D.Motiejūno agentas: yra ne vienas NBA klubas, kuris norėjo ir nori jo (9)

Sausio 14 d., 14:43
V.Butolas tikisi, kad D.Motiejūnas bus iškeistas (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Sporto TV

Krepšinio pasaulis nesusideda tik iš žaidėjų, trenerių ir teisėjų. Egzistuoja ir tokios profesijos, kurios paprastiems krepšinio žiūrovams yra plika akimi nematomos, o žurnalistai juos dažniausiai aplenkia.

Visgi be šių žmonių krepšininkams būtų kur kas sunkiau susirasti sau darbovietę, o klubams – žaidėjus. Tai – agentai. Su tinklalapiu „SportoTV.lt“ sutiko pabendrauti vienas garsiausių šios profesijos atstovų Lietuvoje Virginijus Bulotas.

Bene didžiausia žvaigždė jo klientų sąraše yra Hjustono „Rockets“ puolėjas Donatas Motiejūnas, su kuriuo Bulotas susipažino, kai krepšininkui buvo 16 metų. Pastaruoju metu aukštaūgis daugiau sėdi ant atsarginių žaidėjų suolelio, nei žaidžia, tačiau agentas viliasi, jog krepšininkas artimiausiu metu bus iškeistas.

„Ten gali Donatą išsiųsti į dukterinę NBA lygą, o jau po valandos sakyti, kad grįžtų. Aišku, yra tokių dalykų, kurių mes nežinome. Logiškai galvojant, „Rockets“ iki vasario 20 dienos, kuomet yra paskutinis terminas mainams, turėtų jį iškeisti, – spėliojo Bulotas. – Yra ne vienas klubas, kuris norėjo ir nori Motiejūno, bet sąlygas diktuoja „Rockets“. Buvo vieni realūs mainai su Bostono „Celtics“, tačiau jie neįvyko. Motiejūną kvietė ir Dalaso „Mavericks“. Tai situacija, kurios Donatas negali kontroliuoti.“

REKLAMA

Bulotui aktyviai tenka dirbti ir su Kauno „Žalgirio“ ekipa, kuriame rungtyniauja ne vienas jo klientas – Tadas Klimavičius, Vytenis Čižauskas, Artūras Gudaitis, Robertas Javtokas, Vytenis Lipkevičius, bei Martynas Pocius.

Krepšinio agentas portalui „SportoTV.lt“ patvirtino, jog bendrauti su buvusiu „Žalgirio“ savininku Vladimiru Romanovu nebuvo lengva, tačiau jį nustebino praėjusį sezoną Lietuvos čempionus treniravęs Joanas Plaza, kuris neturėjo jokių konfliktų su klubu vadovu.

„Su Vladimiru teko bendrauti kelis kartus. Kai pasirašėme sutartį su Plaza, manau, jis suprato, kad agentai nedirba vien dėl savo interesų. Mums yra brangūs visi Lietuvos klubai, nes be jų neturėtume darbo ir mes, – teigė Bulotas. – Aš labai stebėjausi Plaza kaip jis elgėsi derybos ir kaip susidėliojo santykius su Romanovu. Jis viso sezono metu neturėjo jokių konfliktų su Romanovu.

Plaza, prieš priimdamas sprendimą, daug konsultavosi su aukščiausio lygio Europos treneriais – Davidu Bllatu, Ettore Messina ir kt. Plaza Romanovui buvo pasakęs: „Jeigu tu nors peržengi vieną iš šitų punktų, aš tą pačią dieną išvažiuoju.“

Bulotas atskleidė dar vieną įdomią detalę – agentai krepšininkams dažniausiai nėra tik pagalbininkai susirasti klubą, jie gali būti ir finansinis užnugaris, draugas ar šeimos narys.

REKLAMA

„Kai jauni žaidėjai pasirašo sutartis ir kontrakte mato parašytus skaičius, prasideda dideli lūkesčiai ir norai – butai, mašinos ir t.t. Čia ne NBA. Pasirašytas kontraktas Europoje dar negarantuoja, jog gausi visus pinigus. Dažnai ir aš skolinu pinigų žaidėjams, kurie įklimpsta į finansines duobes“, – darbo subtilybes pasakojo Bulotas.

Bulotas su „SportoTV.lt“ taip pat kalbėjosi apie pagalbą Martynui Andriuškevičiui, Motiejūno tėvus, agentų apgaules ir Dariaus Šilinskio nenorą stumdytis po krepšiais.


Gairės: nba, motiejūnas, bulotas
9 komentarai
Naujausi komentarai (9)
Geriausiai ivertinti (9)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti