45 (ne)realios LKL reguliaraus sezono prognozės (32)

Rugsėjo 17 d., 12:55
Penktadienį startuoja naujas LKL sezonas (BNS nuotr.)
Penktadienį startuoja naujas LKL sezonas (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonas startuos jau penktadienį. Portalas Krepsinis.net nusprendė pažvelgti į naująjį sezoną pro kiekvienos komandos ir pačios lygos prizmę bei pateikė 45 „tamsias prognozes“, kurios neretai yra labiau avantiūra nei tikras spėjimas.

1. Thomasas Dziagwa ir Paolo Marinelli Alytaus „Dzūkijoje“ neišbus iki gruodžio. Jeigu pastaraisiais sezonais alytiškiai pasikviesdavo tikrai įdomių legionierių kaip Gabe‘as Devoe, Chauncey Collinsas, Keremas Kanteris ar Elijah Bryantas, tai šiemet atvyko abejotinos kokybės gynėjai, kurie net per draugiškus mačus pasižymėdavo tuo, jog pataikydavo 1 metimą iš 7 arba apskritai nesukrapštydavo taškų. Kroatas ir amerikietis Lietuvoje neturėjo užsibūti.

REKLAMA

2. Aikštelėje pasirodys vadovas Antanas Sakavickas jaunesnysis. Kai rezultatas švieslentėje bus aiškus, galbūt vyr. treneris Nikola Vasilevas leis pažaisti ir vienam klubo vadovų. O kodėl gi ne? Regionų krepšinio lygoje (RKL) jis rungtyniavo, o ir dar tik 24-eri, tad tai galintis tobulėti krepšininkas.

3. Pirmos pergalės teks gerokai palūkėti. Nagrinėjant tvarkaraštį net sunku būtų prognozuoti, kokią ekipą galėtų nukauti alytiškiai. Turbūt, kad jų pagrindinis taikinys bus Kėdainių „Nevėžis“, su kuriuo namuose susitiks lapkričio 7-ąją, o po 8 dienų jau viešės vidurio Lietuvos mieste. Gal tada pavyks tada pavyks kažką įveikti?

4. Po Seimo rinkimų vairą perims Valdemaras Chomičius, o ekipą papildys Steponas Babrauskas. Krepšinio užkulisiuose kalbama, kad V.Chomičius grįš prie Alytaus ekipos vairo, jeigu Seimo rinkimuose nepavyks laimėti mandato. Realu, kad to nepavyks padaryti ir S.Babrauskui, kuris galbūt apskritai galėtų kabinti sportbačius ant vinies, bet galbūt sulauks savo šanso parodyti sugebėjimus LKL kovose.

REKLAMA

5. „Dzūkija“ liks „užtikrintai paskutinė. Prognozuojame, kad reguliariajame sezone atskirtis tarp 9-os ir 10-os vietų bus didesnis nei įprastai, todėl alytiškiai dar gerokai iki 36-ojo turo žinos, jog liks paskutiniai. Šiemet ši pozicija ypač pavojinga, kadangi „Jonava“ taikosi laimėti Nacionalinę krepšinio lygą (NKL) ir iškopti į LKL.

6. Vaidas Čepukaitis nesužibės ir Kėdainių „Nevėžyje“. Šio 31-erių centro karjera vis ritasi žemyn po to, kai jis iš Utenos „Juventus“ persikėlė į Panevėžio „Lietkabelį“, bet ten atrodė blankiai bei vėl grįžo į Uteną. Vis dėlto nesisekė ir šioje ekipoje, o kita karjeros stotele tapo Prienų „CBet“, kur V.Čepukaitis buvo arti atleidimo, bet Skylaras Spenceris nenorėjo būti Lauryno Biručio dubleriu ir pats pasiprašė išvykti, taip išsaugodamas darbą lietuviui. Pasirengime V.Čepukaitis atrodė neblogai, bet Arielis Hukporti dar nerungtyniavo ir jis turbūt bus pagrindinis „penktas numeris“, taip V.Čepukaičiui palikdamas konkurencinę kovą su iš NKL atėjusiu Ignu Lukošiumi.

REKLAMA

7. Vaidas Kariniauskas neužsibus Kėdainiuose. Skirtingai nei dzūkų legionierių atveju, V.Kariniauskas „Nevėžyje“ neužsibus, kadangi tiesiog sulauks dėmesio iš užsienio ekipų. Įžaidėjas pasirašęs atvirą sutartį, kurią gali bet kada nutraukti. Sedrickas Barefieldas patyrė traumą, kurią jam gydytis liko dar apie mėnesį, todėl V.Kariniauskas buvo pakviestas jį pavaduoti. Beveik 2 metrų įžaidėjas sulauks dėmesio iš užsienio lapkričio–gruodžio mėnesiais.

8. Naudingiausiu žaidėju bus ne talentas, o lietuvis. Nors „Nevėžyje“ bus ir Panagiotis Kalaitzakis, kuris kamuolį savo rankose turės dažnai bei jam bus suteikta nemažai metimų, tačiau naudingiausias pagal balus bus Julius Kazakauskas. Šis puolėjas yra kovingas krepšininkas, kuris daug metimų neatlieka, bet sugriebia nemažai kamuolių, sumeta savo metimus iš artimojo nuotolio, todėl efektyvumo balų rinks daugiausiai iš visos komandos.

9. „Nevėžis“ reguliariajame sezone aplenks tik „Dzūkiją“. Prognozė yra gana tamsi, bet šiuo metu atrodo labai reali. Vis dėlto Kėdainių ekipoje stinga pajėgių Lietuvos krepšininkų, o atvykusiems talentams reikės laiko, kol apsipras prie kovos su vyrais. „Nevėžį“ tikrai bus įdomu stebėti ir jis gali nustebinti atskirose rungtynėse, bet aukščiau pašokti nepavyks.

REKLAMA

Miniotas Miniotas

10. Lūžio sezoną sužais Regimantas Miniotas. Pastarieji du sezonai šiam kėdainiškiui nebuvo patys geriausi, bet dabar, panašu, jis pasiruošęs sužibėti. Pasirengime R.Miniotas buvo vienas ekipos vedlių ir tokiu turėtų būti visą sezoną.

11. Sezono metu sudėtį papildys patyręs žaidėjas. Akivaizdžiai „CBet“ sudėtyje trūksta labiau patyrusio žaidėjo. Klubas norėjo išsaugoti Mindaugą Lukauskį, bet to padaryti nepavyko ir šis jau yra susitaręs su „Jonava“. Vis dėlto prognozuojame, kad sezono metu Prienų ekipoje pamatysime vieną daugiau patirties sukaupusį žaidėją, kuris bus labai svarbus rūbinėje ir dar tramdys jaunatvišką entuziazmą ant parketo.

12. Prienų „CBet“ smuktelės turnyrinėje lentelėje. Praėjusiame sezone 5-oje pozicijoje įsitaisę Manto Šerniaus auklėtiniai sezoną pasitinka gerokai pasikeitusia ir atjaunėjusia sudėtimi, kurioje yra 3 žaidėjai, persikėlę iš NKL. Prognozuojame, kad prieniškiai kausis dėl 7–8 vietos.

REKLAMA

Fridrikksonas Fridrikksonas

13. „Šiauliai“ vėl nuvils. Ambicingas klubo vadovo Mindaugo Žukausko pasakymas apie tikslą užimti vietą pirmajame 4-ete buvo sutiktas su šypsena. Kitaip ir ne gali būti, nes pasiruošimo cikle šiauliečiai laimėjo tik vieną mačą – prieš Uogrės „Ogre“. Sudėtis ir pats žaidimas neatrodo kaip tas, kuris nuves toli. Nors kasmet tikimasi, kad „Šiauliai“ vėl sugrįš bent jau į penketą, tačiau jiems prognozuojame kovą su „CBet“ dėl 7-os vietos.

14. Stiprins priekinę liniją. Nors „Šiauliai“ po krepšiu turi 224 cm ūgio Joną Paukštę, bet tai nėra tas žaidėjas, kuris LKL gaus daug minučių bei bus svarbi figūra. Centro pozicijoje dar yra Ryanas Andersonas ir Deninsas Krestininas, tačiau šių krepšininkų meistriškumo nepakaks ir bus ieškoma pastiprinimo. Tas pats Andy Van Vlietas yra 212 cm ūgio, bet jis yra „ketvirtas numeris“, kuris orientuotas tik į taškų rinkimą.

REKLAMA

15. Neabejotinu lyderiu bus islandas. Šiauliečių gretose savo meistriškumu išsiskiria Elvaras Fridrikssonas. 25-erių islandas nėra žaidęs jokiame garsiame klube ar stiprioje lygoje, o į Lietuvą atvyko iš Švedijos, tačiau jo sugebėjimai bus labai ryškiai matomi LKL kovose ir įžaidėjas bus stabiliu „Šiaulių“ lyderiu, kuris gerokai pasikels savo rinkos vertę.  

Raimo Raimo

16. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ atleis abu latvius. Edgaras Lasenbergas buvo arti išvykimo dar praėjusio sezono eigoje, bet jį atvažiavęs pavaduoti Malcolmas Grantas buvo prastos formos, todėl latvis liko. Sunku tikėtis stebuklo, kad 3,5 naudingumo balo rinkęs legionierius pradės demonstruoti kažką geriau. Zigmaras Raimo irgi yra tas žaidėjas, kurio ateitis atrodo labai miglotai. Aukštaūgis „Hoptrans 3x3“ turnyre atrodė blankiai, o pasirengimo ciklo metu gavo labai ribotas minutes, kas rodo, jog Gediminas Petrauskas juo nepasitiki.

REKLAMA

17. Pasvalyje kris ir „Juventus“, ir „Lietkabelis“. Nors pagal pajėgumą „Pieno žvaigždės“ nusileidžia uteniškiams ir panevėžiečiams, prognozuojame, kad reguliariajame sezone abi šios ekipos patirs bent jau po vieną nesėkmę prieš G.Petrausko kariauną.

18. Pralaimės konkurencinę kovą „Neptūnui“. Didelė intriga, kuri ekipa įsitaisys 5-oje vietoje – „Pieno žvaigždės“ ar „Neptūnas“. Prognozuojame, kad pasvaliečiai pralaimės šią konkurencinę kovą, kadangi išbarstys daugiau taškų prieš silpnesnius varžovus, kas yra labai būdinga šiai komandai.

Galdikas Galdikas

19. Simas Galdikas nebaigs sezono Klaipėdos „Neptūne“. Ne todėl, kad bus atleistas, o dėl to, jog bus išrinktas į Seimą. Prie šios prognozės labai tiktų šypsenėlės emodžis.

REKLAMA

20. „Neptūnas“ nepakeis vyr. trenerio. Atrodytų, kad kas čia tokio, bet kai praėjusiame sezone buvo atleistas Tomas Rinkevičius, o po 5 mačų – ir Jurica Žuža, stabilumas šiame poste yra siektinas dalykas.

21. Klaipėdiečiams liks kovoti tik vietiniame fronte. Kitą savaitę „Neptūnas“ žais FIBA Čempionų lygos atrankoje. Linkime sėkmės jiems, bet didelių vilčių nededame ir manome, kad jie į pagrindinį turnyrą neprasimuš.

22. „Instagram“ paskyra pasieks 1 tūkst. sekėjų. „Neptūnas“ šiame soc. tinkle turėjo daugiau nei 6 tūkst. sekėjų, bet vasarą paskyra buvo pavogta. Dabar ten didelį padarytą įdirbį reikia atlikti iš naujo ir šiuo metu sekėjų yra arti 600.

23. Sezono eigoje prisijungs legionierius. „Neptūnas“ yra vienintelė LKL ekipa, kurioje nėra nė vieno užsieniečio. Krepsinis.net žiniomis, klubas norėjo pasikviesti A.Van Vlietą, jeigu būtų nepasisekę išspręsti situacijos su Benu Griciūnu, bet šis paliko „Šiaulius“, o belgas užėmė jo vietą. Sezono metu „Neptūnas“ pamatys poreikį stiprinti priekinę liniją ir pasikvies legionierių.

REKLAMA

24. „Neptūnas“ bent jau kartą nuskriaus „Juventus“ arba „Lietkabelį“ ir užims 5-ą vietą. Nors „popieriuje“ Klaipėdos ekipa nusileidžia Utenos ar Panevėžio klubams, tačiau reguliariajame sezone „Švyturio“ arenoje bent jau kartą ant menčių paguldys vieną iš šių ekipų. Pagrindinė „Neptūno“ kova laukia dėl 5-os vietos su „Pieno žvaigždėmis“ ir ją pavyks laimėti.

Gecevičius Gecevičius

25. Žygimantas Skučas įsivels į konfliktą ir bus suspenduotas. Praėjusiame sezone taip nutiko Kėdainiuose, kai įsivėlė į konfliktą su Viny Okouo. Sezonas ilgas, aštrių situacijų bus daug, o šis aukštaūgis mėgsta į jas įsivelti. Tiesa, verta pažymėta, kad tikrai mažiau jų būna, bet visiškai žaidėjo būdo nepakeisi. Žinoma, linkime, kad tokių epizodų LKL kovose nebūtų ir tai tik liktų neišsipildžiusia prognoze.

REKLAMA

26. Martynas Gecevičius bus naudingiausias Utenos „Juventus“ žaidėjas. Šio snaiperio įsigijimą galima laikyti kaip vieną didžiausių vasaros laimėjimų. M.Gecevičius dar tikrai yra pernelyg anksti nuvertinamas, o LKL kovoms yra tikrai solidus žaidėjas, kuris gerai žaidžia „du prieš du“, puikiai mato aikštę ir gali varžovus nubausti tolimais metimais. Taip pat vilnietis bene talentingiausiai moka „pardavinėti“ pražangas – būtinai atkreipkite į tai dėmesį. Tomas Delininkaitis praėjusiame sezone buvo nepralenkiamas tokiose situacijose, bet dabar veteranas neturi klubo, tad estafetę iš jo perima M.Gecevičius.

27. Bryantas Crawfordas gerokai pagerins pataikymą iš toli. Amerikietis praėjusiame sezone tritaškius metė tragiškai – 23,7 proc. tikslumu. Įžaidėjas tikrai turi taiklesnę ranką nei matėme, todėl prognozuojame, kad jo pataikymo procentas pakils bent jau iki 32–33.

28. Bent jau kartą sezone pranoks „Rytą“. Kitaip ir negali būti, kadangi, panašu, kad prieš vilniečius „Juventus“ ekipa kaunasi su dviguba motyvacija. Prie visko galima pridėti, kad savo ambicijų prieš buvusią komandą turės ne tik Marius Runkauskas, bet ir M.Gecevičius. „Rytas“ nėra mėgstamiausia Ž.Skučo komanda, o ekipoje likę žaidėjai puikiai žino, ką šios kovos reiškia sirgaliams. Bus tikrai įdomios akistatos.

REKLAMA

29. „Juventus“ bus arti trečios vietos reguliariajame sezone. „Lietkabelis“ dalyvaus Europos taurės kovose, tad pasitaikys dienų, kai jie savaitgalio rungtynėms nebus nusiteikę arba pavargę, o tai lems išbarstytus taškus. „Juventus“ turės vieną susitikimą per savaitę ir jam pasiruoš tinkamai bei galės išsikrauti maksimaliai. Prognozuojame, kad laimėjimų skirtumas tarp 3 ir 4 vietų bus vos kelios pergalės.  

Čanakas Čanakas

30. Troy‘us Barniesas nebaigs sezono „Lietkabelyje“. Amerikietis spindėjo rezultatyvumu Latvijos–Estijos lygoje, bet iš esmės yra labiau vaidmens žaidėjas, kuris puolime būna pastebimas itin retai. Pasiruošimo cikle T.Barniesas taip pat daugiau užsiėmė užduotimis gynyboje nei puolime. Bėda ta, kad „Lietkabelis“ turi panašaus stiliaus žaidėją Vytenį Lipkevičių, kuris irgi nėra į puolimą orientuotas krepšininkas. Galbūt sezono eigoje panevėžiečiai norės šalia kapitono turėti kitokio plano žaidėją.

REKLAMA

31. Skaičius gerokai pagerins Paulius Valinskas. Sunku patikėti, kad gynėjas praėjusiame sezone pataikė vos 24,4 proc. tritaškių ir rinko tik 5,8 naudingumo balo. Šis sezonas P.Valinskui yra labai svarbus, todėl prognozuojame, kad jo statistiniai rodikliai gerokai šoktelės į viršų.

32. Nustebins Margiris Normantas ir Marinas Maričius. Lietuvis gynėjas atrodo kaip reikiant padirbėjęs ties savo metimu vasarą ir turi potencialo tapti daug svarbesniu komandos žaidėju bei tuo „tamsiuoju arkliuku“, iš kurio galbūt niekas nesitikės gerų rezultatų. Tuo tarpu kroatas buvo sutiktas skeptiškai, kadangi atvyko iš Belgijos lygos autsaiderių. M.Maričius bus galinga jėga puolime, todėl jo statistiką puoš gražūs skaičiai. Tiesa, jam reikia dar gerokai pasitempti gynyboje.

33. Nenadas Čanakas turės didžiausią autoritetą iš visų LKL trenerių. Pirmenybėse neliko Šarūno Jasikevičiaus ir Dainiaus Adomaičio, kurie galėdavo daugiau sau leisti diskusijose su teisėjais. Dabar bene didžiausią autoritetą turės trečią sezoną dirbsiantis serbas. Donaldas Kairys ar Martinas Schilleris turės teisėjų pagarbą dar išsikovoti.

34. Nugalės tiek „Žalgirį“, tiek „Rytą“. „Lietkabelis“ praėjusiame sezone įveikė abi šias ekipas ir nėra priežasčių, kodėl negalėtų to padaryti ir artėjančiame. Vis dėlto, prognozuojame, kad aukščiau 3-os vietos reguliariajame sezone neiššoks.  

Goudelockas Goudelockas

35. Nedebiutuos Saulius Kulvietis. Sunkusis kraštas turi problemų su čiurna ir jo kontraktas nėra įsigaliojęs, todėl kol kas „Ryto“ paraiškoje šio žaidėjo pavardės nematome. S.Kulviečio situacija yra pakibusi ant plauko ir gali būti, kad jis taip sostinės komandos aprangos ir neužsivilks.

36. Bus paskolintas Gytis Radzevičius. Netikėta? Tikrai taip. Krepsinis.net žiniomis, žaidėjo agentas ieško savo klientui variantų užsienyje. Tiesa, tikrai negalima sakyti, kad sandoris įvyks, bet vien tokie signalai daug ką reiškia. Galbūt G.Radzevičius ir Karolis Giedraitis bus paskolinti, o vietoje jų bus įsigytas Deividas Dulkys, kuris treniruojasi su ekipa ir žaidžia draugiškas rungtynes.

37. Sezoną baigs vienas iš trijų amerikiečių. Daugiausiai šansų, kad Demetriusas Jacksonas sulauks LKL finišo. Andrew Goudelockas gali būti išpirktas, o Chrisas McCulloughas išvyks, nes jo paslaugų bus atsisakyta dėl vidinių nesutarimų, tinginiavo per treniruotes ar užklasinės veiklos.

38. Bent jau kartą nugalės „Žalgirį“. Šis punktas turbūt sulauks daugiausiai atsiliepimų komentaruose, bet tikrai iš 4 susitikimų bent jau sykį „Rytas“ pajėgus įkasti „Žalgiriui“. Nebūtų tai joks stebuklas, juolab, kad tai yra reguliarusis sezonas. Vis dėlto aukščiau antros pozicijos pakilti nepavyks.

Schilleris Schilleris

39. Paskolins du žaidėjus. Šiuo metu atrodo, kad „Žalgiris“ turi pernelyg daug žaidėjų ir M.Schilleris jiems visiems minučių tikrai nesuras. Karolis Lukošiūnas, žinoma, yra realiausias kandidatas. Kas kitas? Tomas Dimša arba Marekas Blaževičius. Turint omenyje, kad iš „Ryto“ atvykęs centras dar yra tik 19-metis ir turintis trejų metų sutartį, realiausia, jog būtent jam teks šanso „Žalgiryje“ palaukti dar bent jau metus.

40. Austras nebaigs sezono „Žalgiryje“. Taip gali nutikti nebent dėl to, kaip komanda žais Eurolygoje, o ne LKL kovose. Kol kas būti kategoriškiems M.Schillerio atžvilgiu yra gerokai per anksti, bet praėjusį savaitgalį pamatyti epizodai verčia susidėlioti raudonus šauktukus ties tam tikrais aspektais ir juos atidžiai stebėti sezono metu.

41. Paulius Jankūnas sužais paskutinį sezoną. 36-erių veterano ir tikro LKL simbolio karjera jau pasiekė saulėlydį ir vasarą jis taps laisvuoju agentu. Beveik neabejojama, kad kapitonas kabins sportbačius ant vinies ir gaus darbą „Žalgirio“ vadovybėje. LKL metraščiuose P.Jankūnas turi šansą pakilti į 5-ą vietą pagal pelnytus taškus – tam jam užtektų per 36 mačus rinkti po 3,7 taško. Atšokusių kamuolių grafoje pakilti iš antros vietos nepavyks, kadangi iki Rolando Matulio trūksta 684 kamuolių.

42. Reguliariajame sezone pralaimės 5 kartus. „Žalgiris“ pajėgumu ir biudžetu gerokai lenkia visus savo varžovus, bet tai toli gražu nereiškia, jog jie nepralaimės niekam. Tradicija tokia, kad kauniečiai išdalina taškus ne tik artimiausiems varžovams, bet ir tokioms ekipoms kaip „Šiauliai“ ar „Nevėžis“. Žinoma, kad toks rezultatas garantuoja reguliaraus sezono nugalėtojų vardą – kitokio rezultato tikėtis neverta.

 

Koronavirusas Koronavirusas

43. Nė viename lygos klube nebus koronaviruso. Būtų lengviausia prognozuoti, kad bent jau vienoje ekipoje atsiras bent jau vienas užsikrėtęs žaidėjas, kadangi tai normalus dalykas Ispanijoje, Italijoje, Turkijoje ir dar daugelyje kitų šalių. Tikėkimės, kad Lietuvoje tokių atvejų nebus nei tarptautiniuose turnyruose dalyvausiančių klubų gretose, nei tik vietinėse pirmenybėse žaisiančių ekipų.

44. Sezonas vyks su žiūrovais ir savose arenose. Lietuvoje situacija dėl koronaviruso drastiškai nepablogės, todėl komandoms neteks žaisti už uždarų durų. Neteks naudoti ir blogiausio scenarijaus, kai visos ekipos susirinks viename mieste arba kažkuris Lietuvos miestas bus uždarytas, o jo komandai teks namų mačą žaisti kitur.

45. Karaliaus Mindaugo taurėje NKL ekipa įveiks „Dzūkiją“. Jeigu turnyro formatas vėl bus toks, kad pirmajame etape silpniausios LKL ekipos žais prieš NKL klubus, alytiškių lauks pilnos rankos darbo. Prognozuojame, kad bent jau vieną iš dviejų mačų laimėtų NKL ekipa, ko nepavyko padaryti pastaraisiais metais.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


32 komentarai
Naujausi komentarai (32)
Geriausiai ivertinti (32)
PRO komentarai (2)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti