Denverio „Nuggets“
Rungtynės prasidės 22:30
0
:
0
Atsinaujins po sek
Hiustono „Rockets“

Apie agento L.Capicchioni konfliktą su Lietuvos žaidėjais ir V.Bulotu – iš paties italo lūpų (12) atskleidė, kokia klaida lėmė žemą D.Motiejūno naujokų biržos šaukimą

Balandžio 17 d., 17:25
L.Capicchioni į Vilnių atvyko dėl susitikimo su žurnalistais (Krepsinis.net nuotr.)
L.Capicchioni į Vilnių atvyko dėl susitikimo su žurnalistais (Krepsinis.net nuotr.)

Daugybę metų krepšinio agentu dirbantis „Interperformances“ įkūrėjas Luciano Capicchioni pirmą kartą per savo karjerą susidūrė su atveju, kuomet jo pasitikėjimą turėjęs žmogus iš agentūros išsivedė visą būrį žaidėjų ir paliko italą „ant ledo“.

Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas, Tadas Klimavičius ir Martynas Pocius – visiems šiems žaidėjams atstovavo „Interperformances“ agentūra, bet staiga jie nutarė pereiti į „B baltics“ agentūrą, kuriai vadovauja Tadas Bulotas – ilgamečio „Interperformances“ agentūros atstovo Lietuvoje Virginijaus Buloto sūnus.

R.Javtokas jau pralaimėjo teismą italui Lugano arbitražo teisme ir dabar vyksta teisminiai procesai Lietuvoje tam, kad įsigalėtų tarptautinis sprendimas. Jeigu žalgirietis pralaimės bylą, jis privalės „Interperformances“ sumokėti didžiulę sumą už vienašališkai nutrauktą sutartį su agentūra. Tuo tarpu M.Pocius šventė pergalę prieš agentūrą.

REKLAMA

„Pocius laimėjo, kadangi sutartyje teisininkai padarė tam tikrų klaidų interpretuodami ją“, – pietaudamas viename sostinės restoranų pripažino L.Capicchioni.

L.Capicchioni vieną teismą Lietuvoje jau laimėjo – V.Bulotas turės grąžinti iš įtakingo Europos agento pasiskolintus pinigus – kiek daugiau nei 100 tūkstančių eurų.

„Jam reikėjo pinigų užbaigti namo statybas ar kažkas panašaus. Paskolinau jam pinigus, bet vėliau jis jų grąžinti nenorėjo, todėl ginčą išsprendė teismas“, – aiškino į Lietuvą atvykęs San Marine gimęs ir ten savo veiklą vykdantis L.Capicchioni.

„Automobilį pastatau Italijos teritorijoje, tuomet pereinu gatvę ir jau esu San Marine“, – juokėsi agentas, kuris dvi su puse valandos trukusio pokalbio metu kalbėjo ne tik apie krepšinį, futbolą ir reikalus, bet ir apie save.

„Žinote, daug kas sako, kad Luciano paseno ir jau nevykdo veiklos, jo agentūra neveikli. Bet tai nėra tiesa! Nors man 67-eri, turiu dar gyvenime daug ką nuveikti“, – juokėsi Lucky (sėkminguoju) vadinamas agentas. Ir juokais skambinti frazė apie tai, jog jis senas, pokalbio metu buvo girdima ne kartą ir ne du.

L.Capicchioni tikino, kad per visą jo karjerą nebuvo nutikę atvejų, kad iš jo agentūros į kitą agentūrą pereitų tiek daug žaidėjų ir tikrai pirmas sykis, kai tenka savo tiesą įrodinėti teismuose.

REKLAMA

„Nekaltinu žaidėjų. Kažkas jiems apie mane prišnekėjo blogų dalykų ir jie patikėjo. Tiesiog buvo naivūs, galima taip pavadinti. Pažiūrėkite į daugelio jų karjeras – jos ritasi žemyn po to, kai jie išvyko iš „Interperformances“. Pažiūrėkite į Klimavičių, kiek jis uždirbdavo „Žalgiryje“, o kiek dabar gauna Vokietijoje. Sumos jums nesakysiu, paklauskite jo patys“, – sakė L.Capicchioni.

L.Capicchioni prisiminė, kada ėmė abejoti V.Buloto sąžiningumu jo atžvilgiu, kadangi šiuo lietuviu užsienietis aklai pasitikėjo ir patikėjo tvarkyti visus su Lietuvos žaidėjais susijusius reikalus.

„Pamenu, kai mes išvykome su juo į dviejų dienų išvyką prie Vezuvijaus ugnikalnio. Jis visas 48 valandas man vis kartojo, jog nori naujo kontrakto, nori didesnės dalies nuo pasirašytų žaidėjų. Aš pagalvojau, kad kažkas čia vyksta blogai ir buvau teisus.

Prisiminkime dar senesnius laikus. Kai kurie žaidėjai pasirašę sutartį su manim dar net nemokėjo angliškai, o kas jiems išvertė kontrakto sąlygas iš anglų kalbos į lietuvių? Patys suprantate, kas tai darė. Jis pasakydavo tai, kas jam būdavo patogu ir tiek. Juk nuvykęs į Kiniją ir paprašęs kažką išversti taip pat gali gauti tą patį, kai vietiniai išvers taip, kaip jiems yra palanku“, – su Krepsinis.net prisiminimais dalijosi L.Capicchioni.

REKLAMA

Šioje painioje istorijoje viską paprastai paaiškina tai, kad jau minėti „Interperformances“ klientai staiga perbėgo į kitą agentūrą. Pirmiausia tai padarė V.Bulotas, o paskui jį ir žaidėjai. L.Capicchioni reikalauja sumokėti 25 procentus nuo jų kontraktų sumos už neteisėtą sutarties nutraukimą, kadangi žaidėjai buvo įsipareigoję dirbti su minėta agentūra dar kažkurį laiką. Na bent jau taip teigia L.Capicchioni.

„Man niekada nereikėjo pasinaudoti kontrakte numatyta 25 procentų bauda už jo savavališką nutraukimą. Taip, sumos didelės ir procentinė išraiška taip pat, tačiau negalima taip elgtis“, – aiškino įtakingas Senojo žemyno agentas.

Pasak L.Capicchioni, jis nuo 2001 iki 2008 metų rėmė Arvydo Sabonio krepšinio mokyklą, kuriai per šį laikotarpį skyrė apie 250 tūkstančių eurų.

„Nebuvo taip, kad atėjau ir pasisavinau kažkieno žaidėjus. Mūsų agentūra rėmė krepšinio mokyklą, kurioje ir užaugo daugelis mano buvusių klientų“, – dokumentus rodydamas sakė L.Capicchioni.

„Galima pasiekti susitarimą ir baigti tuos teisminius procesus. Aš susitikau su amerikiečių agentūros atstovais ir pasiūliau kompromisą, kiek jie turėtų sumokėti, kad viskas baigtųsi“, – atleisti linkęs pašnekovas.

REKLAMA

Kodėl D.Motiejūnas buvo pašauktas tik 20-as?

L.Capicchioni papasakojo istoriją, kodėl Donatas Motiejūnas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje gavo žemesnį šaukimą nei jam buvo prognozuojama prieš tai – 20-ąjį.

„Aš sakiau, kad nereikia atskirai pasirodyti treniruotėje NBA klubams, bet jis paklausė Buloto patarimo ir kas iš to išėjo. Stovyklos Trevize metu Motiejūnas ir dar keli žaidėjai tiesiog mėtė į krepšį, atliko įvairiausius judesius, stebint NBA klubų atstovams. Ir toje treniruotėje Donatui nesisekė pataikyti į krepšį.

Žinoma, kad tai nudžiugino „Rockets“, nes jie žinojo lietuvio sugebėjimus, jog jis yra puikus krepšininkas, bet iš karto krito jo akcijos naujokų biržoje. „Rockets“ galėjo pašaukti Donatą anksčiau, bet prieš tai pasirinko Marcusą Morrisą, o lietuvis savo pavardę išgirdo tik 20-as. Žemesnis naujokų biržos šaukimas reiškia, jog tu uždirbi mažiau pinigų. Viskas labai paprasta“, – dėstė italas.

D.Motiejūnas turėjo pasiūlymą karjerą tęsti „Žalgiryje“, bet tuomet jį išvykti į Trevizo „Benetton“ paskatino būtent L.Capicchioni.

„Daug geriau, kai jaunas krepšininkas išvyksta žaisti į užsienį. Ypatingai į komandą, kuri bendradarbiauja su NBA klubais ir šiems parduoda nemažai žaidėjų. Pamenu, jog tuomet „Žalgiryje“ buvo prasta finansinė situacija ir tai taip pat turėjo įtakos sprendimui vykti į Italiją“, – motyvus atskleidė L.Capicchioni.

REKLAMA

D.Motiejūno karjera NBA nuo pat pradžių rūpinosi nebe „Interperformances“, o JAV agentūra „Wasserman Media Group“, kuri yra T.Buloto vadovaujamos „B baltics“ agentūros partnerė.

Apie agentų darbo etiką

Neatsiejama krepšinio pasaulio dalis – agentų karai. Neetiškai besielgiantys agentai mėgina persivilioti tam tikrus žaidėjus į savo gretas ir tai kartais daro slapčia.

„Jie tiesiog ateina ir sako: aš tau turiu darbą, bet tu į tą klubą keliausi tik tokiu atveju, jeigu pereisi į mano agentūrą. Tuomet žaidėjas susivilioja lengvais pinigais ir perbėga į kitą „gatvės pusę“, bet pamiršta, jog turi kontraktą su dabartine savo agentūra“, – pasakojo L.Capicchioni.

Miško Ražnatovičius – bene geriausias krepšinio agentas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Iš pažiūros agresyviai atrodantis serbas yra etiškas agentas ir visada elgiasi pagal taisykles.

„Turėjau reikalų su Miško ir mes sutarėme gražiai. Susitikome, aptarėme mano žaidėjo parėjimą į jo agentūrą, susitarėme dėl kompensacijos, paspaudėme rankas ir viskas tuo baigėsi – jokių teismų ar konfliktų“, – prisiminė L.Capicchioni.

Beje, M.Ražnatovičius nusprendė apleisti savo įkurtai agentūrai priklausiusią „Mega Vizura“ komandą, kurioje žaisdavo jam priklausantys krepšininkai. Šia ekipa dabar domisi L.Capicchioni.

REKLAMA

„Miško ten nėra. Jis puikus vyrukas, bet nemanau, jog galėtume kartu dirbti“, – šypsojosi L.Capicchioni, išgirdęs Krepsinis.net žurnalisto klausimą apie tai, jog „Mega Vizura“ valdo „BeoBasket“ bosas.

Ruošdamasis pokalbiui su L.Capicchioni Krepsinis.net žurnalistas daug bendravo su Lietuvos agentais ir šie tvirtino, jog T.Bulotas dažnai elgiasi ne visiškai etiškai. Jie teigė, kad kai kurie krepšininkai T.Buloto rankose atsidūrė be jokio susitarimo su buvusiais žaidėjo agentais, taip pažeidžiant etiką.

Grįžo žaidėjai

Prie lietuvių būrio prisijungė ir Tomas Delininkaitis, kuris nusprendė palikti „Interperformances“ agentūrą, tačiau į ją sugrįžo pernai.

„Man paskambino Tomas ir paklausė, ar vykdome veiklą. Sakiau, kad taip ir pasiūliau jam atsiųsti sutartį. Šiandien gavau iš jo trumpąją žinutę, kurioje Tomas prašo pagalbos atsiimant uždirbtus pinigus pernai Turkijoje. Tuomet ne aš buvau jo agentu, bet jam tikrai padėsiu su šiuo reikalu“, – padėti nori L.Capicchioni.

„Mano agentūrą buvo palikęs ir Carlosas Arroyo, kai pasirašė ketverių metų 16 mln. JAV dolerių vertės kontraktą su NBA klubu. Vėliau jis buvo bedarbis bei sugrįžo į „Interperformances“. Padėjau jam sudaryti kontraktą su „Galatasaray“, kuris buvo tikrai pelningas“, – dar viena džiugia istorija pasidalijo L.Capicchioni.

REKLAMA

Nori susigrąžinti rinkos dalį

Dabar L.Capicchioni atstovauja keturiems lietuviams – T.Delininkaičiui, Martynui Andriuškevičiui, Donatui Taroliui ir NCAA žibančiam Egidijui Mockevičiui.

„Norime susigrąžinti rinkos dalį. Galbūt kitais metais jau turėsime aštuonis klientus iš Lietuvos, dar po metų – šešiolika. Reikia dirbti ir tam ieškome partnerių Lietuvoje“, – teigė L.Capicchioni.

Pasak „Interperformances“ boso, jis Lietuvoje ieško krepšinio mokyklos, su kuria galėtų bendradarbiauti. Tai gali būti ir klubas, turintis mokyklą. L.Capicchioni nesako „ne“ ir darbui su Kauno „Žalgiriu“, nors šis klubas glaudžiai bendradarbiauja su L.Capicchioni susipykusiais Virginijumi ir Tadu Bulotais.


12 komentarai
Naujausi komentarai (12)
Geriausiai ivertinti (12)
PRO komentarai (6)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti

Eurolygos turnyrinė lentelė
Vieta
Komanda
Prg
Prl
+/-
1
Stambulo „Anadolu Efes“
17
3
+204
2
Maskvos CSKA
14
5
+144
3
Madrido „Real“
15
6
+134
4
Barselonos „Barcelona“
15
6
+121
5
Tel Avivo „Maccabi“
13
7
+137
6
Atėnų „Panathinaikos“
11
7
+58
7
Valensijos „Valencia“
9
11
-17
8
Milano „AX Armani“
10
11
-50
9
Stambulo „Fenerbahče“
8
11
-10
10
Belgrado „Crvena Zvezda“
9
9
-14
11
Maskvos srities „Chimki“
9
11
-22
12
Pirėjo „Olympiacos“
7
11
-36
13
Vitorijos „Baskonia“
8
13
-110
14
Vilerbano ASVEL
7
13
-162
15
Kauno „Žalgiris“
7
12
+21
16
Berlyno ALBA
5
11
-99
17
Sankt Peterburgo „Zenit“
5
14
-128
18
Miuncheno „Bayern“
6
14
-171
Visos lentelės