“. Visiškai kitas parketas, pakabinti dideli ekranai, transformuoti arenos užkulisiai. Kažkam užkliuvo spalvų gama, kurią matėme ant parketo, bet tai jau yra skonio reikalas.

Aplink areną ir visas Kaunas tikrai gyveno krepšiniu – sirgalių zonos, plakatai, skelbimai. Jeigu dideliame mieste vykstant finaliniam ketvertui gali apie tai net nežinoti, tai Kaune tikrai to nepraleisi, nebent savaitę nebuvai iškišęs nosies iš namų. Net ir Vilniuje buvo nemažai reklaminių stendų, kurie informavo apie renginį arba sirgalių traukinį į finalinį ketvertą.

REKLAMA

Organizatoriams galėjo būti tikras iššūkis susitvarkyti su didelėmis sirgalių grupuotėmis, jeigu būtų patekęs Belgrado „Partizan“ klubas, kurio sirgaliai yra dideli priešai su Pirėjo „Olympiacos“ aistruoliais. Dabar apsauga turėjo tik prižiūrėti OLY aistruolių jūrą, kuri, pasak atstovų, finale sudarė 6 tūkst., kas yra daugiau nei pusė arenos svečių – pagal oficialų protokolą OLY ir Madrido „Real“ akistatą stebėjo 11066 tūkst.

Pirmąją dieną apsauga nesusitvarkė su „Olympiacos“ sirgaliais: jie tiesiog atėjo į savo norimą sektorių ir išvarė ten buvusius žmones, kadangi norėjo palaikyti komandą būdami tiesiai už jos suolo, o ne už krepšio. Krepsinis.net sirgaliai pasakojo, kad mokėjo po 400–500 eurų už bilietus tose vietose, bet buvo tiesiog išvaryti į sektorių už krepšio, kuris yra pigesnis. Taip OLY sirgaliai atsidūrė virš svarbiems asmenims skirto sektoriaus.

Ilgai laukti nereikėjo ir jau pusfinalio antrajame kėlinyje atskriejo keli alaus bokalai, kadangi tame sektoriuje sėdėję žmonės paplojo po sėkmingos Monako ekipos atakos. Alaus purslų teko ir Mirsadui Turkčanui, ir Jonui Kazlauskui, o labiausiai nukentėjo viena iš Eurolygos vadovių, kuri buvo išmaudyta alaus lietaus. Netrukus Robertas Javtokas leidosi žemyn link savo vietos ir čia atskriejo keli bokalai alaus, nes lietuvis yra žaidęs Atėnų „Panathinaikos“ gretose.

REKLAMA

Apsauga ėmė atidžiau stebėti OLY sirgalius, tad daugiau alaus nebuvo išlieta, o kitą dieną trečiajame aukšte šiuo gėrimu apskritai nebebuvo prekiaujama, kad finalo dieną kiti žmonės nesulauktų tokios „dovanėlės“. Apskritai „Olympiacos“ sirgaliai dominavo ir kūrė neblogą atmosferą, tačiau kai komandai nesisekė, jie buvo gerokai pritilę. Ypatingos atmosferos tikėtis tokiame ketverte ir nereikia, kai buvo vos viena organizuota sirgalių grupė. Jeigu jų būtų dvi, garso lygis ir skanduočių garsumas būtų visiškai kitoms.

Pusfinalyje OLY aistruoliai susipešė tarpusavyje, kai vienas vyras su megafonu kažką pradėjo nurodinėti treneriui Georgios Bartzokui, kai antrajame kėlinyje „Olympiacos“ strigo Monako gynyboje. Pats treneris atkreipė dėmesį ir atsisukęs piktu žvilgsniu nužvelgė rėkavusį vyrą, bet greitai jį ėmė raminti saviškiai ir kilo nedidelis incidentas. Dar kibirkštys buvo įsiplieskusios tarp lietuvių ir graikų, kai mūsiškiai norėjo patraukti komandos vėliavą, nes ji trukdė žiūrėti krepšinį, o supykęs atvykėlis agresyviai puolė lietuvį bei jį aptalžė kumščiais.

Tie patys OLY sirgaliai greitai evakavosi tarsi paskelbus gaisro pavojų, kai jų komanda pralaimėjo finalą. Emocijų buvo tiek daug, kad eidami gatve ginčijosi vieni su kitais ir liejo didelį apmaudą. Natūralu, kadangi investuota buvo į bilietus, nakvynę, užsakomuosius skrydžius, o titulo namo parsivežti nepavyko. Kaip bebūtų, ačiū OLY sirgaliams, kurie tikrai pagyvino tiek Kauno gyvenimą, tiek pačią atmosferą arenoje.

REKLAMA

Arenos svarbių asmenų erdvėje daug dėmesio sulaukė į finalų dieną atvykę broliai Lavrinovičiai, kurie buvo apsivilkę marškinėlius su Alytaus „Wolves“ logotipu. Buvo daug norinčių įsiamžinti su broliais dvyniais. Nemažai asmenų fotografavosi ir su Sofokliu Schortsaničiu, kuris po finalo buvo itin nusivylęs ir telefonu su kažkuo diskutavo apie nelogišką paskutinę OLY ataką. VIP erdvėje buvo tiek daug žmonių, kad prie maisto susidarydavo itin ilgos eilės, o vienu metu buvo taip tvanku, kad žmonės prakaitavo tiesiog sėdėdami prie staliukų.

Verta paminėti, kad Kauno sporto halėje vyko jaunimo turnyras. Čia apsilankę NBA komandų skautai ir klubų atstovai liko sužavėti atnaujinta hale, kur stebėti krepšinį buvo patogu ir malonu. Dažnai jaunimo turnyrai vyksta salėse, kurios yra kiek labiau apleistos ar reikalauja didesnio remonto, bet šįkart Kaunas pasirūpino labai gera vieta.

Tie, kurie įsigijo bilietus į finalinio ketverto kovas, gali būti patenkinti pačiu krepšiniu. Iš šou pusės nieko nebuvo pasiūlyta be kelių marškinėlių pamėtymų į tribūnas, tačiau finalo drama iki paskutinės sekundės ir įdomūs pusfinaliai tikrai buvo aukščiausio lygio. Kaunas ir Lietuva tikrai gėdos neprisidarė ir skeptiškai nusiteikusiems, kaip, pavyzdžiui, Miško Ražnatovičius, parodė, jog tai vakarietiška valstybė, kuri verta tokių krepšinio renginių. Reikia tikėtis, kad kito tokio stambaus krepšinio renginio mūsų šalyje nereikės laukti dar 12 metų – galbūt Europos vyrų krepšinio čempionato vienas iš grupių etapų galės įvykti Lietuvoje.

„Ilgoji pertrauka“: rėmėjus laida pasieks pirmadienį vakare, vieša dalis – antradienį. Prisijunk ir pamatyk pirmas


23 komentarai
Naujausi komentarai (23)
Geriausiai ivertinti (23)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
ILGOJI PERTRAUKA