„Barcelona“ pergale atkrintamąsias pradėjo net ir siaučiant K.Guy'ui (3)

Gegužės 19 d., 15:19
K.Guy'us antrus metus paeiliui žiba Ispanijos pirmenybių atkrintamosiose

Ispanijos pirmenybėse dramatiškai startavo paskutinioji ketvirtfinalio serija.

Barselonos „Barcelona“ savo arenoje tik po atkaklios kovos 96:86 (28:16, 22:30, 22:26, 24:14) palaužė Tenerifės „Lenovo“.

Katalonai ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Šeimininkai anksti atsiplėšė dviženkliu skirtumu, bet skirtumas ėmė tirpti įsibėgėjus Kyle’ui Guy’ui. Svečiai beveik visą deficitą sudegino dar iki ilgosios pertraukos, o įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Lenovo“ pirmavo 81:80.

Tuomet „Barcelona“ suaktyvino kamuolių įvedinėjimą puolėjams, o Joelio Parra ir Jabari Parkerio dvitaškiai grąžino iniciatyvą šeimininkams. Rogerio Grimau auklėtiniai netrukus susigrąžino dviženklę persvarą (93:83) ir finišavo pergalingai.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per pustrečios minutės surinko 2 taškus (1/1 dvitaškio), rezultatyvų perdavimą, pražangą ir 2 naudingumo balus.

23 taškus katalonams pelnė J.Parkeris (3/4 tritaškių, 4 atk. kam.), 19 – Alejandro Abrinesas (6/7 tritaškių), 10 – Janas Vesely (5 atk. kam.), po 9 – Nicolas Laprovittola ir J.Parra (7 atk. kam.), 8 – Tomašas Satoransky (6 rez. perd.). 2 taškus surinkęs Ricky Rubio išdalino 10 rezultatyvių perdavimų.

„Barcelona“ prie baudų metimo linijos stojo dvigubai rečiau už varžovus (7/9 prieš 13/18), tačiau atsigriebė pataikydama pusę savo tritaškių (13/26) bei nežymią persvarą susikraudama daugelyje kitų kategorijų.

Tenerifės komandoje siautė K.Guy’us – 35 minutės, 34 taškai (6/12 dvitaškių, 5/13 tritaškių, 7/10 baudų metimų), 3 atkovoti ir perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, 9 išprovokuotos pražangos, 2 paties nuobaudos bei 29 naudingumo balai.

Snaiperis iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) priminė pernykštę versiją, kai atkrintamosiose siautė atstovaudamas Badalonos „Joventut“. Savo pasirodymais jis uždirbo kontraktą su Atėnų „Panathinaikos“, tačiau Eurolygos klube neįsitvirtino ir 2024-uosius jau pradėjo Ispanijoje.

17 taškų pridėjo Marcelinho Huertas (3/7 tritaškių, 9 rez. perd., 4 klaidos), 13 – Franas Guerra (6/8 dvitaškių, 9 atk. kam.). „Lenovo“ vertėsi be kelių kertinių žaidėjų – žaisti negalėjo Giorgis Shermadinis, Aaronas Doornekampas bei Jaime Fernandezas.

Antrasis serijos mačas ketvirtadienį (gegužės 23-ąją) vyks Tenerifėje.