Krepšinio arbitražo teismo statistika: daugiausiai problemų – Turkijoje, Lietuvos dešimtuke nėra (3)

Paskelbta praėjusių metų FIBA krepšinio arbitražo teismo statistika, nurodanti, kiek bylų buvo iškelta kurioje Europos šalyje.

Finansinių bėdų kaustomi Turkijos klubai ir toliau byra kaip rudeniniai lapai. Veiklą stabdo Stambulo Buyuksehir Belediyesi ekipa.

W.Clyburnas surinko dvigubą dublį (Scanpix nuotr.)

Viename turnyre su „Žalgiriu“ kovojantis CSKA išvargo pergalę prieš turkus (3)

09.12 20:25

Gloria Cup turnyre kartu su Kauno Žalgiriu kovojanti Maskvos CSKA pasiekė sunkią pergalę po pratęsimo ir 87:85 (21:12, 20:24, 19:25, 19:18, 8:6) palaužė Bursos Tofaš klubą.

I.Fotu buvo vienas vedlių į pergalę (FIBA nuotr.)

Taškų lenktynėse zelandai nukovė turkus ir laimėjo bilietą į olimpiados atranką (10)

09.09 16:17

Pergalingai Pasaulio taurės kovas baigė Naujosios Zelandijos (3/2) rinktinė, kuri O grupėje 102:101 (26:31, 24:22, 24:24, 28:24) pranoko Turkijos (2/3) krepšininkus.

C.Osmanas lemiamu metu buvo patikimas (FIBA nuotr.)

Po psichologinio smūgio ilgai gaivalėjęsi turkai palaužė Juodkalniją

09.07 16:23

Skaudų smūgį Pasaulio taurės grupių etapo pabaigoje patyrusi Turkijos rinktinė (2/2) turėjo vargo ir su nauju iššūkiu - 79:74 (16:26, 16:11, 17:21, 30:16) nusileido Juodkalnijai (0/4).

U.Sarica pasigedo iš komandos nusiteikimo (FIBA nuotr.)

U.Sarica po pralaimėtos lemiamos kovos: čekai parodė mums tai, ką prieš dvi dienas rodėme JAV

09.05 14:28

Turkijos rinktinė netikėtai pasitraukė iš tolesnių kovų Pasaulio taurės geriausiųjų šešioliktuke. Po nesėkmės prieš Čekiją treneris Ufukas Šarica apgailestavo dėl tokios pabaigos.

O.Balvinas vedė čekus į pergalę (FIBA nuotr.)

Staigmena: lemiamoje kovoje kritę turkai į kitą etapą praleido Čekiją (24)

09.05 13:19

Staigmeną užfiksuota Pasaulio taurės E grupėje, kur Turkijos (1/2) rinktinė (16:22, 19:21, 25:23, ) nusileido Čekijos (2/1) krepšininkams ir liko už antro etapo borto.

F.Korkmazas džiaugėsi vien susikurtu šansu (FIBA nuotr.)

Turkai gailėjosi praleisto šanso, G.Popovičius teigė imsiantis iš jų pavyzdį

09.03 18:58

Pasaulio taurės ketvirtoji diena galėjo būti pažymėta didele sensacija - Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) po pratęsimo ir su fortūnos pagalba 93:92 palaužė Turkiją.

JAV buvo itin arti pralaimėjimo (FIBA nuotr.)

JAV išnešė sveiką kailį – esminius keturis baudų metimus prametę turkai gali kaltinti patys save (59)

09.03 17:51

Pasaulio taurės E grupėje įvyko fantastiškas mačas tarp Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) (2/0) ir Turkijos (1/1) ekipų.

U.Sarica teigė, kad S.Wilbekinas jau pasiruošęs žaisti (FIBA nuotr.)

Turkijos strategas: Wilbekinas pasiruošęs žaisti

09.01 14:59

Turkijos rinktinė Pasaulio taurės kovas pradėjo pergale, kai 88:65 sutriuškino Japonijos krepšininkus.

E.Ilyasova sumetė 5 tritaškius iš 9 (FIBA nuotr.)

Tritaškiais prabilusio E.Ilyasovos vedama Turkijos rinktinė neturėjo daug problemų su japonais (5)

09.01 13:09

Pergalingai Pasaulio taurės turnyro kovas E grupėje pradėjo Turkijos rinktinė, kuri 86:67 (28:12, 19:23, 20:14, 19:18) pranoko Japonijos krepšininkus.

S.Wilbekinas turi sveikatos problemų (Scanpix nuotr.)

Prieš pirmą mačą pasaulio čempionate – didelis turkų nerimas dėl S.Wilbekino (1)

08.31 22:30

Jau sekmadienį Turkijos rinktinė pradės kovas Pasaulio taurėje, kur susitiks su Japonija, tačiau prieš šį mačą turkų stovykloje yra klaustukų.

E.Ilyasova pelnė 16 taškų

Turkijos rinktinė sutriuškino Dominikos Respubliką

08.27 15:40

Draugiško turnyro Kinijoje kovoje dėl trečios vietos Turkijos rinktinė 87:59 sutriuškino Dominikos Respublikos krepšininkus.

C.Osmanas pelnė net 33 taškus (Scanpix nuotr.)

C.Osmanas buvo nesulaikomas, bet Turkija Kinijoje patyrė netikėtą nesėkmę

08.25 13:48

Gana netiktą pralaimėjimą Sudžou mieste vykusiame kontroliniame mače patyrė Turkijos komanda.

C.Osmanas pelnė 12 taškų (Scanpix nuotr.)

Turkija nugalėjo Puerto Riko rinktinę

08.23 16:04

Kinijoje startavo draugiškas turnyras prieš Pasaulio taurę, o jame Turkijos rinktinė 72:64 (15:13, 24:12, 20:15, 13:24) nugalėjo Puerto Riką.

V.Čižauskas praėjusį sezoną buvo itin rezultatyvus

Sėkmingą sezoną sužaidęs V.Čižauskas į pajėgesnį klubą nepersikėlė (9)

08.21 21:54

Nuo 2018 metų Turkijoje rungtyniaujantis gynėjas Vytenis Čižauskas šioje šalyje žais ir antrą sezoną.

Afjonkarahirsaro komandos nebeliko

Subyrėjo lietuvio praėjusį sezoną atstovautas klubas (3)

08.20 23:47

Turkijos krepšinio lygoje ir toliau vyrauja neramūs laikai. Klubai vienas po kito nyksta iš krepšinio žemėlapio dėl finansinių problemų.

E.Ilyasova nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias (Scanpix nuotr.)

Turkijos NBA žaidėjų trejetas privertė kapituliuoti Italiją (5)

08.18 19:53

Pergalę draugiškame Akropolio turnyre iškovojo Turkijos rinktinė, 72:70 (12:19, 26:16, 10:26, 24:9) palaužusi Italiją.

Akropolio turnyre – graikų pergalė

Aiškų lyderį turėję turkai nusileido Graikijai (5)

08.17 22:27

Akropolio turnyro antrąją dieną Graikijos rinktinė 84:70 (24:17, 18:20, 21:20, 21:13) nugalėjo turkus.

N.Jokičius serbams pelnė 18 taškų (BNS nuotr.)

Žvaigždžių vedami serbai tvirtai įveikė turkus (4)

08.16 19:52

Atėnų OAKA arenoje prasidėjo tradicinis Akropolio turnyras, kurį pergale pradėjo serbai - jie 87:72 (25:18, 19:18, 27:18, 16:18) įveikė Turkijos rinktinę.

Įdomus faktas

Prancūzijos krepšinio rinktinė niekada nėra tapusi čempione: 4 kartus laimėjo Europos pirmenybių bronzą (1937 m., 1951 m., 1953 m., 1959 m.), 1 kartą sidabrą (1949 m.) ir dukart tapo olimpinių žaidynių vicečempionais (1948 m. ir 2000 m.).