D.Blattas: apie L.Jameso vietą aikštelėje, meilę džinsams bei... A.Švedo plaukus (17) interviu

liepos 17 d., 10:50
D.Blattas pasirengęs iššūkiui (Scanpix nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Davidas Blattas pastarąjį mėnesį jaučiasi tarsi kino filme. Specialistas tapo pirmuoju Europos krepšinio treneriu prie Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komandos vairo, o vos prieš savaitę jis sužinojo, kad turės galimybę treniruoti vieną geriausių planetos krepšininkų LeBroną Jamesą.

Tačiau nerimo D.Blatto balse negirdėti. 20 metų pergales Izraelyje, Graikijoje, Turkijoje, Italijoje ir Rusijoje skynęs specialistas yra pasirengęs iššūkiui, nors su didžiausia klubo žvaigžde kol kas artimai nebendravo.

„Esu sutikęs LeBroną anksčiau, tačiau gal ne taip artimai, tai nebuvo privatus pokalbis. Aš žinau, kas jis, o jis puikiai žino mane. LeBronui yra tekę rungtyniauti prieš mano vadovaujamas komandas. Jis taip pat pažįsta bene visus krepšininkus, su kuriais esu dirbęs. Esu tikras, kad jis taip pat darė namų darbus“, – smagų ir įdomų pokalbį su „Grantland“ žurnalistu pradėjo D.Blattas.

REKLAMA

Treneris L.Jamesą regi sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Jo teigimu, prie tritaškio linijos rungtyniaujantis „ketvirtasis numeris“ NBA krepšinyje tapo populiarus dėl Europos.

„Aš čia atvykau iš žemyno, kur visi ketvirtieji numeriai žaidžia prie tritaškio. Iš toli pataikančio sunkiojo krašto puolėjo mada į NBA atėjo iš Europos. Tad jei kas ir gerai supranta, kaip išnaudoti šį privalumą, tai, ko gero, esu aš. Taip, jūs pamatysite LeBroną šioje pozicijoje. Jūs matysite LeBroną visose aikštelės vietose – taip, kaip jis įpratęs rungtyniauti. Neketinu bandyti jo pakeisti“, – atskleidė D.Blattas.

Specialistas tvirtina, kad „Cavaliers“ komandos žaidime svarbų vaidmenį vaidins gynyba.

„Mano komandos visada buvo labai lanksčios ir atliekančios daug įvairių užduočių gynyboje: keitimasis dengiamaisiais, skirtingo pobūdžio spaudimai, įvairūs gynybiniai spąstai. Nemanau, kad mano vizija pasikeis „Cavaliers“ klube. Gynyba yra ta aikštelės vieta, kur tu, kaip treneris, prie žaidėjų taikaisi mažiau, tačiau įdedi daugiau darbo juos mokydamas, – pasakoja D.Blattas ir priduria, jog norint sėkmingai naudoti spaudimą, reikia turėti atletiškus krepšininkus. – Kartais aš tam neturėdavau tinkamos sudėties. Tačiau praėjusiame sezone Tel Avive mano penketukas buvo labai atletiškas, pasižymėjo reikiamu ūgiu, greičiu ir atsidavimu darbui. Mes spausdavome varžovus 40 minučių per rungtynes diena iš dienos.“

REKLAMA

D.Blattas išskiria dvi trenerių mokyklas: vieni – darantys viską, kad įvestų griežtą sau priimtiną sistemą, kiti – prisitaikantys prie esamų krepšininkų.

„Aš esu labiau antrosios grupės trenerių atstovas su tam tikrais principais, kuriuos stengiuosi įvesti visose mano treniruojamose komandose“, – tvirtina specialistas.

JAV žiniasklaidoje pastaruoju metu dažnai spėliojama, kokią žaidimo sistemą D.Blattas mėgins įvesti „Cavaliers“ klube. Specialistas krepšininko karjerą pradėjo rungtyniaudamas trenerio, kuris mėgo remtis Prinstono puolimo sistema, komandoje, tad manoma, kad D.Blattas mėgins šios sistemos principus pritaikyti ir „Cavaliers“ ekipoje.

Vis tik pats treneris teigia, jog norint išmokyti komandą rungtyniauti Prinstono puolimu, reikia labai daug laiko.

„Prinstono puolime nėra derinių. Jei tiksliau, jie nėra vadinami deriniais. Remdamasis kamuolio ir vidurio puolėjo judėjimu, tu priimi sprendimus, atsižvelgdamas į tai, kaip reaguoja gynyba. Kai kuriuos šios sistemos elementus jūs galite išvysti stebėdami mano komandų žaidimą. Tačiau norint rungtyniauti vien Prinstono puolimo sistema, ekipa turi ilgą laiką mokytis. Taip pat tai reikalauja itin specifinių sugebėjimų žaidėjų bei dar svarbiau – visų komandos krepšininkų atitinkamo požiūrio į komandinį krepšinį. Jie turi pamiršti bene viską, ką žino“, – pasakoja specialistas.

REKLAMA

Švedas ir Blattas Švedas ir Blattas

Vadovaudamas Rusijos nacionalinei rinktinei D.Blattas mėgdavo rungtynių metu mūvėti ne kostiumines kelnes ir švarką, o džinsus. Specialistas neslepia, jog norėtų taip apsirengęs treniruoti ir NBA.

„Na, žinote, kai tu už kostiumą sumoki 500–1000 JAV dolerių ir rungtynių metu apkabini šlaputėlį savo komandos vyruką, tuomet tu nesijauti labai smagiai, kai tavo gražus kostiumas tampa visas šlapias, – geros nuotaikos nestokojo treneris. – Norėčiau dėvėti džinsus. Aš visados norėjau garsiai paklausti: „Ei, kodėl krepšininkai gali žaisti vilkėdami šortus, o mes, treneriai, negalime treniruoti vilkėdami džinsus?“

D.Blattas prisipažino, jog kartais yra priverstas nusileisti savo auklėtiniams. Treneris papasakojo linksmą istoriją iš Rusijos rinktinės laikų.

„Kartą pasakiau Aleksejui Švedui: „Žinai, tau reikėtų apsikirpti“. Tačiau vėliau supratau, kad jei jo nebūtų mano komandoje, mes nesugebėtume nepraradę kamuolio pereiti vidurio linijos. Todėl vėliau Aleksejaus atsiprašiau: „Ai, jei tau patinka, tebūnie būk hipiu. Man nerūpi“.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


17 komentarai
Naujausi komentarai (17)
Geriausiai ivertinti (17)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti