0

Fantastiškas amerikiečio šou neišvertė „Maccabi“ iš Izraelio čempionų sosto (8)

liepos 28 d., 22:52
„Maccabi“ vėl švenčia

Finišavo paskutinis Europoje dar vykęs nacionalinis krepšinio čempionatas – Izraelio aukščiausioji lyga.

Finale mače Tel Avivo „Maccabi“ 86:81 (29:21, 25:15, 15:23, 17:22) palaužė Rišono „Maccabi“ klubą.

Tel Avivo klubas daug užtikrinčiau pradėjo rungtynes ir atėjus ilgajai pertraukai pirmavo 54:36. Vėliau „Maccabi“ laikėsi, nors komandos lyderis Scottie Wilbekinas prametė dešimt pirmųjų savo tritaškių.

Ketvirtajame kėlinyje Rišono klubas sugebėjo atsitiesti bei likus žaisti vos dvi minutes sumažino skirtumą – 73:77. Likus žaisti minutę Adamas Arielis tarp komandų paliko vos vieną metimą – 79:81. Angelo Caloiaro pataikius vieną baudos metimą, D'Angelo Harrisonas atsakė dviem. Tada baudų metimus realizavo Amar‘e Stoudemire‘as, o rungtynių laikrodis rodė 35 sekundes – 84:81.

S.Wilbekino baudų metimai dar sutvirtino „Maccabi“ pozicijas, o varžovai iš šios duobės jau neišlipo.

Fantastiškai pasirodė Rišono klubo amerikietis D.Harrisonas, per 37 minutes pelnęs net 38 taškus (7/11 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 9/11 baudų metimų), atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs net 40 naudingumo balų.

Tel Avivo krepšininkai Izraelio čempionais tapo jau trečiąjį kartą, o iš viso klubo istorijoje tai yra jau 54-asis titulas.

Prieš mačą buvo pasveikintas jauniausiu istorijoje lygos sezono MVP tapęs Deni Avdija. Devyniolikmetis kitą sezoną veikiausiai rungtyniaus Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) – šios naujokų biržoje jam žadamas šaukimas pirmajame penkete.

Tel Avivo ekipai 18 taškų pelnė A.Stoudemire‘as (8/11 dvitaškių, 7 atk. kam.), D.Avdija (8 atk. kam., 4 rez. perd., 7/9 dvitaškių) ir Sandy Cohenas (4/4 tritaškių) pridėjo po 16, Tyleris Dorsey – 14, S.Wilbekinas – 7 (1/14 tritaškių, 5 atk. kam., 6 rez. perd.).

Rišono klubui net 38 taškus surinko D.Harrisonas (7/11 tritaškių), Ozas Blayzeras pelnė 13, Alexas Hamiltonas – 11 (3/8 tritaškių).