D.Maskoliūnas: jūsų kolegos kibiriukus paruošę laikė, bet tegu pasilaiko tas frazes apie fiasko ir katastrofas (145) VIDEO interviu

Vasario 22 d., 22:26
D.Maskoliūnas pažėrė kritikos žurnalistams (BNS nuotr.)
D.Maskoliūnas pažėrė kritikos žurnalistams (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos rinktinė leido visiems šalies krepšinio aistruoliams lengviau atsikvėpti, Europos čempionato atrankos varžybų C grupės 6-ajame ture įveikdama Daniją.

Rinktinės strategas Darius Maskoliūnas po ketvirtos pergalės džiaugėsi pasiektu tikslu patekus į Europos čempionatą, bet itin nesidžiaugė ir spaudos konferencijos pabaigoje patraukė per dantį žurnalistus.

„Pirmiausia, noriu padėkoti žaidėjams už tai, kad atvyko į „burbulą“, mums padėjo ir puikų darbą atlikusiai federacijai, kuri viską surengė aukštame lygyje. Kitas dalykas: noriu pasveikinti Danijos komandą ir jų trenerį – jie buvo puikiai paruošti ir sužaidė puikias rungtynes.

Tikėjomės, kad rungtynės nebus lengvos, nes kai viena komanda žaidžia be didelio spaudimo, o spaudimas mums yra didelis, ypač kai kartą jiems pralaimėjome, sunku ką ir pasakyti. Puiku, kad vaikinai nesustojo toliau kovoti, svarbiuose momentuose jie buvo labai kantrūs.

REKLAMA

Kartais prarasdavome galvas, o krepšinio dievai buvo mūsų pusėje. Manau, vaikinai to nusipelnė, sveikinimai jiems“, – pasakojo D.Maskoliūnas.

– Nesutinkate, kad jus lydėjo sėkmė?

– Kiek mes išmetėme laisvų metimų – tą darė ir žmonės, kurie savo klubuose meta 40 procentų ir geresniu taiklumu. Atrodo, kad perlaužiame rungtynes ir galime pabėgti, bet nesakyčiau, kad mus lydėjo sėkmė.

Kiek kartų danus subaudavome metant tritaškius, kiek leidome įmesti dvitaškį su pražanga ar kiek įmetė tritaškių, kuriuose mes rizikavome. Tikrai nenorėčiau sutikti, kad mus lydėjo sėkmė – gal keletas momentų.

– Mindaugas Kuzminskas patyrė traumą. Ar jam viskas gerai?

– Jam įplyšo ir išvežė į ligoninę – reikėjo susiūti koją. Kaip sakė gydytojai, savaitė be žaidimo. Linkiu jam kuo greičiau grįžti į ritmą, savo klubą ir jam gerai atstovauti.

REKLAMA

– Kalbant apie ketvirtą kėlinį, kas atsitiko komandai turint 9 taškų persvarą?

– Buvo likusios trys su puse minutės. Mums įsisuka olimpinis tritaškis, neatsikovoję kamuolio gauname dvitaškį su pražanga iš po krepšio. Rytas gudresnis už vakarą: išanalizuosi rungtynes, bus viskas matyti kitomis akimis. Lyg ir mes sustojome, bet žaidėme kantriai, provokavome pražangas ir veržėmės. Puolime žaidimas atrodė visai nieko.

Gynyboje pradėjome keistis, eiti iš priekio. Jiems laimingi metimai ir didesnis spaudimas. Prametame baudos metimą, floateriuką. Sunku kažką komentuoti, bet faktas, kad Manto Kalniečio blokas buvo švarus ir jie neturėtų turėti pretenzijų.

– Kiek patį jus neramina toks atrankos langas prieš olimpinę atranką?

