„Žalgiris“ į pergalingą kelią Eurolygoje grįžo nepaisant galingo A.Gudaičio dvigubo dublio (285) FOTOGALERIJA, 3 VIDEO

Kovo 20 d., 19:00
A.Gudaitis buvo naudingas, bet pergalės skonio nepajuto (Josvydas Elinskas, Fotodiena.lt)

Į pergalingą kelią Eurolygoje grįžo Kauno „Žalgiris“ (16/11), kuris savo žiūrovų akivaizdoje 77:65 (17:16, 14:18, 23:16, 21:15) nugalėjo Milano „AX Armani“ (9/18) klubą.

Mindaugas Kuzminskas rungtynes pradėjo klaida ir netaikliu metimu, o tuo pasinaudoję žalgiriečiai atitrūko 4:0. Milano ekipos taškų sąskaitą baudų metimais atidarė Artūras Gudaitis, bet penkiais taškais paeiliui jam atsakė Kevinas Pangosas – 9:2. „Žalgirio“ gynyba privertė A.Gudaitį mesti puskablį beveik nuo baudų metimo linijos, o Brandono Davieso baudos metimas grąžino šeimininkams solidų pranašumą – 12:6. Aštuonis paeiliui M.Kuzminsko taškus atsvėrė Vasilije Micičiaus ir Antano Kavaliausko metimai – 17:16.

„Žalgiris“ antrąjį ketvirtį pradėjo ne itin sėkmingai, tačiau viem puikiais epizodais pasižymėjo B.Daviesas, kuris pelnė 2 taškus po „euro–stepo“, o iškart po to padėjo gynyboje užspausti Awudu Abassą. Puolime dažnai klydęs „Žalgiris“ leido Amathui M‘Baye tritaškiu išlyginti rezultatą – 24:24. Paulius Jankūnas prametė savo etikete tapusius metimus iš vidutinio nuotolio, o taškų sausrą pratęsė A.Gudaičio bloką gavęs B.Daviesas. P.Jankūnui dvitaškiu teko jau lyginti rezultatą, o vėliau kapitonas tai pakartojo dar kartą – 31:31. Vis dėlto tritaškį su sirena smeigė Dairis Bertanis – 34:31.

„Žalgirio“ areną jau trečiojo kėlinio pradžioje ant kojų pastatė Artūro Milaknio tritaškis, o dėjimais vėliau apsikeitė B.Daviesas ir A.Gudaitis – 38:37. „Žalgiriui“ ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti A.Gudaitį, o tai pavyko padaryti tik trečiąją jo pražangą uždirbus Edgarui Ulanovui (42:42). „Žalgiris“ netrukus turėjo jau penkių taškų deficitą, kurį sumenkino 4 taškus per vieną ataką pelnęs V.Micičius – 46:47. Dviem efektingais metimais rezultatą lygino Antanas Kavaliauskas, o „Žalgiriui“ iniciatyvą grąžino dvitaškį su pražanga pataikęs V.Micičius, o kėlinį su sirena uždarė A.White‘as – 54:50.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ varžovus pribloškė pratęsdamas savo spurtą ir greitai įgydamas dviženklį pranašumą – 60:50. Vėliau šis buvo ir dar ūgtelėjęs, tačiau areną atvėsino Dairio Bertanio tritaškis – 56:64.

A.Gudaitis sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių – aukštaūgis per 23 minutes pelnė 19 taškų (6/10 dvitaškių, 7/7 baudų metimų), atkovojo 10 kamuolių, blokavo metimą, kartą pats buvo taip nubaustas, 4 sykius prasižengė ir surinko 26 naudingumo balus.

M.Kuzminskas buvo antras rezultatyviausias „AX Armani“ žaidėjas – per 27 minutes pelnė 12 taškų (2/5 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 4 kamuolius, po kartą perėmė ir prarado kamuolį, 2 sykius prasižengė bei surinko 10 naudingumo balų.

Akivaizdžiai prasčiausias karjeros rungtynes sužaidė nominalus „AX Armani“ lyderis Andrew Goudelockas, kuris per 26 minutes taškų nepelnė (0/4 dvitaškių, 0/4 tritaškių), 4 sykius prasižengė ir surinko net minus 9 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 16 (8 atk. kam.), Paulius Jankūnas 15 (6/11 dvitaškių, 6 atk. kam.), Brandonas Daviesas 11, Vasilije Micičius 9.

„AX Armani“: Artūras Gudaitis 19 (10 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 12, Dairis Bertanis 9 (3/5 tritaškių), Curtisas Jerrellsas 8.