D.Suttono komiška situacija: kas dėl jos kaltas? (89) apklausa

Sausio 22 d., 14:11
D.Suttonas turbūt paliks sostinę (BNS nuotr.)
D.Suttonas turbūt paliks sostinę (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Vilniaus „Ryto“ komanda šiame sezone vėl susidūrė su situacija, kuri sukėlė daugeliui sirgalių šypsenas ir nemaža dalis jų pasakė „kažkur esu tai matęs“. Ne, padėtis nėra identiška kažkuriai buvusiai, bet esmė lieka ta pati – sostinės klubas vėl viešoje erdvėje pasirodė ne iš gražiausios pusės.

Dominique‘o Suttono įsigijimas buvo sutiktas palankiai – fiziškai stiprus žaidėjas, kuris dominavo Europos taurėje. Tiesa, visada buvo vienas dalykas, jog amerikietis varžovų komandos skautingo ataskaitose būdavo įvardijamas kaip karštakošis. Tai reiškia, kad lengvai išvedamas iš pusiausvyros, dažnai perdegantis.

Dainius Adomaitis ne kartą ir ne du kartojo, kad žino D.Suttono problemas, bet vylėsi su jomis susitvarkyti. Deja, kaip parodė laikas, to nepavyko padaryti. Apskritai D.Suttonas nebuvo pirmas „Ryto“ pasirinkimas – Krepsinis.net žiniomis, vilniečiai taikėsi į dabar Atėnų „Panathinaikos“ garbę ginantį DeShauną Thomasą, bet šis rado darbą Eurolygoje po sezono Tel Avivo „Maccabi“ gretose.

REKLAMA

320 tūkstančių eurų – tiek vilniečiai už sezoną pažadėjo D.Suttonui. Tai yra brangiausias komandos žaidėjas, bet „Rytas“ nepagailėjo jam pinigų, nes jis turėjo būti lyderiu. Šioje vietoje reikėtų panagrinėti tai, kad „Rytas“ pirko D.Suttoną gerai žinodami, jog ne veltui tokio žaidėjo niekas nepirko iš Eurolygos klubų ar bent jau geriau žinomų komandų nei Trento „Dolomiti Energia“. 2016–2017 m. sezone sužaidė vos po 12 mačų Ulmo „Ratiopharm“ ir 6 Nansi SLUC gretose, kas perša akivaizdų klausimą, kodėl D.Suttonas ten neužsibuvo.

Nereikia manyti, kad kiti yra kvailiai, o „Ryto“ vadovai vieninteliai įžvelgė begalinį D.Suttono talentą. Krepsinis.net žiniomis, D.Suttonas buvo pasiūlytas vienai Eurolygos ekipa ir ši iš karto atsakė, jog „tokių didelių problemų turintis krepšininkas komandoje nėra laukiamas.“ 

Tokią riziką dar galima būtų pateisinti, jeigu D.Suttonas žaistų, pavyzdžiui, už 200 tūkst. eurų. Tačiau už 320 tūkst. eurų galima buvo rasti tikrai gerą žaidėją, kuris dėl savo fizinių savybių nebūtų lyginamas su LeBronu Jamesu, bet su juo nebūtų problemų už aikštės ribų.

Jau nuo gruodžio pradžios krepšinio užkulisiuose buvo kalbama, kad D.Suttonas treniruotės metu „pasiuntė“ D.Adomaitį. Žinoma, kad šios informacijos niekas nepatvirtino viešai, bet kaip matome pagal tolimesnius įvykius, tarp trenerio ir žaidėjo tikrai atsirado trintis.

REKLAMA

Kas kaltas dėl D.Suttono situacijos?
Pats D.Suttonas
1611 balsų
Jo nesuvaldęs D.Adomaitis
1947 balsai
Laiku žaidėjo neatleidusi klubo valdžia
2613 balsų
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

REKLAMA

Tada D.Suttonas kalbėjo apie pasiilgtą žaidimą Italijoje, D.Adomaitis sakė, kad nežino, kas dedasi amerikiečio galvoje. Toliau viskas vyko pagal „veiksmo ir atoveiksmio“ formulę: D.Suttonas nesistengė 100 proc., dažnai į LKL rungtynes žiūrėjo pro pirštus, o D.Adomaitis jį bausdavo išimdamas iš startinio penketuko arba didžiąją rungtynių dalį palikdamas jį ant suolo.