– Labai neramina. Kokio atsakymo tikitės? Nesuprantu, kodėl taip banguojame. Nesuprantu kai kurių žaidėjų, kuriais taip pasitikiu ir žinau, ko iš jų laukti. Jie kartais tai duoda ir dar daugiau, o kartais paprasčiausiai išnyksta, atrodo kaip kiti žmonės. Nežinau, kas atsitinka.

Turime mes jaunų žaidėjų, kuriuos galėtų rinktinės marškinėliai varžyti, bet mane tas bangavimas išmuša iš vėžių ir tada išsimuša pati komanda. Tokiais momentais, kai atrodo, kad kontroliuojame ir gerai ginamės, bet „bum bum“ ir sugriūname kaip kortų namelis. Po to vėl iš lėto keliamės, keliamės.

REKLAMA

– Tai labiau psichologiniai ar nusiteikimo dalykai?

– Dėl nusiteikimo neturiu nė vienos pastabos. Jie visi užsivedę, bandžiau juos raminti, kad jiems nuimčiau tą įtampą. Puikiai suprantame, kas būtų buvę. Koks bebūtum ramus ir patyręs, tas presas tau gula ant smegenų ir čia vienareikšmiai nėra lengva. Faktas, kad turime su tuo susitvarkyti geriau ir atlikti savo darbą tiksliau, teisingiau ir užtikrinčiau.

REKLAMA

– Kodėl atranka buvo tokia ekstremaliai sunki?

– Belgai gera komanda, čekai – taip pat. Belgai žaidžia ta pačia sudėtimi labai daug sezonų. Po pirmo lango minėjau, kad pats nesitikėjau, jog jie taip gerai sužais. Antrame lange rungtynės su danais buvo stiprus smūgis.

Gauname smūgį, iš karto atsitiesiame. Su čekais kontroliavome viską nuo pirmos iki paskutinės minutės, užtenka pernešti 60 procentų to, ką parodėme šeštadienį ir to turėtų užtekti užtikrintai ir ramiai pergalei. Nieko panašaus. Reikia analizuoti, kur mūsų bėdos.

– Ar nustebino toks danų pasirodymas be Gabrielio Lundbergo?

– Jie šaunuoliai, pagarba jiems, kovėsi. Jie į rungtynes atėjo ramūs, nes jie jau pasirodė gerai – ant jų nekabo Damoklo kardas ir jiems rankos nėra surištos. Be savo pagrindinio žaidėjo atrado kitus žaidėjus, viską vertė per priekinę liniją, kur mes ne viską sugebėjome apsiginti.

Priėmėme taktiką, kad neatidarytume jų snaiperius ir tas mums kažkiek pavyko, bet ką rizikavome – didelių tritaškius ir vidutinius metimus – viskas sukrito. Per ankstesnius langus nieko nebuvo, o šį kartą viskas taip. Gal neteisingai pasirinkome taktiką, gal reikėjo kažką kitaip daryti.

REKLAMA

– Ką galėtumėte pasakyti sirgaliams po tokių rungtynių su Čekija ir Danija, kai laukia mačai su stipresniais varžovais?

– Galiu pasakyti sirgaliams, kad darysime viską, kad turėtume stipresnę komandą ir laiko daugiau pasiruošti. Padarysime viską, kad atsidurtume olimpiadoje – nėra net kalbos. Puikiai žinote, kokią rinktinę galime surinkti ir tikiuosi ją ir surinksime. Tada bandysime lipdyti su ta komanda.

Nesakau, kad reikia klykti iš džiaugsmo. Jūsų kolegos kibiriukus paruošę laikė, bet tegu pasilaiko tas frazes apie fiasko ir katastrofas.

Šiuo sunkiu laikotarpiu ir taip visi suirzę, pikti ir neramūs. Žibalo pylimas į ugnį niekam nepadeda, niekam iš to nėra naudos. Jie daro savo darbą. Nesakau, kad mus reikia girti, bet reikia matyti ir suprasti.


145 komentarai
Naujausi komentarai (145)
Geriausiai ivertinti (145)
PRO komentarai (14)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti