Mavericks
122
Celtics
84

Žvėriškas L.Dončičiaus ir K.Irvingo tandemas išvedė „Mavs“ į pergalę konferencijos finalo starte (30)

Gegužės 23 d., 08:29
L.Dončičius surinko 33 taškus (Scanpix nuotr.)

Pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) vakarų konferencijos finale iškovojo Dalaso „Mavericks“ ekipa, kuri išvykoje pirmajame mače 108:105 (27:33, 32:29, 23:21, 26:22) palaužė Minesotos „Timberwolves“ krepšininkus bei serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Taip „Mavs“ atėmė namų pranašumą iš „Timberwolves“ ir atgal į Dalasą pratęsti seriją vyks su bent viena pergale. Antrasis serijos mačas vyks Minesotoje naktį iš penktadienio į šeštadienį 03.30 val. Lietuvos laiku.

Likus 3,5 minutės „Timberwolves“ turėjo 4 taškų pranašumą (102:98), tačiau tuomet P.J.Washingtonas ir Luka Dončičius smeigė po tritaškį, taip persverdami rezultatą (104:102). Netrukus šeimininkai suklydo, o L.Dončičius dar labiau nutolino svečius.

Tuomet abi komandos apsikeitė netaikliais metimais ir galop Minesotos komandos taškų sausrą likus 11 sekundžių nutraukė Nazas Reidas (104:106), tačiau pergalę baudomis įtvirtino Kyrie Irvingas (108:104).

Į pergalę „Mavericks“ vedė nesulaikomas L.Dončičiaus ir Kyrie Irvingo tandemas, surinkęs 63 taškus.

L.Dončičius per 41 minutę surinko 33 taškus (9/16 dvit., 3/10 trit., 6/7 baud.), 6 atkovotus kamuolius ir 8 rezultatyvius perdavimus.

K.Irvingas per 40 minučių pridėjo 30 taškų (12/20 dvit., 0/3 trit., 6/6 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Rezultatyviausiai pralaimėjusiųjų ekipoje rungtyniavo Jadenas McDanielsas, kurio sąskaitoje per 39 minutes buvo 24 taškai (3/6 dvit., 6/9 dvit.), 4 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

„Timberwolves“: Jadenas McDanielsas 24 (6/9 trit.), Anthony Edwardsas 19 (11 atk. kam., 8 rez. perd.), Karlas-Anthony Townsas 16 (2/9 trit., 7 atk. kam.), Nazas Reidas 15 (5 atk. kam.), Rudy Gobertas 12 (7 atk. kam.), Kyle'as Andersonas 11.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Kyrie Irvingas 30 (5 atk. kam.), P.J. Washingtonas 13 (7 atk. kam.), Danielis Gaffordas 10 (5/9 dvit., 9 atk. kam.), Dereckas Lively 9 (11 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: Europos lygų TOP10 – savų trenerių saugojimas, legionierių pasirinkimai, minkščiausia lyga, klubų finansinės problemos, didžiausią tvarką įvedusios pirmenybės, kur reikia pasitempti LKL ir kaip ją mato užsieniečiai