Liudininkai pasakojo, kad D.Suttonas buvo praleidęs kelias komandines treniruotes dėl priežasčių, kurios neįtikino nei trenerio, nei vadovų. Pastarieji itin pro pirštus žiūrėjo į D.Suttono situaciją, nes su šiuo žaidėju siejo dideles viltis. Krepsinis.net žiniomis, D.Suttonas laukė palaikymo iš tautiečio D.J.Seeley, tačiau šis nebuvo jo pusėje.

D.Suttoną turbūt klubui derėjo paleisti jau gruodį, kai įvyko pirmoji krizė, bet tada jį buvo nuspręsta pasilikti. Kodėl? Turbūt dėl to, kad nenorėta mokėti kompensacijos ir tuo metu rinkoje pajėgų „ketvirtą numerį“ rasti būtų buvę itin sudėtinga. Žinant, kaip „Rytas“ moka pasirinkti pirkinius, ką parodė Manny Harriso istorija, rizika susimauti išauga dvigubai.

Dabar padėtis tokia, kad su D.Suttonu kontraktą reikės nutraukti, nes suspendavimas ir D.Adomaičio atsakymas aiškiai sako, jog „Ryte“ šie du vyrai kartu nebedirbs. Dabar turbūt vyksta derybos dėl kompensacijos ir panašių dalykų. Visi standartiniai ir net patys įmantriausi kontraktai turi punktą, kad drausmę pažeidę žaidėjai gali būti atleisti. Taip „Rytas“ be problemų atsikratė legionieriais, kurie lėbavo LKL pusfinalio serijos metu. Įdomu, kokių vidinių taisyklių pažeidimu dabar kaltinamas D.Suttonas, bet norint išsiskirti be kompensacijų, reikia tai įrodyti. Jeigu abi pusės nesusitaria, tada viskas keliauja į FIBA arbitražo teismą.

REKLAMA

„Rytas“ suklydo laiku neatleisdamas žaidėjo ir tikėdamasis stebuklo, kuris retai nutinka. Tiesiog 32-ejų žaidėjo neperauklėsi. O jeigu norima tai padaryti, reikia kitokio plano trenerio nei yra D.Adomaitis. Šis specialistas yra „žaidėjų treneris“, o ne diktatorius. D.Suttoną sutramdyti reikėtų griežto specialisto, kuris amerikiečiui galėtų savo nusivylimą su visais atitinkamais žodžiais išrėkti tiesiai į veidą. Jeigu klubas būtų atleidęs D.Suttoną dar gruodį, tikrai būtų patekęs į Europos taurės „Top 16“ etapą iš tos pačios ketvirtos vietos grupėje ir būtų turėjęs mėnesį rasti naują žaidėją. Po praleistų treniruočių ar nepagarbaus elgesio su treneriu reikia žaidėjui parodyti jo vietą, o kai šis pamato, jog yra nebaudžiamas, prasideda nevaldomi dalykai.

Taip D.Suttonas „Instagram“ paskyroje ėmė daryti dalykus, kurie papiktino sirgalius. Atrodo, jog žaidėjas tyčia provokavo klubą jį atleisti, nes kitaip sunku paaiškinti, ką reiškia žinutės apie „puikų šou“ pralaimėjus Panevėžio „Lietkabeliui“ 21 taško skirtumu. Šypsena kelia sporto direktoriaus Lino Kleizos pasakymas „MISsMATCH“ laidoje, kur jis dėl D.Suttono žinučių kaltino žiniasklaidą, jog ši „pritempia“ ir padaro sensaciją. Praėjus mėnesiui pats klubas suspenduoja žaidėją po tokių pasisakymų.

Ir šioje vietoje turime konstatuoti, kad „Rytas“ vėl „sudegė“. Šis klubas bene kiekvieną sezoną patenka į žiniasklaidos dėmesio centrą, bet ne dėl to, kad pasiekia skambias pergales, tačiau dėl to, jog kažkur apsijuokia. Jeigu ta M.Harriso istorija buvo tarsi apdegusi namo palėpė, tai D.Suttono situacija namą sudegino. Tiesa, pamatai dar liko – jie sudegtų visiškai, jeigu D.Suttonas toliau žaistų komandoje ir po šio suspendavimo.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


89 komentarai
Naujausi komentarai (89)
Geriausiai ivertinti (89)
PRO komentarai (9)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti