E.Beržininkaitis: apie neatpažintą V.Šeškų, buvimą per žingsnį nuo darbo parduotuvėje, plėšytus derinius ir darbą su Šaru (35) pirma „MISsMATCH“ dalis

Spalio 21 d., 07:00
Beržininkaitis Youtube.com
Beržininkaitis Youtube.com
Gabrielė Miknevičiūtė

Krepsinis.net portale – pirmoji „MISsMATCH“ dalis su bene matomiausiu trenerio asistentu Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Evaldu Beržininkaičiu.

Pirmojoje pokalbio dalyje jis pasakojo, kaip sulaukė Virginijaus Šeškaus kvietimo prisijungti prie Jonavos „CBet“ klubo.

„Kai tik buvo paskelbta, kad skiriasi mano ir „Žalgirio“ keliai, sulaukiau skambučio iš nežinomo numerio. Dabar gal net juokinga, kad žmones supainiojau, bet iš balso atrodė, kad skambina Žydrūnas Urbonas. Po to kalbu, kalbu, sakau: kas čia toks? Atsako: taigi aš – Virginijus Šeškus (Juokiasi). Jis buvo pirmas žmogus, kuris nustebo dėl situacijos ir susisiekė. Pusiau juokais man pasakė: tai ateik į Jonavą. Dar buvo vasaros pradžia, galvojau, kad bus kitų variantų, neskubėjau, kaip į rimtą reikalą pernelyg nežiūrėjau. Tai buvo kaip variantas ir tiek. Bet po kokio mėnesio jis vėl paskambino, taip pat – klubo atstovai, nespaudė manęs, buvau dar rinktinėje, bet išdėstė savo viziją, kaip mato mane, kad tai nebus vienadienis projektas. Man pasakė: turi kelias savaites, pagalvok ramiai“, – pasakojo E.Beržininkaitis.

REKLAMA

Specialistas ilgus metus praleido Kauno „Žalgirio“ klube ir darbą Eurolygoje yra pakeitęs į LKL debiutantų poziciją. Ar tai neužgavo ego?

„Žinojau, kad ateis metas, kai turėsiu žengti žingsnį atgal. Jei atvirai, galvoju apie vyr. trenerio poziciją, bet niekad savęs aukštai nekeliu ir negalvoju, kad dirbau „Žalgiryje“, mane kažkas dabar paims į gerą klubą, duos gerą poziciją ir dirbsiu. Žinojau, kad reikės žengti žingsnį, du, tris atgal ir matyti, ko nusipelnysiu darbu ir užsidegimu“, – sakė jis.

E.Beržininkaitis prisiminė, kad savo karjeroje yra metus praleidęs be darbo ir galvojęs, ar karjera krepšinyje jam dar susiklostys.

„Buvo visokių minčių, gal vis dėlto reikia kažką rasti. Jau ieškojau bet ko, gyventi iš kažko reikia, CV siuntinėjau visur su baime, kad jei nueisiu dirbti, būsiu niekam neįdomus. Manęs klaus, kokia mano patirtis, sakysiu: metai „Žalgirio“ dubleriuose, sandėlio darbuotojas, vadybininkas. Ieškojau darbo, bet kartu meldžiausi, kad man jo neduotų. Bet kaip būna tyčia, kai nenori – pasiūlymus gauni. Mane kvietė būti vadybininku, kelių parduotuvių darbuotoju, tada teko meluoti, kad gavau darbą pagal specialybę, ačiū, bet ne“, – juokėsi jis.

REKLAMA

E.Beržininkaitis su šypsena prisimena pirmąsias dienas „Žalgirio“ dubleriuose šalia trenerio Priito Venes, su kuriuo sunkiai sekėsi rasti bendrą kalbą dėl kalbos barjero.

„Treneris Priitas Vene tuo metu kalbėjo rusiškai ir angliškai, o aš – nei taip, nei taip, tik lietuviškai. Susikroviau daiktus, jei reikės nakvoti, ir iš tiesų pasiėmiau žodyną – rusų ir anglų. Vairuojant nusižengiau kelių eismo taisyklėmis, žvilgčiojau į žodyną. Gal jei renkiesi vieną kalbą yra geriau, bet kai mėčiausi per dvi, kuria geriau sugebėsiu bent tris sakinius pasakyti, buvo sunkiau“, – juokėsi jis.

E.Beržininkaitis rimtą serbišką patirtį praėjo šalia trenerio Oliverio Kostičiaus. Jis sako, kad tuo metu per sukastus dantis kentė trenerio muštrą, tačiau vėliau įvertino, kokią naudą iš to gavo.

„Man buvo tikrai sunku, net galvojau, kad neištrauksiu fiziškai. Pirmos dienos, kai prasidėjo LKL, BBL, vaikštai kaip zombis, nemiegi, atneši darbą – jis pažiūri, kaip mokytojas raudonai prabraukia, tai linija derinio mažai išlenkta, tai kas – kaip sakiau, serbai nori parodyti save. Anglų žinios dar nebuvo geros, derinio pavadinime parašiau ne diamond, o daimond – jis jau taisė, galų gale jau paimdavo ir perplėšdavo viską“, – prisiminė jis.

REKLAMA

Daugiau apie metus „Žalgiryje“, darbą su Martinu Schilleriu, išėjimą iš klubo ir savo indėlį V.Šeškaus žaidimo braiže – antroje „MISsMATCH“ dalyje.

Pirmoje „MISsMATCH“ dalyje:

00:00 – buvimas reikšmingu žmogumi Jonavoje

03:00 – sezono pradžios įspūdžiai ir Virginijaus Šeškaus asmenybė

06:50 – pirmasis V.Šeškaus skambutis

11:10 – skauto pozicijos sunkumai ieškant darbo

14:00 – persikėlimas iš Eurolygos į LKL debiutantus – ar tai neužgavo ego?

16:20 – patirtis, ką reiškia būti be darbo, ir bandymas pradėti karjerą krepšinyje

21:00 – pirmieji CV siuntimai ir kontaktai su treneriais

24:00 – Gintaro Krapiko indėlis į karjerą

27:00 – bendravimas su treneriu P.Vene, nemokant kalbų

31:20 – Oliverio Kostičiaus mokykla

34:20 – bemiegės naktys „Žalgiryje“ ir darbas su Šarūnu Jasikevičiumi

„Ilgoji pertrauka“: išsamiai apie Eurolygą – įdomiausi naujokai, kas gali iššauti, Šaro (ne)lemiamas sezonas, prognozės ir „Žalgirio“ perspektyvos


35 komentarai
Naujausi komentarai (35)
Geriausiai ivertinti (35)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Kauno Žalgiris