07-27, 12:00
Olimpiada
Australija
0
Ispanija
0
07-27, 14:30
Olimpiada
Vokietija
0
Japonija
0
07-27, 18:15
Olimpiada
Prancūzija
0
Brazilija
0
07-27, 22:00
Olimpiada
Graikija
0
Kanada
0
07-28, 12:00
Olimpiada
Pietų Sudanas
0
Puerto Rikas
0
07-28, 18:15
Olimpiada
Serbija
0
JAV
0
07-30, 12:00
Olimpiada
Ispanija
0
Graikija
0
07-30, 14:30
Olimpiada
Kanada
0
Australija
0
07-30, 18:15
Olimpiada
Japonija
0
Prancūzija
0
07-30, 22:00
Olimpiada
Brazilija
0
Vokietija
0
07-31, 18:15
Olimpiada
Puerto Rikas
0
Serbija
0
07-31, 22:00
Olimpiada
JAV
0
Pietų Sudanas
0

„CBet“ direktorius A.Kubilius: apie M.Wrighto išvykimą, klubo skolas ir žaidėjų protestą (5) interviu

Gegužės 19 d., 15:00
A.Kubilius atskleidė, kiek skolų šiuo metu turi Prienų klubas (BNS nuotr.)
A.Kubilius atskleidė, kiek skolų šiuo metu turi Prienų klubas (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įsibėgėjo atkrintamosios varžybos, o daliai komandų šis 2020–2021 metų sezonas jau baigtas.

Viena iš tokių ekipų yra Prienų „CBet“, kuri reguliariajame sezone užėmė penktąją vietą, o ketvirtfinalio serijoje 0:2 nusileido Utenos „Juventus“ krepšininkams.

Nepaisant pralaimėjimo ketvirtfinalyje, klubo direktorius Adomas Kubilius komandos pasiekimus įvertino palankiai ir teigė, kad ekipa jai keltus tikslus įvykdė su kaupu.

„Prieš sezoną kelti tikslai netgi buvo viršyti. Sudarėme jauną komandą, kurioje buvo nemažai žaidėjų, atėjusių tiesiai iš Nacionalinės krepšinio lygos. Mūsų pagrindinis tikslas buvo patekti į atkrintamąsias varžybas.

Daug kas mums prognozavo netgi paskutinę vietą. Tai galbūt šiek tiek išėjo į naudą, kadangi visą sezoną nejautėme didelio spaudimo ir pavyko finišuoti tikrai gana aukštoje pozicijoje“, – specialiai Krepsinis.net teigė A.Kubilius.

REKLAMA

– Ar pasibaigus sezonui matote kažkokių padarytų klaidų komplektacijoje?

– Didelių klaidų šįkart pavyko išvengti ir vasarą nuveikta nemažai gerų darbų. Situacija, aišku, keitėsi, kai jau sezono eigoje reikėjo ieškoti pamainos išvykusiems žaidėjams.

– Regimanto Minioto išvykimas komandai turbūt buvo labai skaudus ir gauta išpirka jo netekties nekompensavo?

– Be abejo, kad jo išvykimas buvo skaudus, tačiau mes bandome tapti patraukliu klubu jaunimui. Norisi, kad perspektyvūs žaidėjai matytų mus, kaip gerą trampliną savo karjeroje ir norėtų žaisti būtent čia.

Tai, kad žaidėjas iš mūsų išvyko tiesiai į aukščiausią Ispanijos lygą ir debiutavo Lietuvos rinktinėje, prideda mums solidumo. Žaidėjai, atvykę pas mus, gali pasikelti vertę ir išvykti į aukštesnį lygį. Tokį rezultatą pasiekėme gana greitai. Kad ir kaip norėtųsi išlaikyti tokį žaidėją kaip Miniotas, jis išvyko ne į Alytų ar Kėdainius, o į aukštesnį lygį, todėl nuoširdžiai buvo smagu dėl jo.

– O kaip viskas galiausiai baigėsi su Marquisu Wrightu ir jo išvykimu į Rumuniją?

– Natūralu, kad užsienietis turėjo galbūt šiek tiek mažiau kantrybės ir jam finansai buvo pirmoje vietoje. Manau, kad jis paskubėjo, kadangi mes nevėlavome jam ilgiau nei leido terminas kontrakte. Jis, nieko nenutraukęs, tiesiog ėmė ir pabėgo iš klubo, o viskas galiausiai gavosi taip, kad būtent jis turėjo mums susimokėti išpirką už kontrakto nutraukimą.

REKLAMA

Su atlyginimu mes vėlavome apie 30 dienų, o terminas kontrakte buvo 40 dienų, tačiau jis nusprendė nelaukti. Viskas šioje situacijoje mums gavosi ne taip ir blogai, kadangi už jo išpirkos pinigus praktiškai galėjome įsigyti Emmanuelį Lecomte’ą.

– Kaip tuomet vyko derybos su E.Lecomte’u? Ar jo neatbaidė prieš tai buvusi situacija su M.Wrightu?

– Jis buvo gana aktyviai siūlomas rinkoje – kiek žinau, netgi ir kitoms Lietuvos komandoms. Kažkokio didelio susidomėjimo iš kitų klubų nebuvo, tad netgi kilo minčių, jog galbūt kažkas su juo negerai. Reikia pripažinti, jog šioje situacijoje mums netgi šiek tiek pasisekė. Pats žaidėjas kažkokių didesnių reikalavimų neturėjo, paaiškinome jam situaciją ir pavyko surasti abi puses tenkinantį sprendimą.

– Kokia šiai dienai yra situacija su klubo finansais?

– Sezonas baigėsi dar tik šeštadienį ir su dalininkais sprendžiame esamą situaciją. Kalbame su miesto savivaldybe ir tikimės šiek tiek jų pagalbos. Greičiausiai ta pagalba būtų kito sezono sąskaita. Vasarą laukia tikrai daug iššūkių. Sutartį su generaliniu rėmėju „CBet“ turime iki birželio mėnesio, tačiau šios situacijos šiai dienai dar per daug komentuoti nenorėčiau. Vasaros pradžioje šiuo klausimu turėsime jau daugiau atsakymų.

REKLAMA

– Kiek tiksliai šiuo metu yra vėluojama su žaidėjų algomis?

– Kai vyko žaidėjų protestas, mes vėlavome pusei komandos narių 2 mėnesių atlyginimus, kitiems – mažiau. Komandos komplektacija šiemet nebuvo tokia brangi, kad susidarytų labai didelės skolos. Dabar už šį sezoną žaidėjams esame skolingi 100 tūkstančių eurų.

– Iš kur atsirado tos skolos ir kiek įtakos joms turėjo pandemija?

– Galima sakyti, kad susidėjo kompleksiškai. Kažkiek skolų atsinešta iš ankstesnių sezonų. Itin skaudus mums buvo pralaimėjimas FIBA arbitražo teisme Anthony Lee, kuris kainavo apie 20 tūkstančių eurų, taip pat prisidėjo ir pandemija, o ir kai kuriems rėmėjams buvo sunkiau vykdyti įsipareigojimus. Nenoriu tikrai jų kaltinti, kadangi galima žmogiškai suprasti jų situaciją ir tikimės, kad viskas ten dar išsispręs.

– Turėjote susitikimą su Prienų miesto savivaldybės atstovais. Ką pavyko susitarti ten?

– Šiuo metu vyksta darbinis procesas. Norime susidėlioti grafikus, kaip atsiskaityti su žaidėjais, nes tikrai niekam nenorime likti skolingi. Iš tikrųjų yra ir pozityvių dalykų, tačiau kol kas dar anksti apie juos kalbėti. Prieš savaitę viskas atrodė gerokai niūriau, o dabar viskas po truputį dėliojasi kitam sezonui ir Prienai dar gali šiek tiek ir nustebinti.

REKLAMA

– Ar Virginijaus Šeškaus asmuo Prienų krepšinyje dar figūruoja?

– Jis visada figūravo, tad ir šį sezoną buvo tarp klubo dalininkų. Tai žmogus, kuriam Prienų krepšinis svarbus, ir jis ir dabar mums padeda. Tai yra jo komanda, nors šiuo metu jis ir yra Jonavoje. Manau, kad anksčiau ar vėliau Virginijus tikrai vėl bus Prienų klube. Nežinau, ar kaip treneris, ar kaip prezidentas, tačiau visi suprantame, kas yra Šeškus Prienuose.

– Kiek žaidėjų iš dabartinės komandos turi kontraktus ir kitam sezonui?

– Turime kontraktus su Ernestu Mankausku, Justinu Jogminu, Roku Gadiliausku, Simu Jarumbausku bei Einaru Tubučiu.

– Užsiminėte, kad šiuo metu atviras generalinio rėmėjo klausimas. Koks procentaliai „CBet“ indėlis buvo į šio sezono biudžetą?

– Generalinio rėmėjo indėlis yra apie 20–25 procentus. Priklausomai nuo to, kiek pavyksta surinkti iš kitų šaltinių.

– Ar jau galima ruoštis ir pavadinimo keitimui?

– Kol kas šiuo klausimu dar nesinori plėtotis, kadangi mūsų sutartis su „CBet“ vis dar yra galiojanti, tačiau mes tam ruošiamės. Galbūt dar ir vasarą „Hoptrans 3x3“ turnyre pavyks kažką nuveikti būtent su šiuo partneriu.

„Ilgoji pertrauka“: Šeškus „M Basket“ ekipai, Jaručio statusas klube, kodėl „CBet“ pasirinko Šernių, o ne Eglinską, iš piršto laužti gandai, Maksvyčio laimėjimai ir Paryžiaus korta, Alexo Antetokounmpo atvykimo į Lietuvą detalės ir krepšinio pasaulio žmonių reakcija į kritiką


Gairės: kubilius, prienai, cbet
5 komentarai
Naujausi komentarai (5)
Geriausiai ivertinti (5)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
ILGOJI PERTRAUKA