Darželinukų turnyre apsilankęs Eurolygos čempionas G.Gustas: krepšinį būtina pradėti žaisti kuo anksčiau (26)

Gegužės 6 d., 17:12
Gustas (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)
Gustas (Rokas Lukoševičius, Fotodiena.lt)
Šaltinis: 15min

„Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionatas 2018“ finišavo mažųjų krepšininkų fiesta Jonavoje ir Marijampolės „Rūtos“ triumfu.

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ir Nacionalinės krepšinio akademijos (NKA) organizuoto čempionato finale Lauryno Chalytovo vadovaujami marijampoliečiai po itin atkaklios kovos 14:12 įveikė Kauno „Ąžuolėlį“ (treneris Lukas Dalinevičius). Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai buvo sumažinę savo deficitą iki 2 taškų žymos, tačiau „Rūtos“ darželinukai susitvarkė su įtampa ir išlaikė persvarą savo rankose.

Trečiąją vietą naujutėlėje Jonavos arenoje vykusiame Nacionaliniame darželinukų finaliniame etape iškovojo Vilkaviškio „Eglutė“ (treneris Justas Bagurskis), bronziniame mače įveikusi Kretingos „Žilvitį“ (treneris Mantvydas Ramonas).

Čempionams ir prizininkams medalius bei taures įteikė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Špokas ir Eurolygos bei Europos čempionas Giedrius Gustas.

REKLAMA

Lietuvos darželių čempionatas – analogo visame pasaulyje neturintis reiškinys. Šįkart finaliniame etape dalyvavo net aštuonių miestų atstovai (daugiausiai istorijoje), kurie rungtyniavo su stilingomis ir išskirtinėmis aprangomis, kurias darželinukams dovanojo LKF.

„Patyliukais svajojome apie pirmąją vietą, bet svarbiausia buvo, kad vaikai parodytų pastangas, norą ir grįžtų namo su gera nuotaika. Mūsų sėkmės paslaptis? Tiesiog treniruojamės, atiduodame visą širdį, man vaikai yra beveik kaip draugai. Tai yra vaikų sėkmė ir dėl jų džiaugiuosi labiausiai. Tokie čempionatai yra labai reikalingi. Kuo anksčiau vaikai pradės žaisti krepšinį, tuo daugiau visko išmoks. O judėjimas apskritai yra numeris 1“, – kalbėjo penktojo „Mantinga–Lietuvos darželinukų čempionato“ nugalėtojų treneris L. Chatylovas.

„Matau, kaip vaikai moka suvaldyti savo pyktį, ryžtingai kautis, bet nurimsta vos nuskambėjus finaliniam švilpukui. Tai yra pats puikiausias pavyzdys, kad besigrumdamas vaikas gali išmokti labai gera kontroliuoti savo emocijas ir visa tai jam labai pravers ateityje. Mes gyvenime visada esame kovoje ir susitaikyme, tad čia vyksta nuostabus indėlis į vaikų ateitį“, – tiesioginėje Delfi.tv transliacijoje kalbėjo vienas čempionato idėjos autorių Andrius Jančiauskas.

REKLAMA

Tuo metu Senajame žemyne 2013-aisiais su Lietuvos rinktine triumfavęs G. Gustas atkreipė dėmesį į moterų krepšinio problematiką: „Tai yra labai svarbus klausimas. Pastaruoju metu mergaičių ir merginų krepšinis buvo šiek tiek primirštas. Labai svarbu įtraukti mergaites į sportą ir konkrečiai krepšinį nuo ko jaunesnio amžiaus. Jos turi jausti ir matyti, kad gali žaisti, tobulėti ir siekti puikių rezultatų. Kai tik vaikas pradeda žaisti krepšinį, jo viduje formuojasi disciplina, drausmė, komandinio darbo suvokimas, sveikos gyvensenos pagrindai. Jis žino, kaip reikia dirbti, kaip reikia siekti užsibrėžtų tikslų. Tai – be galo svarbu.“

Nacionalinės krepšinio lygos („Mezon–NKL“) vykdantysis direktorius ir „Judėkim.lt“ projekto įkūrėjas Giedrius Grybauskas akcentavo socialinių problemų sprendimo būdą ir dėmesį Lietuvos regionams.

„Judėkim.lt“ projektas skatina šeimos laisvalaikį kartu, kas ateityje išsprendžia be galo daug socialinių problemų. Turime dirbti su Lietuvos regionais. Vykdome daug projektų su SKM, NKA, Europos komisija. Patirtis rodo, kad mažieji miestai yra neišlepinti renginių pasiūlos ir visas mūsų mintis priima labai geranoriškai ir kūrybiškai. Užimtumas ir kompleksinis mąstymas regionams suteikia naują impulsą gyventi ir apie tai turime kalbėti labai akcentuotai“, – sakė. G. Grybauskas.

REKLAMA

NKA direktorius Audronis Jančiauskas užsiminė, kad ateityje darželinukų čempionatas gali įgauti ir tarptautinį mastelį:

„Kaip sakė vienas treneris, galbūt mes visų krepšininkais ir neužauginsime, bet geresniais žmonėmis ir mylinčiais sportą – tikrai. Tai, kad šiemet finaliniame etape dalyvauja net 8 miestų atstovai rodo, kad SKM ir NKA dirba teisinga linkme. Esame labai dėkingi Rūteniui Paulauskui, kuris mums padeda rasti tinkamus trenerius bei Lietuvos sporto universitetui (LSU). Svarbiausia, jog tėvai nukreiptų vaikus į sportą – atvestų juos į vieną ar kitą sporto šaką, būrelį, mokyklą. Vaikai visada nori judėti, o vaikai jau patys atsirinks, ką jie nori žaisti. Šiemet pasirašėme bendradarbiavimo sutartį tarp SKM ir Danijos „Stevnsgade“ krepšinio klubo. Manau, tik laiko klausimas, kada viską sudėliosime ir suorganizuosime tarptautinį darželių čempionatą.“

Visi pirmenybių dalyviai buvo apdovanoti čempionato partnerių „Mantinga“, „Vichy“ ir „VitirON KIDS“ įsteigtais prizais.

2018 m. čempionato kovas pradėjo 2500 vaikų iš 120 Lietuvos darželių, o finaliniame etape vietą iš viso pelnė 13 komandų:

A grupė: Alytaus „Girinukas“ (treneris Edgaras Jančiukas), Kauno „Volungėlė“ (treneris Dovydas Petraitis), Marijampolės „Rūta“ (treneris Laurynas Chalytovas).

REKLAMA

B grupė: Vilkaviškio „Eglutė“ (treneris Justas Bagurskis), Vilniaus „Gilužis“ (trenerė Šarūnė Valinskaitė), Alytaus „Linelis“ (treneris Robertas Paliutis).

C grupė: Kauno „Ažuolėlis“ (treneris Lukas Danilevičius), Vilniaus „Švelnukas“ (treneris Tomas Gaškas), Klaipėdos „Svirpliukas“ (treneris Mantvydas Ramonas).

D grupė: Kauno „Pasaka“ (Arijus Kanovalovas), Utenos „Šaltinėlis“ (treneris Justas Giriūnas), Kretingos „Žilvitis“ (treneris Mantvydas Ramonas), Vilniaus „Žilvitis“ (treneris Visvaldas Gumbis).

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos


26 komentarai
Naujausi komentarai (26)
Geriausiai ivertinti (26)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti