D.Maskoliūnas: apie D.Sabonio ir J.Valančiūno tandemą, R.Giedraičio žaidimą ir klaustukus dėl dvyliktuko (8) VIDEO interviu

Birželio 22 d., 22:06
D.Maskoliūnas nerimo turėjo daugiau nei džiaugsmo (BNS nuotr.)
D.Maskoliūnas nerimo turėjo daugiau nei džiaugsmo (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos rinktinė draugiškuose mačuose ir toliau renka užtikrintas pergales – šį kartą 78:61 nugalėta Rusijos rinktinės.

Marius Grigonis po rungtynių buvo lakoniškas ir gilios analizės pateikti nenorėjo.

„Daug kažką šnekėti dabar yra sunku, reikia peržiūrėti video ir tada analizuoti. Trūksta dar labai daug ko, nuo spacingo iki šaltos galvos. To laiko nėra daug, todėl reikia jį išnaudoti“, – teigė M.Grigonis.

Strategas Darius Maskoliūnas šį kartą rėmėsi vienuolikos žaidėjų rotacija. Rungtynėms registruoti nebuvo Arnas Butkevičius ir Regimantas Miniotas, o Tadas Sedekerskis aikštėje pasirodė tik 24 sekundėms.

Po rungtynių specialistas apžvelgė antrąjį išbandymą rengiantis olimpiniam atrankos turnyrui.

REKLAMA

„Kaip Marius ir minėjo, mums trūksta daug ko. Viskas realiau pasimatys, kai pasižiūrėsime video, išanalizuosime, tada geriau matosi. Šiandien daug eksperimentavome su penketais ir gynyba, todėl bus įdomu pasižiūrėti. Energijos turime daug, bet ją prastai išnaudojame. Turime laiko būti geresni ir reikės tai padaryti“, – tikino strategas.

– Kaip vertinate Manto Kalniečio situaciją?

– Pradžioje kiek perskubėjo, sprendimai buvo nekokie. Patys jam sakėme, kad nežaidė jau pusantro mėnesio ir nereikia nieko forsuoti. Po ilgosios pertraukos antras išėjimas jau buvo gerokai geresnis. Puikiai jį suprantu, tikėsimės, kad kreivė kils į viršų.

– Koks yra didžiausias progresas nuo pirmojo mačo ir kas kelia nerimą?

– Nerimą kelia nemažai dalykų, pasimirštame schemose, mažai kalbame, išsidėstymas puolime mūsų stringa, šaltos galvos nebuvimas... Jau norėtųsi, kad solidžiau nuo pat pradžių atrodytume, nes galime tai padaryti. Iš teigiamų dalykų – visi užsivedę, visi nori, aukštas rungtynių tempas. Jau antrą mačą paeiliui pelnome daug lengvų, pigių taškų greitame puolime. Turime bėgančią komandą, kuri po atkovoto kamuolio tai gali daryti kas kartą. Kai tai nepavyksta, mums labai trūksta kantrybės ir šalto, matyti prieš ką žaidžiame ir kur turime atakuoti. Kaip sako, video niekada nemeluoja, žiūrėsime ir stengsimės tobulinti žaidimą.

REKLAMA

– Kaip patiko Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio tandemas aikštelėje?

– Neslėpsiu, kartais buvo tikrai neblogai. Domantui sunkiau, bet čia nėra priekaištas jam, dar nekrovėme jam ketvirtosios pozicijos derinių. Keletą kartų tai išbandėme treniruotėse ir visai neblogai tarpais atrodė.

– Tadas Sedekerskis turi sveikatos problemų?

– Ne, jokių problemų neturi, tiesiog norėjome pažaisti dviem aukštaūgiais, o po to pasirinkome kitą tos pozicijos žaidėją, nes kelti nuo suolo atšalusį žaidėją nėra prasmės.

– Rungtynių pabaigoje žaidėte be įžaidėjų, šioje pozicijoje išbandydami Tomą Dimšą, kodėl taip nuspręsta?

– Tikimės geriausio, bet reikia apsidrausti, jei liktume be įžaidėjų, kažkam reikia organizuoti atakas. Toks bandymų poligonas.

– Buvo išbandyta daug skirtingų penketukų, bet Mantas Kalnietis ir Rokas Jokubaitis nė karto nežaidė kartu. Ar jų tandemas nėra tarp  galimų variantų?

– Ačiū už klausimą, bet rungtynėse yra tik 40 minučių, net nespėjame išbandyti tų visų versijų, kurias jūs sėdėdami prie nešiojamo kompiuterio sugalvojate. Norime prieš gerai besiginančias komandas turėti kad ir tris įžaidėjus aikštėje, bet pabaigoje ir Mantą nuėmėme, po 16 minučių žaidimo pats pasiprašė keitimo, nes tiek laiko nežaidus, ar reikėjo mums dar jį kankinti?

REKLAMA

REKLAMA

– Rokas Giedraitis tarsi sunkokai įsibėgėja, šiandien žaidė starto penkete. Ar idėja buvo leisti jam pajausti žaidimą nuo pat pradžių ir kaip vertinate jo pasirodymą?

– Dar labai sunku kažką vertinti. Žinau jo galimybes, nes stebėjau 95 procentus pasirodymų Ispanijos pirmenybėse. Taip, šiuo metu jis neduoda tiek, kiek gali duoti, bet manau, kad apsitrins ir duos daugiau. Šiandien buvo toks pasirinkimas, išbandėme tokį penketą. Nemažai pretenzijų jam dėl gynybos, pirmoje pusėje buvo atakuojamas, nesusigynė taip, kaip mes prašėme. Žinau, kad jis padės mums daugiau ateityje.

– Ar turime daug klaustukų dėl galutinio dvyliktuko?

– Jei neklystu, dvyliktuką pagal techninį protokolą reikia paskelbti birželio 27-osios vakarą. Turime penkias dienas ir vieną draugišką mačą. Neslėpsiu, kad yra klausimų, yra ir atsakymų. Turime dar laiko.

– Su Domantu Saboniu turėjote ilgą diskusiją po jo išmesto tritaškio. Ar visada tenkina jo metimų selekcija?

– Ne visada tinka ir pats Domantas tai puikiai žino. Visi ekspertai žino, kad bet kuri prieš mus žaisianti komanda rizikuos tiek Jono ir Domo tritaškiais. Mums dar trūksta šalto proto ir tik keletą kartų sužaidėme tranziciją, kai perėjome iš vieno šono į kitą. Ne viskas mums tinka, bet čia mes ir bandomės. Domas yra superžvaigždė, jis puikiai suprantu, kur yra jo stipriosios pusės ir kur jis labiausiai gali padėti mums, nematau čia problemos.

REKLAMA

– Ar su kuriuo nors aukštaūgiu bandysite keisti viską gynyboje?

– Keletą kartų pabandėme, bet, kaip taisyklė, mus nuolat baudė. Domanto žaidimo skaitymas ir susikeitimai iš „ketvirtosios pozicijos“ mus labai tenkino. Žinome, kad daugelis varžovų bandys mus ties tuo atakuoti ir reikės tam pasiruošti.


8 komentarai
Naujausi komentarai (8)
Geriausiai ivertinti (8)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti