Portlando „Trail Blazers“
IV kėlinys, 12 min.
125
:
122
Atsinaujins po sek
Memfio „Grizzlies“

Europos čempionato treneriai iš kitokios prizmės: penki charizmatiškiausi rinktinių strategai

Rugsėjo 19 d., 13:14
E.Messina emocijų niekada neslepia (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)
E.Messina emocijų niekada neslepia (Matas Baranauskas, Fotodiena.lt)
Gabrielė Miknevičiūtė

Europos čempionato uždanga nusileido, rinktinės su medaliais ar be jų išvyko namo, treneriai išskubėjo į būsimus klubus.

Pasibaigus pirmenybėms nusprendėme pažvelgti į jas per kiek kitokią prizmę ir išskirti penkis charizmatiškiausius strategus, iš kurių lūpų netrūko skambių pasisakymų ir pokalbiai su kuriais prabėgdavo smagiausiai.

Ettore Messina

Neabejotinai šitoje vertinimo skalėje lyderiu būtų Italijos rinktinės vyr. treneris E.Messina. San Antonijaus „Spurs“ klube su Greggu Popovičiumi dirbantis specialistas akivaizdžiai yra išmokęs iš pastarojo tam tikrų bendravimo subtilybių. E.Messina niekada nevynios žodžių į vatą bei rėš viską, ką galvoją, ką čempionato metu padarė kalbėdamas apie pasikeitusią FIBA sistemą. Tada jis šios organizacijos atstovais pavadino „proto galiūnais“, kas labai nepatiko FIBA vadams. Tačiau E.Messina garsėja ne vien atvirumu, bet ir juokeliais. Po to, kai G.Popovičiui apsilankius Italijos rinkinės rungtynėse specialistas sulaukė Krepsinis.net klausimo apie tai, jis atsakė: „Popas jau ruošiasi olimpiadai, bijo italų ir pradėjo mūsų komandos skautingą“.

REKLAMA

Aleksandras Djordjevičius

Serbijos rinktinės treneris taip pat nėra tas, kuris vien diplomatiškai ir šabloninėmis frazėmis atsakinėtų į žurnalistų klausimus. Paklausite apie FIBA permainas? Išgirsite apie tai, kad net Moldova turės šansą žaisti Pasaulio čempionate. Paklausite apie Vasilje Micičiaus žaidimą? Išgirsite, kad pirmame etape jis rūpinosi asmenine statistika, o ne komandos gerove. Paklausite apie teisėjavimą? Išgirsite, kaip arbitrai atėmė galimybę kovoti dėl aukso. Paklausite klausimo, kuris treneriui pasirodys beprasmis? Šis tiesiai šviesiai atsisakys kažką sakyti. Ko verti ir A.Djordjevičiaus prieš metus pažerti žodžiai apie Bobaną Marjanovičių, kuomet šis, serbams iškovojus bilietą į olimpiadą, norėjo grįžti į rinktinę. Ko ko, bet atvirumo šiam specialistui netrūksta.

Zourosas Zourosas

Ilias Zourosas

Dažniausiai su šypsena būnantis Gruzijos rinktinės ir buvęs Kauno „Žalgirio“ treneris visuomet mielai keliauja bendrauti su žurnalistais. O ypač – lietuviais. Iki šiol meilę „Žalgiriui“ deklaruojantis treneris kaskart vis mini, kokia svarbi Lietuva jam yra. Kadangi lietuviai ir gruzinai žaidė toje pačioje čempionato grupėje, su I.Zourosu Lietuvos žiniasklaidos keliai susitikdavo dažnai. Prieš ir po tarpusavio rungtynių treneris pats išsirikiavęs laukdavo savo eilės bendrauti su lietuviais, tuo tarpu kitais atvejais susitikus su juo „mišriojoje zonoje“ mūsiškiai kartais imdavo juokauti, kad nespėsime sulaukti savųjų pašnekovų iš kitų rinktinių ir I.Zourosas vėl pribėgs prie mūsų pasišnekučiuoti. Akivaizdu, kad laikas Kaune šiam komunikabiliam specialistui įskiepijo ir išskirtinę meilę lietuviams.

REKLAMA

Ainaras Bagatskis

Latvijos rinktinės vyr. treneris yra tas strategas, kuris reikalui esant gali rėžti skambią kalbą savo komandai, gali motyvuoti žaidėjus, gali sukritikuoti varžovus ar atviru tekstu reikšti nepasitenkinimą arbitrais. Dar atėjęs dirbti į Tel Avivo „Maccabi“ specialistas savo komandą įspėjo, jog netrukus visi liks be darbo taip žaisdami, bet vėliau iškovojus Izraelio taurę jis šaukė „Bravo“ savo auklėtiniams. Puiki specialisto kalba apskriejusi buvo daugelių šalių žiniasklaidą. Tuo tarpu po Europos čempionato ketvirtfinalio, kuomet slovėnai eliminavo latvius, A.Bagatskis nepraleido progos įgelti slovėnams pasakydamas, jog niekada dar nematė tokios geros vaidybos.

Scariolo Scariolo

Sergio Scariolo

Ilgametę patirtį tiek klubuose, tiek Ispanijos rinktinėje sukaupęs treneris nėra tas, kuris spaudos konferencijose rodytų milžiniškas emocijas ar svaidytųsi aštriais pasisakymais. Įprastai šis treneris demonstruoja santūrumą ir jo veidą puošia nebent nedidelė šypsena. Tačiau S.Scariolo pasakyti žodžiai neretai būna tokie, kokiems papildomų emocijų demonstravimų ir nereikia. „Nenoriu baigti konferencijos nepasakęs, kaip didžiuojuosi tuo, kad tiek metų treniravau Navarro. Tiek gerais, tiek sunkiais momentais, jausdamas jo lyderystę. Jis – viena reikšmingiausių patirčių mano karjeroje“, – tokiais žodžiais treneris baigė savo pasisakymą po paskutinio Ispanijos rinktinės ir Juano Carloso Navarro mačo Europos čempionate.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


komentarai
Naujausi komentarai
Geriausiai ivertinti
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti